הצבת מכונה שתספק מוצרי מחזור בתלמה ילין

אין תמונה

מספר חתימות

108
 
150  

שלום לכולם. אנחנו קבוצה של תלמידות י"ב בבית הספר התיכון תלמה ילין בגבעתיים, ובמסגרת מטלת הביצוע לבגרות באזרחות החלטנו לפעול למען הקמת מכונה המספקת מוצרי מחזור בבית הספר שלנו. 

הבעיה האזרחית שחקרנו בעבודה היא הפגיעה בשוויון הכלכלי בין גברים לנשים (או א.נשים עם מחזור – לשם הנוחות נתייחס לנשים, אך גם טרנסים מקבלים מחזור ולכן גם נכללים בפער), הנובעת ממחירם של מוצרי היגיינה הקשורים במחזור החודשי. במהלך תקופת המחזור, נשים משתמשות בכמות גדולה של מוצרי היגיינה חד פעמיים בעלות גבוהה ולא מסובסדת. הדבר פוגע באופן מתמיד בהכנסה של נשים מול גברים ומעצים את אי השוויון הכלכלי הקיים בין המינים. הפער נוגע בפרט בכל הנוגע למוצרי מחזור, ליכולת של נשים להתמודד ולקנות מוצרי מחזור ולבריאותן בזמן המחזור.

ישנם כמה פתרונות אפשריים לבעיית סיפוק מוצרי מחזור לא.נשים. רוב פתרונות אלה אינם נגישים לנו, ילדים בני 17 בתיכון. עצומה לסבסוד המוני של מוצרי הגיינה היא אמנם האוטופיה, אך ממידע בראיונות שערכנו הגענו למסקנה שיקח זמן רב מאוד עד שהמדינה תאפשר לדבר כזה להתממש. בעת חשיבה על פתרונות ריאליסטים לבעיה, החלטנו להתמקד בעיקר במעגלים הקרובים שלנו, בסביבת בית הספר.

הפתרון בו בחרנו הוא הצבה של של מוצרי הגיינה למחזור בבית הספר תלמה ילין. ההצעה לפתרון שלנו היא ספיציפית לבית הספר תלמה ילין, ואנו מאמינות שנצליח ליישם אותה פה משום שנושא הסבסוד של מוצרי היגיינה בוער בלבם של א.נשים רבים הלומדים בתלמה ילין, החשופים לדעות פרוגרסיביות ובעיות חברתיות שונות בסביבתם הקרובה. אנו מאמינות כי אפשר לעודד פה הירתמות נרחבת לצורך המטרה. ברצוננו ליישם את הפתרון הנבחר באמצעות פניה לדן שגיב, מנהל בית הספר, בתמיכת תלמידי בית הספר ומועצת התלמידים דרך עצומה. נבקש ממנו, בשיתוף עם עריית גבעתיים, להציב מכונת מוצרי מחזור בשירותי בית הספר. פתרון זה אינו מערב סבסוד המוני וגורמים חיצוניים, ובעקבות הירתמות חברתית ניתן יהיה לתפעל אותו. 

אנחנו מבקשות את עזרתכם ועזרתכן, תלמידי ותלמידות תלמה ילין, הורים, מורים, דמויות בעולם החינוך וגם תלמידים ותלמידות מהאזור התומכים בקידום הנושא החשוב הזה. בעזרת תמיכתכם.ן נוכל להגיע להנהלת בית הספר שלנו עם הצעה קונקרטית המגובה בתמיכה חזקה, ואולי אף להרחיב אותה לנושאים קרובים בתוך בית הספר או גם מעבר, לתיכונים אחרים. 

תודה רבה!

טל אימבר, סופיה גוטמן, נואי גוילי, רוני סלומונס ואיילת רוזנברג.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

09/06/2022
העצומה השיגה 100 חתימות!
08/06/2022
העצומה השיגה 50 חתימות!
08/06/2022
העצומה נפתחה