דורשים מהפיכה במסגרות החינוך הפרטיות

דורשים מהפיכה במסגרות החינוך הפרטיות

מספר חתימות

914
 
40,000  

המשאב היקר ביותר של מדינה הוא דור העתיד שלה. ילדים בגילאי שנה עד שלוש מפתחים את האישיות שלהם, את האופי. זהו טווח הגילאים בהם המוח מתפתח הצורה המהירה ביותר ומסוגל לספוג ולקלוט המון ובמהירות. ולכן דווקא בגיל הזה הילדים צריכים סביבה תומכת, מחנכת ובטוחה על מנת שיוכלו להתפתח כראוי. אמנם אין כמו בבית אבל המציאות בה אנו חיים מכריחה אותנו לשוב אל מסגרות העבודה בתום חופשת הלידה ולהפקיד את היקר לנו מכל במסגרות החינוך הפרטיות.

דווקא לשכבת הגיל הזו מסגרות החינוך הפרטיות, איך שהן פועלות כיום, הנן פרוצות, ללא פיקוח וללא תנאי סף בסיסיים. לאור ריבוי המקרים של אלימות כלפי ילדים במסגרות הפרטיות ראינו לנכון להרים עצומה זאת. עצומה הקוראת למשרד החינוך, לממשלה ולעומד בראשה לפעול בדחיפות על מנת לדאוג לדור העתיד של המדינה. הדור אשר יגן עליה, יקדם אותה, יממן את מיסיה ואולי אך ינהיג אותה בעתיד. וזאת ע"י:

  1. קביעת תנאי סף לפתיחת מעון פרטי פעוטון - מי רשאי לפתוח גם ובאילו תנאים?
  2. קביעת תנאי סף לעיסוק בתחום - אליו הכשרות נדרשות - חינוכיות, בטיחותיות. מאיזה רקע על העוסקים בתחום להגיע? תעודות יושר מהמשטרה, אבחונים של התנהגות במצבי לחץ. גם לצוות הבכיר  - כגון מנהלות גן וגננות ראשיות וגם לצוות התומך - סייעות, מעבירי חוגים למיניהם וכו'.
  3. דרישות מינימום למבנה - לחצן מצוקה, מצלמות במעגל סגור, תקנות בטיחות באש וכו'
  4. הקמת גוף מפקח מטעם המדינה אשר יפקח על מערכת הגנים הפרטים והעברת חקיקה ברורה וחד משמעית בנושא.

מטרת עצומה זו היא לקרוא למקבלי ההחלטות לקום ולדאוג לילדים, לדור העתיד.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

22/10/2015
העצומה השיגה 500 חתימות!
21/10/2015
העצומה השיגה 100 חתימות!
20/10/2015
העצומה נפתחה