פארק וונגר חשוב לנו

פארק וונגר חשוב לנו

מספר חתימות

922
 
1,500  

עצומה : פארק וונגר חשוב לנו

"עיריית כרמיאל בשיתוף חברת ערים יזמה תכנית במסגרתה יוקצה שטח בפארק ונגר לבניית מבני מגורים דו משפחתיים ו/או טוריים צמודי דופן לשכונה הקיימת ולאורך רח' חוחית בגבעת מכוש, כרמיאל. התכנית מתפרשת על פני שטח של כ- 45 דונם וכוללת בינוי ל- 30 יח"ד ודרכי גישה.התכנית מוכנה להפקדה בוועדה המחוזית לשינוי יעוד " , כך פורסם באתר חברת "ערים" , אך טרם נמצאה הודעה רשמית באתר עיריית כרמיאל בדבר הפרויקט.

מזה שנים משמש פארק וונגר את תושבי כרמיאל כמוקד עניין, פנאי, טבע ופינת היסטוריה. הפארק, אשר הוקם על שם ברוך וונגר ז"ל, ראש עיריית כרמיאל הראשון, ממוקם מעל הירידה המוכרת לנחל חילזון, למרגלות הרחבתה של שכונת מכוש, ובסמיכות לשני בתי ספר יסודיים מרכזיים בעיר. פארק וונגר הוא מוקד עניין בעיר לילדים ומבוגרים כאחד, לבעלי חיים, לטיול, משחק, ריצה, שהייה או התבטלות על כר הדשא, והוא מהווה אי ירוק של טבע בתוך שכונה מיוערת בכרמיאל.

עיריית כרמיאל, בראשות ראש העיר משה קונינסקי, והן מזה דורות של ראשי עיר, מבקשת להיחשב כעיר ירוקה המקפידה על איכות הסביבה, הניקיון ורווחתם של תושביה. "ראש העיר הדגיש כי רואה בנושא זה חשיבות רבה ומצפה מהעוסקים בנושא להמשיך להתנהל בכובד ראש, בחשיבה אסטרטגית לטובת שינוי, פיתוח ויוזמות חדשות ומציאת האיזון בין פיתוח אורבני מנגד פגיעה באיכות החיים" כך פורסם בפרוטוקול וועדת איכות הסביבה האחרונה שהתבצעה, אותה הוביל סגן ראש העיר ויו"ר הוועדה פנחס סירוקה. הוועדה ביקשה לסקור נושאים בתחום איכות הסביבה בעיר וציינו בין היתר את נהלי פינוי הפסולת בעיר, פעילות מערך הווטרינריה, אומדני הרעש וכן חלוקת ערכות השתילה שחולקו לתלמידים בט"ו בשבט.

אך האם כך הם פני הדברים ? האם הפקעה של שטח פארק הציבורי לטובת בניית דירות חדשות מהווה איזון מתאים בין פיתוח אורבני לבין מניעת פגיעה באיכות החיים ? מה מידת הצורך בכמות הדירות, גודלן, ומה החשיבות במיקומן בדיוק בתחומי הפארק ? ואם אכן יש צורך בהרחבה שכזו, נוכח מיני ההרחבות שהתבצעו בשנים האחרונות – בלב מכוש, על חשבון השטח הפתוח שמוכר לכולנו, כדוגמה - אילו אמצעים ננקטו על ידי העירייה החדשה כדי לשפר את רווחתם של תושבי העיר ולפתח את איכות הסביבה, לפני שהאמצעים שננקטו לטובת הרחבת מאגר משלמי המיסים ? האם ישנה התקדמות בפיתוח תעשיה בעיר, שיפור החינוך הפורמלי והבלתי פורמאלי בעיר והשקעה בפיתוחה, האם ניכרים מאמצים למציאת מקומות בילוי לצעירים בעיר והרחקתם משיטוט חסר מטרה ברחובות העיר ובפיצוציות ? ואם כן, האם פרויקט גדול שכזה, בסדר גודל של 45 דונם, מחייב בהכרח סיפוח של חלק משטח הפארק ?

אם אתם דורשים תשובות – הצטרפו לעצומה לשמירה על פארק וונגר. לא ניתן לבטל את שטחי הפנאי בפארק !#כרמיאל עיר ירוקה

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

08/07/2019
העצומה השיגה 500 חתימות!
01/07/2019
העצומה השיגה 100 חתימות!
30/06/2019
העצומה נפתחה