עצירת גירוש הפליטים ממרכז הארץ לפריפריה

עצירת גירוש הפליטים ממרכז הארץ לפריפריה

מספר חתימות

1,182
 
5,000  

ב-1 ביולי נפתח מבצע מעצרים נרחב של פליטים החיים בתל אביב; זאת כדי לאכוף את נוהל "גדרה-חדרה" שהוציא משרד הפנים. לפי הנוהל, לפליטים אסור לעבוד באזור שבין גדרה לחדרה - מה שמשאיר להם את אזורי הפריפריה, שגם כך הם מוכי אבטלה ובעיות חברתיות רבות ואינם מסוגלים לעמוד בקליטתם; שוב הממשל זורק את הבעיות אל הפריפריה במקום להתמודד עמן. שוב במו ידינו אנו יוצרים את הבעיות של העתיד במקום לנסות להיערך כיאות.

אנו תושבי תל אביב ויישובי המרכז, קוראים לממשלה לבטל את גירוש הפליטים; אנו מעוניינים בקליטתם, ושמחים על הזכות לאפשר להם לשקם את הריסות חייהם ולקוות לעתיד טוב יותר.

אנו, תושבי הפריפריה, קוראים לממשלה לבטל את גירוש הפליטים מהמרכז - תנו להם להתפזר באופן טבעי ביישובים שיש בהם עבודה; אם יגיעו רבים מהם בבת אחת בגלל גירוש, נתקשה לספק להם מקומות עבודה ומסגרת חינוכית לילדים. גם כך אנו מתמודדים עם בעיות קשות לא פחות.

כולנו כאחד קוראים למשרד הפנים לבטל לאלתר את הנוהל שאין לו שום מטרה ברורה מלבד להקשות על חייהם של אנשים שנמלטו מארצותיהם בגלל רדיפות גזעניות ואלימות, איבדו חברים ובני משפחה והגיעו לכאן לבקש מקלט.

אין שום היגיון ושום מוסר בהחלטה לגרש אותם ממקום מושבם אל יישובי הפריפריה - כל שהם מבקשים הוא הזכות לעבוד ולפרנס את משפחתם. על יישובי המרכז החזקים לקבל אליהם את הפליטים ולאפשר להם להמשיך ולעבוד כדי להתקיים בכבוד.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

23/06/2009
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
07/06/2009
העצומה השיגה 500 חתימות!
01/06/2009
העצומה השיגה 100 חתימות!
31/05/2009
העצומה נפתחה