די לבורות התרבותית! נא להזמין את מוריס אל מדיוני להופיע בפסטיבל הפסנתר!!!

די לבורות התרבותית! נא להזמין את מוריס אל מדיוני להופיע בפסטיבל הפסנתר!!!

מספר חתימות

923
 
5,555  

עדכון: שמחים לבשר על הצלחת העצומה, לפרטים נוספים לחצו כאן.

--

אמש נודע כי שוב נדחתה מועמדותו של מוריס אל מדיוני להשתתף בפסטיבל הפסנתר!!!

זו כבר פעם רביעית שהמוסיקאי המחונן מקבל מהם תשובה שלילית, יש לייחס זאת רק לחוסר הבנה בחומר.

אנו קוראים למנהלים האמנותיים של פסטיבל הפסנתר לדלג מעל משוכת הבורות ולתת למוסיקאי החשוב הזה את הבמה המכובדת ביותר, יש קהל רב שישמח לשמוע אותו מנגן בסגנון המיוחד שלו. הפסנתר בעצמו ישמח - והרי בכל פסנתר יש קלידים בשחור ולבן.

מתי לאחרונה זכיתם לשמוע ולפגוש את אחד מהאבות המייסדים של הבלוז, של הרוק או של הג'ז? מוריס אל מדיוני הוא אחד האבות המייסדים של מוסיקת הראי - מהפכת הקצב הצפון אפריקאית - מוסיקה ובה אלמנטים של מוסיקה לטינית, סלונית והמון המון אפריקה הצפונית. המוסיקה הזאת מלווה במילים לעיתים פוליטיות, לעיתים מצחיקות ותמיד רלוונטיות - מצליחה מאוד כמוסיקת עולם והנציג המוכר ביותר שלה הוא הזמר חאלד.

לדחות את מוריס אל מדיוני, אחד מהפסנתרנים המשפיעים באירופה, צפון אפריקה וישראל - זוכה פרס מוסיקת העולם של BBC, ממיסדי מוסיקת הראיי האלג'יראית דומה קצת לשערוריה שהיתה מתעוררת אם לא היו מקבלים את BB קינג לפסטיבל הגיטרה או את פאריד אל אטראש לפסטיבל העוד...

מוריס בן 86 ועדיין מופיע מדי פעם וממלא מקומות, מאז שעלה לארץ הוא שיתף פעולה עם עמיר בניון, התזמורת האנדלוסית, קובי אוז, דיוויד ברוזה ועוד... את שיריו ביצעו טיפקס ולהקת שפתיים.

אל מדיוני נולד בשנת 1928 בעיר אוראן שלחופי אלג'יריה. בגיל 9 גילה בבית פסנתר חלוד שאותו קנה אחיו בשוק הפשפשים והחל ללמד את עצמו לנגן בו ללא מורה. כתוצאה, נגינתו נותרה דומה לעתים לפריטה על עוד. בשנת  1942 כבשו כוחות בעלות הברית את אלג'יריה והקימו בר (בשם Red Cross) באוראן, שבו ניגנו החיילים שירי ג'אז, שירי חיילים וימאים, בוגי ווגי ומוסיקה לטינית שאותם למד אל-מדיוני.

מאוחר יותר, כאשר ניגן בהרכב של זמרי ראיי אלג'יריים נחשף לצלילי מולדתו וכן למוזיקה אנדלוסית שגם אותה שילב בסגנונו הייחודי. אל-מדיוני היה הראשון שהכניס פסנתר למוזיקת הראי האלג'יראית. אל-מדיוני הפך למוזיקאי פופולרי והועסק כפסנתרן בהיכל האופרה של אוראן, שם ניגן לצידם של אמנים אלג'יראים מוכרים.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

06/09/2015
העצומה השיגה 500 חתימות!
02/09/2015
העצומה השיגה 100 חתימות!
02/09/2015
העצומה נפתחה