עצומת חברים נגד גירושו של חברנו אליזה מהארץ

עצומת חברים נגד גירושו של חברנו אליזה מהארץ

מספר חתימות

עד כה נאספו: 161 חתימות.

עצומת חברים נגד גירוש אליזה

אנו מבקשים להעיר את תשומת לבכם, ולבקשכם לשקול בשנית ובכובד ראש לאשר לחברינו איב אליזה  אקואוונדו (Yves Elisee Akowendo), להשאר בישראל ולא לחשוף אותו לסכנת חיים ולרדיפה בהם הוא נמצא במולדתו חוף השנהב.

אליזה הגיע לישראל באוקטובר 2006 כתייר מטעמי הדת הנוצרית. היות והוא מוסיקאי מחונן ביקשה ממנו הכנסייה להישאר בישראל ולעבוד בה כנגן. הכנסיה התחייבה לנסות ולהשיג ויזה נוצרית עבר אליזה.

בינתיים המצב הפוליטי בחוף השנהב הורע. משפחתו של אליזה שהיא מוכרת מאד בקהילה הנוצרית, נרדפה על ידי המיליציות המוסלמיות ומשפחתו נאלצה לעקור ממקום מושבה. בית הספר בו לימד אליזה נשרף על ידי אותם גורמים וכך גם איבד את משרתו. אחיו של אליזה נתון לאיומים בלתי פוסקים על חייו.אליזה פנה למשרדי האו"ם ומשם הוגשה בקשה למשרד הפנים להכיר בו כפליט.

ניתנה לו אשרת שהייה לשלשה חדשים שחודשה כל פעם. כשפג תקפו של האישור האחרן פנה אליזה למשרד הפנים, שם נאמר לו שהתיק שלו אבד ושעליו לבצע רישום מחדש. אחרי הרישום מחדש בקשתו נדחתה וכן כל הסיכומי הקודמים שהתקבלו

אליזה הוא מוזיקאי מזהיר המתקיים מנגינה בכנסיות ובהרכבים שונים. אליזה הוא דמות מוכרת בקהילת האמנים והמוסיקאים בתל אביב וצבר חברים רבים בזכות נדיבותו ונכונותו להתגייס ולעזור. בקרוב אמור להתקיים טקס גדול לכבוד הקמתה של סיפרייה לעובדים זרים ב בתל אביב, בנוכחות ראש העיר ומכובדים רבים. אליזה, כמנהיג להקה בשם "אמבסדורס", התנדב לנגן בטקס כמחווה של רצון טוב. בשותפים בה מוסיקאים אפריקאים, ישראלים וצרפתים. אליזה נמצא גם בקשרי עבודה קרובים על מכללת "הד" למוסיקה.

אליזה לא גוזל את פרנסתו של איש ולכל מה שהגיע זכה בזכות כשרונו ומיזגו המיוחד.

כשאליזה ביקש לחדש את שהייתו בישראל. נמסר לו בעל פה. ללא מסמך שעליו לעזוב את הארץ תוך עשרה ימים. אנו, חבריו של אליזה, מבקשים שתשקלו שוב את החלטתכם. אם יגורש ביטחונו האישי וחייו יחשפו לסכנה משמעותית.

אליזה איבד כל מה שהיה לו במולדתו ואין לאן לחזור. המצב הנוכחי גורם חוסר ודאות קשה לאליזה ולמתח בלתי נסבל השפיע לרעה על מצבו הנפשי. אנו ,חבריו ולא נעמוד מנגד. לא ננוח עד שלא נדע שאליזה זוכה לחיים בטוחים ומכובדים. מצפוננו לא יניח לנו להשאר אדישים לעובדה שחברנו, שנקלע לנסיבות חיים קשות ומצערות, יגורש כעבריין וייחשף לסכנת מוות.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

07/09/2009
העצומה השיגה 100 חתימות!
05/09/2009
העצומה נפתחה