ביקור האפיפיור: חיזוק ידי ממשלת ישראל להכיר בעויינות הכנסיה ולא לוותר על נכסים לטובתה

ביקור האפיפיור: חיזוק ידי  ממשלת ישראל להכיר בעויינות הכנסיה ולא לוותר על נכסים לטובתה

מספר חתימות

עד כה נאספו: 98 חתימות.
פורסם בתאריך: 01/05/2009
 

בס"ד, חודש זיו, כ' למטמונים, התשס"ט

 

       על חומתיך ירושלם,  הפקדתי שמרים--כל היום וכל הלילה תמיד,  לא יחשו; המזכרים את יהוה, אל דמי לכם.                            ואל תתנו דמי, לו--עד יכונן ועד ישים את ירושלם תהלה, בארץ.      נשבע יהוה בימינו,  ובזרוע עזו:   אם אתן את  דגנך  עוד  מאכל,               לאיביך, ואם ישתו בני נכר תירושך, אשר יגעת בו.              

                                    ישעיהו פרק סב, ו-ח

 

 

לכבוד ראשי השלטון  במדינת ישראל, הנשיא ראש הממשלה

 שרים חברי  כנסת ויועצים,

 

אנו באים למלא את ידכם ולחזקכם בתפקידכם בתקופה קשה זו, בה תקעו כף בני עשו וישמעאל יחד עם פריצים מבני עמנו, שלא להכיר בזכותו המדינית הריבונית של העם היהודי על ארץ ישראל, כפי החלטות אומות העולם במהלך המאה העשרים למנינם הן  לאחר מלחמת העולם הראשונה והן לאחר מלחמת העולם השניה.

 

עם  ישראל אינו חי מפיהן של אומות העולם ואינו יורש אדמתו מכוח הסכמת העמים והדתות.

כי אם מכוח הברית, החסד והשבועה שנשבע ה' אלוקי ישראל, אל- עולם לאבותינו ולנו.

הוא אשר בחר לנו נחלתנו, גאון יעקב, סלה.

 

לצערנו הרב, ביקור האפיפיור במרחבי ארצנו, בשעה הרת גורל זו, אינו אך מסע צליינות, להשתחוות במקומות הקדושים לאמונתו. אין איש המונעו במסעו לבקר בכל אשר יבחר תחת ריבונותו המדינית  של עם ישראל.

למסע מתלוות משמעויות מדיניות בינלאומיות, המהוות  תמיכה רעיונית ופוליטית בצד שעדין, כמו ב1947, אינו מוכן להכיר במדינת ישראל כמדינת היהודים וכמדינה יהודית ריבונית.

 

עמדה זו אינה מאפשרת הארת פנים, מעבר לביקור נימוסין.

חלקים רבים בתכנית הביקור  של האפיפיור אירועים, חתימת הסכמים מוקדמים לקראת מועד  ביקורו ובזמן ביקורו, ויציאה מגדרה של המדינה,  כמו הפקת בולים מיוחדים להנצחת האירוע, ופסטיבלים ענקיים אינם מתחייבים מן הנימוס אלא  משתמעים כהשתתפות של הקרבן  מרצון  ומאונס בלחץ הבינלאומי הגובר לגירוש עם ישראל, העם בו בחר ה' מכל העמים, ממעונתו בציון, מרום הרים, קרית מלך רב, בעיר קודשנו ירושלים, אלוקים יחוננה, סלה. הביקור בא כהמשך וכחלק מהלחץ של בני אדום וישמעאל וממשלות מדינת ישראל הקודמות, הפוגע בזכויות המוקנות לעם היהודי הוא עם ישראל לבדו.  לפיכך יש להימנע מהצהרות, טקסים ומחתימה על הסכמים המשתמעים כתמיכה במהלך הנמשך שנים ארוכות והבא לשנות כאמור את  מעמדה של מדינת ישראל והעם היהודי בכל מרחבי ארץ ישראל.

 

חזקו ואמצו למען תשכילו בכל אשר תעשון

 

על החתום,

 

רבנים, חברי כנסת, אישי ציבור

 

 

כתבה בנושא באנגלית

http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/131127

 

כתבה באומדיה

http://www.omedia.co.il/Show_Article.asp?DynamicContentID=25443&MenuID=824&ThreadID=1014017

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו