מוציאים את הפלסטיק החד''פ מבתיה''ס והגנים

מוציאים את הפלסטיק החד''פ מבתיה''ס והגנים

מספר חתימות

186
 
1,000  
אנחנו, הורים לילדי הצהרונים בגנים ובבתי הספר, דורשים מעיריית הוד השרון ומחברת מוסדות חינוך להפסיק לאלתר את השימוש בכלי אוכל ובמיכלי הובלה מפלסטיק חד-פעמי!
 
בכל יום, אלפי ילדי הצהרונים בהוד השרון מקבלים את ארוחת הצהריים שלהם - הארוחה המרכזית ביום - בכלי אוכל מפלסטיק חד פעמי, שהובל לגנים במיכלי מזון מפלסטיק חד פעמי.
 
ממיכלי הפלסטיק החד פעמיים מתרחשת זליגה של פתלטים וחומרים מסוכנים אל המזון של ילדינו - המזון של הילדים שוהה בפלסטיק שעות ארוכות בטמפרטורות גבוהות.
 
באשר לכלי האוכל (צלחת, מזלג, כפית חד״פ) - נוסף על סכנת הזליגה של חומרים מסוכנים מהם אל המזון - הם מיוצרים לעתים באיכות כה ירודה, עד שהם עוברים שינוי צורה במגע עם המזון או נשברים בעת הארוחה ועלולים לגרום לפציעה ולסכנת חנק.
 
הררי הפסולת שמייצרים הכלים החד פעמיים האלה מזהמים את המדינה שלנו ,יוצרים משבר סביבתי חמור ומהווים בכייה לדורות. ערים מובילות בעולם כבר קבעו חוקים להוציא את השימוש בהם אל מחוץ לחוק - וראוי שהוד השרון תמצא את מקומה ביניהן.
 
אנו קוראים לעיריית הוד השרון להורות באופן מיידי למפעילי הצהרונים וספקי המזון להעניק לילדנו מזון בריא ומזין בכלים בריאים לגוף ולסביבה, ולהקצות לכך את המשאבים הדרושים.
 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

28/10/2019
העצומה השיגה 100 חתימות!
10/09/2019
העצומה נפתחה