קריאה להר"י לגנות גילויי גזענות כלפי רופאים.ות

אין תמונה

מספר חתימות

88
 
100  

אנו החתומים.ות מטה, רופאות ורופאים מתחומי רפואה וממוסדות שונים, פונים להסתדרות הרפואית לישראל (הר"י) לקרוא לתמיכה בחברינו הערבים והערביות שעובדים במערכת הבריאות הישראלית על כל שלוחותיה. וזאת בצד גינוי תקיף של כל גילוי אהדה למעשים הנפשעים שבוצעו בפרוץ המלחמה.

בימים אלה אנו, עם כל עם ישראל, עדים בצד הפוגרום הנוראי שעברנו, לתסיסה הולכת וגוברת כנגד ערבים באשר הם, כולל ערבים ישראלים ופלשתינאים שהם חלק מאיתנו, שותפים מלאים לגורלנו כאן על האדמה הזאת, ובשעה זו רבים מהם תומכים בנו באופן פעיל ואמפתי.

לנוכח התבטאויות הולכות ומחריפות כנגד האזרחים הערבים בארצנו, על לא עוול בכפם, אנו, כרופאים וכרופאות שעובדים במערכת הבריאות בישראל, קוראים להסתדרות הרפואית לצאת להגנתם של כל עובדיה מכל הדתות, המוצאים והעדות. ראוי שדווקא העובדים מהמגזר הערבי שתרומתם הגדולה למערכת הבריאות בישראל ומעורבותם ההולכת וגדלה בה הן מן הידועות, יקבלו הגנה מארגון העובדים שלהם/שלנו. מעבר לדרישה הבסיסית המוסרית לכך, כולנו יודעים עד כמה א.נשי המגזר הערבי חיוניים.יות למערכת הבריאות. לכן אנו ממשיכים ופונים להר"י לקרוא לשמירה על כבוד הדדי בין רופאות ורופאים, ערביות.ים ויהודים.יות, שעובדים כעת ביחד, לילות כימים, בהצלת חיים ולמען הבריאות של כולנו. 

לאור ההיחלצות של ההסתדרות הרפואית בעבר להגנתם של לא מעט רופאים מפני גילויי תוקפנות, אלימות וגזענות כלפיהם אנו מצפים לעקביות ולהתבטאות מגינה, גם בתקופה זו. יפה לעניין זה התחייבותו הנחרצת של יו"ר הר"י, פרופ' ציון חגי במכתבו מאוקטובר 2022 בתגובה להתבטאות גזענית של מנהל בכיר במע' הבריאות : "ההסתדרות הרפואית מגנה בכל תוקף כל אמירה שיש בה ולו רמז לגזענות או לאפליה כלשהי... . הצוותים הרפואיים שלנו מהווים דוגמה ומופת לעבודה שכם אל שכם, יהודים ולא יהודים, בשוויון ובכבוד מעורר השראה. מאז ומתמיד אנחנו רואים את האדם באשר הוא אדם, ואת הצלת החיים כערך עליון. לשאלת הזהות והמוצא האתני אין ולא יהיה מקום בעולמנו".

לא נשלים עם גילויי שנאה ותוקפנות, דוגמת מה שראינו בבתי חולים העמק והשרון, בלא שיושמע גינוי חריף לכך ע"י האיגוד שלנו, ובלא שנעמוד כולנו לצד א.נשי צוותי הבריאות, בלא הבדל דת או מגזר.

שתיקה בתגובה לגילויי שנאה ותוקפנות כלפי עמיתינו הערבים עלולה להתפרש כהתרת דם.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

28/10/2023
העצומה השיגה 50 חתימות!
26/10/2023
העצומה נפתחה