הפסקת זיהום האויר והרעש הנוצר ממפוח אויר לניקוי הרחובות

הפסקת  זיהום האויר והרעש  הנוצר ממפוח אויר לניקוי הרחובות

מספר חתימות

386
 
1,000  

רקע כללי:

מפוח עלים נועד להעיף עלים שנשרו מהעצים,פסולת קלת משקל וחול,ולרכזם בפינה אחת כדי להשליכם לפח.

אלא שהמפוחים הקטנים שעובדים על  מנוע קטן סולר, יוצרים רעש מאוד חזק, וגם פולטים לאויר עשן מזהם, יתרה מזאת הם מרימים לאויר ולבתי התושבים  עננת חלקיקי  אבק  גדולה שיוצרת קשיי נשימה וזיהום אויר כבד.

מנתוני איגוד אמריקאי למחלת ריאה מפוח אחד שווה לזיהום של 17 מכוניות, יחד עם זאת לא רק שהוא מעלה אבק וחול אלא גם את הזיהום שפולטים כלי הרכב שהמשרד לאיכות הסביבה הגדיר כחמור.(נלקח מכתבתו של אסף שמואלי YNET)

חשוב לדעת:

תושבי ערים רבות בישראל מתעוררים כל בוקר לרעש מנוע טורדני , תושבים שהתלוננו בפני העיריות נגד המפוחים שניתן לבצע את אותה עבודה בדרך פשוטה-מטאטא ומגרפה, קיבלו בתגובה שהמפוחים יעילים הרבה יותר.

עירית כפר סבא לקחה את תלונות התושבים לתשומת ליבה  וחוקקה חוק עזר עירוני להפסקת פעולות המפוחים.

מפגעים ממפוח עלים לניקוי הערים:

עננת האבק המורם מהאדמה גורם נזק ישיר למערכות הנשימה, הראיה,מערכת העיכול ואף בית הבליעה.

מרבית חלקיקי האבק הזעירים שלא מתפרקים שקוטרם קטן מ 5 מיקרון =0.005 מ"מ, מסוגלים לעבור דרך  דרכי הנשימה  וגורמים נזק רב. (נלקח מדף של המוסד לבטיחות  ולגיהות)

פגיעה נשימתית כרונית תיתכן כתוצאה מחשיפה לאבק שמקורו באדמה ועלול להכיל צורות אחרו של סיליקה חופשית, בחלק מהקרקעות ניתן למצוא אף שאריות אסבסט (נהריה).

לסיכום מטרד פעולת מפוח העלים:

מפגע זיהום האויר :בנהריה קיימת עדיין בעיית האסבסט שעבודת המפוח רק גורמת לנזק רב יותר שיותר אנשים נושמים את המפגע הזה.

שעות פעילות עובדי העיריה עם המפוחים מקדמת ולא בברכה את הילדים שהולכים בבקרים לבתי הספר וגני הילדים מה גם שלא ניתן לשמוע מכונית מתקרבת במידה ורוצים לחצות כביש  שבו אין מעבר חציה בין מכוניות חונות -סכנת מוות.

מפגע הרעש הטורדני: רעש המפוחים מגיע לכ70 דציבלים מה שגורם לשמוע אותו לא רק במקום שהוא עובד אלא גם כמה רחובות ליד, עובד המפוח מוגן באוזניות וכיסו לנישמה ואילו התושבים?

שעות פעולת המפוחים משעות הבוקר המוקדמות מאוד ועד שעות הצהריים, יש תושבים רבים שעובדים במשמרות וזקוקים לשינת הבוקר כדי לתפקד במהלך היום-לא ניתן לישון ברעש הזה.

אנא עזרו לסיים את המפגע הזה, ולחזור לשגרת חיים  נורמלית, לנשום אויר נקי , לקום בבוקר לקול ציפורים, ולראות ילדים מחייכים בדרך לבית הספר והגנים

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

02/05/2009
העצומה השיגה 100 חתימות!
11/04/2009
העצומה נפתחה