אשכול פרדסים - פרויקט yard

אין תמונה

מספר חתימות

171
 
100  

תאריך 24/10/21

לכבוד: עיריית תל אביב-יפו, אגפים חינוך צפון בטיחות, מרחב צפון

לכל מען דבעי,

אנו פונים אליכם - כלל האגפים הרלוונטיים - בעניין בניית פרויקט YARD של קבוצת אקרו נדל"ן בסמוך לאשכול פרדסים בשכונת נווה שרת, רחוב ראול ולנברג 37.

לפני מספר שבועות הפרויקט יצא לדרך ואיתו שלל הסכנות האורבות לילדנו.

למרות מספר הגורמים הגבוה אשר מעורבים בנושא הבטיחות לכאורה, לא הצלחנו למצוא גורם אחד אשר אחראי לשלום ילדנו, דואג להם ונמצא איתנו בקשר.

בשל האירועים הקרבים בתחילת חודש הבא ובראשם הריסת הבניינים אנו דורשים מענה מידי לנקודות הבאות:

  1. שמירה אשכולית - סוגיית השומר עלתה לדיון פעמים רבות בעבר בשל הצורך הממשי של 170 ילדים. הנושא מקבל משנה תוקף עת אנו נכנסים לתקופת בנייה ממושכת. אנו דורשים תקן נוסף עבור שמירה בכל שעות פעילות הגן, בדומה לאשכולות נוספים בעיר שזכו למענה זה בזמן בניה (אשכול המשתלה, חשמונאים וכו.) מדוע נווה שרת סובלת מהיעדר משאבים? התדמית לנצח תרדוף אותנו על חשבון ילדנו?

אם הבית איננה תחליף לשמירה. היא לא מסתובבת עם מכשיר קשר שיכול להתריע על סכנה באופן מיידי.

בנוסף, מתוקף הגדרת תפקידה של אם הבית היא אינה משמשת כשומר וכחלק מרצון לשמירה על הסדר היא מסייעת בבוקר בכניסה. היא נמצאת בבוקר לצורך עניינים לוגיסטיים ומטפלת בהם נקודתית, בשום צורה היא אינה בעלת הכשרה מבצעית ואינה יכולה לספק מענה במידה ונדרש לכך. בנוסף, בשאר שעות היום היא עסוקה במילוי תפקידה ולא פנויה לצורך זה.

אנו מפצירים בכם לקדם בקשה זו מידית ולמנוע את האסון הבא מבעוד מועד.

  1. לו"ז חלופי לילדי האשכול לימי ההריסה - ב7/11 עתידה להתחיל עבודת הריסת המבנים. דהיינו, כלל הבניינים הסמוכים לאשכול. מדובר על סכנת זיהום אוויר חריפה וחמורה אשר תפגע בילדים וכן עבודות ההריסה טומנות בחובן סכנות נוספות. אנו מבקשים לקבל כבר בשבוע הבא לו"ז מסודר ובו נוכל לראות מה התחליף המוצע לימים אלה לילדים. לא נראה לנו הגיוני שנציגות הורים ומנהלת האשכול צריכות לכתת רגליהם למתנ"ס ולקאנטרי השכונתי בתחינה לקבל חדרים. איפה האחריות של העירייה והמעורבות שלה בנושא??

כמו כן, נראה כי צפוי פירוק אסבסט באותם זמנים. נבקש לקבל באופן מיידי את התאריך המיועד לכך. מדובר בחומר מסוכן,

אשר מהווה סכנה בריאותית לילדי האשכול ועל כן יש להיערך לכך מראש ובתיאום מלא מול הגן.

  1. הגנות בטיחותיות - לאחר הסיור שהתקיים בשבוע שעבר יחד עם גורמי העירייה, הוחלט לסגור חלק מחצר בית הספר בעקבות הסכנות. החלק המפורז חולש על שני חצרות באשכול: אתרוגים ולימונים. יש בפעולה זו הבנה ברורה שיש סכנה ממשית בחצרות לאורך תהליך הבנייה.

אנו מבקשים פעם נוספת לבנות עמודים עם רשת בזווית מעל חצרות הגן ממש כפי שהיה בעת בנית המקווה כדי להגן מפני מפגעים שיכולים לפגוע בחצר.

נאמר לנו שרשת זו תיבחן, היכן זה עומד? מי מטפל בזה?

  1. תברואה - ידוע שבזמן חפירות חיות רבות עשויות לצאת מתחת לפני הקרקע: חולדות, נחשים, עקרבים והרשימה עוד ארוכה. נתבשרנו שאין גורם בעיריה שמטפל בבעיה זו ונבקש פתרון הולם למנוע סכנות אלו. חולדות אשר יחדרו לאשכול הגנים עלולות להביא איתן מחלות ומגפות מסוכנות ומהוות סכנה מיידית ומשמעותית לילדינו!

מדוע אף אחד לא נותן על כך את הדעת?

  1. איש קשר אמון מטעם העיריה כאחראי פרויקט- נבקש לקבל איש קשר אשר יוכל ללוות את נציגות ההורים באופן שוטף לאורך כל תהליך הבנייה על מנת לייצר שקיפות ודו שיח בין הצדדים ועל מנת לוודא שדברים לא נופלים בין הכיסאות ובטיחות ילדינו נמצאת בראש סדר העדיפויות. תפקיד מנהלת האשכול הוא לדאוג לתפעול האשכול, לתת מענה חינוכי עבור ילדנו ועבור הגננות הצעירות שיש באשכול, לא ניתן לעשות לה הסבת תקפיד על חשבון ילדנו.

זוהי הישורת הראשונה בפרויקט ארוך טווח אשר עתיד ללוות אותנו לפחות 4 שנים. שכונת נווה שרת מעצבת את עצמה בימים אלה ומהווה אבן שואבת לזוגות צעירים אשר באים להתגורר בה. עקב כך חלה עלייה גדולה במספר הילדים בשכונה ומכאן האשכול החדש שזוהי שנתו השלישית וכבר מהווה בית ל-170 ילדים. אנו נכנסים לעונת החורף ואי אפשר להסתמך על מזג האוויר שיעזור לנו. ילדים זקוקים ליציבות, ההורים זקוקים למענה ולכל הפרטים. אנו מפצירים בכם לקחת אחריות על חיי ילדנו, תושבי העיר תל אביב-יפו ויפה שעה אחת קודם.

לפרטים נוספים ולהמשך התקשרות:

דניאל - 054-3278932

יעל - 054-2233297

נציגות הורי אשכול פרדסים, נווה שרת

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

24/10/2021
העצומה השיגה 100 חתימות!
24/10/2021
העצומה נפתחה