פליטת בני ארבעים/ חמישים פלוס ואמהות, משוק העבודה

 פליטת בני ארבעים/  חמישים פלוס ואמהות, משוק העבודה

מספר חתימות

984
 
1,000  

לכבוד: נבחרי כנסת ישראל

הנדון: פליטת בני ארבעים/חמישים פלוס ואמהות, משוק התעסוקה

שלום רב,

שמי נתי ואני אחד משלושה מנהלי פורום מחפשי עבודה בפורטל Ynet. הפורום עוסק בקשיים של מחפשי עבודה וניתנים בו כלים מעשיים ומנטאליים, לדוגמא:

*** הדרכה וטיפים לחיפוש עבודה באינטרנט.

*** מתן שדרוגי קורות חיים לכל דכפין.

*** מיצוב הופעה אישית בראיונות עבודה.

*** הכנה מנטאלית ורעיונית למבחני מיון.

בשנים האחרונות, עוד לפני שמשבר 2009 נודע בתקשורת, שבתי ונתקלתי לאורך שנים בבעיה קשה המתעוררת עם פיטוריהם של אנשים בני ארבעים וחמישים מעבודתם. בשוק עבודה בו אדם צעיר מתקשה להשיג משרה, הרי שקשה שבעתיים ולעיתים בלתי אפשרי לאדם מבוגר להתקבל למקום עבודה חדש. בקבוצה זו נכללות גם אמהות, אשר בגיל שלושים וחמש ומעלה מתקשות לשכנע את המעסיקים כי ניתן להיות אימא ואישה עובדת בעת ובעונה אחת. הדברים הנ"ל אוצרים בתוכם כאב וחרדה של מובטלים ומועסקים מבוגרים. קיימת בעיה קשה ונרחבת של אנשים מבוגרים, אשר נפלטו/ נפלטים משוק העבודה ומתקשים לחזור לשם. אנשים אלו הופכים, הלכה למעשה, גמלאים מאונס, נטולי פנסיה.

קיים צורך בוער שלנו, כחברה, למצוא נבחרי ציבור שידאגו להוביל שינוי מהותי בתחום זה. בפניה זו, אני מבקש להיעזר בכם, הקהל הרחב, ליצירת מודעות שתוביל ליצירת דיון אמיתי בנושא חשוב זה, למען מציאת פתרון הולם לבעיה. דיון ציבורי בנושא זה יאפשר פיתוח תוכנית פעולה כלל ארצית, אשר מטרתה לעזור למחפשי עבודה מבוגרים לשוב ולהשתלב בשוק העבודה, לשוב ולהתפרנס באופן מכובד וראוי. כמה רעיונות ראשוניים שראוי להעלותם לדיון בכנסת החדשה:

*** תמריץ למעסיקים שיעסיקו מבוגרים, צמצום מיסי העסקה וכו'.

*** מימון קורסים לעובדים מבוגרים כדי לשפר ידע עדכני ומתקדם לצד ניסיון רב-שנים שכבר קיים.

*** עידוד מעסיקים לפתוח מעון יום במתחמם ע"י צמצום מיסי העסקה כאמור לעיל כדי לעזור לאמהות להשתלב בשוק העבודה.

*** מתן סיוע בצורה של ליווי "חונך" צמוד בתהליך מציאת העבודה. אפשר וצריך לעשות עוד יותר בתחומים- סיוע בכתיבת קורות חיים, איתור מקומות עבודה רלוונטיים, הכנה לראיונות ולמבחנים.

אלו, כאמור, רק מספר רעיונות ראשוניים. אני סמוך ובטוח כי דיון רציני יאפשר לנו להרחיב את היריעה ואת הפתרונות המוצעים. העצומה נועדה להעלות נושא חשוב זה לדיון למען מציאת פתרונות. העצומה תוגש לנבחרי הכנסת החדשה למען העלאת דיון מסודר למציאת פתרונות. מיפוי הבעיה קיים התקשורת אך אין דיון למציאת פתרונות ארוכי טווח.

לסיום - אין מה לחשוש מלחתום על העצומה מחשש לפרסום כתובת המייל. כתובת המייל לא מופיע חופשית בחתימות העצומה באינטרנט אלא תוצג רק לחברי הכנסת במיילים אישיים. הוספת המייל נועדה ליצור חד ערכיות על מנת להדגיש לחברי הכנסת כי מדובר בעצומה רצינית ומציאותית.

----------------------------------------------------------

נתי גליק / און פייר, אחד משלושת מנהלי פורום מחפשי עבודה, פורטל Ynet, http://www.ynet.co.il

כותב הספר: "העובד שחזר לפוקוס - מדריך למחפש עבודה" http://www.return2focus.info

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

14/04/2009
העצומה השיגה 500 חתימות!
11/03/2009
העצומה השיגה 100 חתימות!
07/03/2009
העצומה נפתחה