האמת מאחורי מפ פלוגת החוד רותם

אין תמונה

מספר חתימות

52
 
10,000  

אנחנו חיילי פלחוד רותם, מבקשים לשתף במה שעל ליבנו . עד היום שתקנו , ואולי עשינו טעות בכך ששתקנו זמן כה רב ולא שיתפנו אותך ואת המחט הקודם בכל מה שעברנו בתשעת חודשים האחרונים תחת פיקודו של המפ ע.ד. אך היום מרגישים שדי לשתוק, והגיע הזמן שאתה המחט , וכל מפקדי ולוחמי גבעתי תדעו מה אנחנו עוברים תחת פיקודו של המפ ע.ד.

לאחרונה חיילים ומפקדים שלחו לך עצומה, לטענתם נעשה למפ ד. עוול, כתבו לך שהוא מפקד ערכי ומוסרי צר לנו מאוד שאנו לא הכרנו את הצד הזה שלו, וחבל שכך. כל מה שאנחנו הכרנו זה מפ שמזלזל בנו, שמשפיל אותנו, שמבייש אותנו בכל הזדמנות ולא רק בשיחות אישיות אלא גם בשיחות פלוגתיות, והוכחה לכך היא בשיחת הפלוגה האחרונה , ויש עדים רבים לכך שהוא העליב והשפיל אותנו מול כולם, מאוד נפגענו מדבריו ולמרות זאת בחרנו לשתוק אך לא עוד !!

תחת פיקודו אנחנו סופגים אלימות מילולית, פיזית ונפשית , אולי אלה מילים קשות אך אנחנו חווים זאת על בשרנו ובנפשנו. מבקשים שתקרא את מכתבנו עד סופו כי זו הפעם הראשונה שאנו משתפים בכל המקרים החמורים שחווינו תחת פיקודו של מפ ד., זו פעם ראשונה שאנו כותבים ופונים אליך במקרה של מפ ד., ובמכתב זה אנו מעלים את כל המקרים החמורים וזו ההוכחה לטענה שלנו שהוא לא ראוי להיות מפ בצה"ל . אפילו את ההורים שלנו לא שיתפנו בכל מה שעברנו כי פחדנו שאם הם יתלוננו , הוא יתנקם בנו ויעניש אותנו, כמו שהוא אוהב ויודע. גם ההורים כמוך רק לאחרונה שמעו מאיתנומה עברנו בתשעת החודשים תחתיו. לכל מה שאנו מעלים על הכתב, יש לנו הוכחות, את הכל אנחנו יכולים להוכיח לך !!

מפ ד. מחפש להעניש אותנו בכל הזדמנות, עד כדי כך שבזמננו החופשי אנחנו מעדיפים להישאר בחדרים ולא לצאת החוצה בכדי לא לפגוש אותו , כי בכל מפגש איתו אנחנו חוטפים עונש. בכל הזדמנות מאיים עלינו שישלח אותנו למפקדה. צר לנו אך חיינו תחת מפ ד. הם חיים שמלווים בפחד תמידי , לא כייף לשרת כך . אנחנו עושים את המטלות שלנו כלוחמים על הצד הטוב ביותר , גאים מאוד לשרת כלוחמים בגבעתי , ועשינו כברת דרך ארוכה אך עדיין תחת פקודו מרגישים כמו טירונים , כי כך הוא נותן לנו להרגיש. הוא כל הזמן מחפש אותנו ,בכל רגע נתון, בחדרים, בשעות הפנאי, בעמדות שמירה, כל היום "מחפש" אותנו בכדי להעניש ומתעסק כל היום באיך להוריד לנו את המורל, את המצב רוח, והאמת הוא מצליח המורל שלנו ירוד, אנחנו כל הזמן בפחד מהעונש הבא שיטיל על כל אחד מאיתנו , כל הזמן פוגע בנו !!

האלימות הפיזית מצידו היתה לפני כחודש שהמפ' ד. כיבה סיגרייהבוערת על גופו של אחד החברים שלנו וגרם לו לכוויה. זה היה הקש האחרון, כאן מבחינתנו נחצו כל הקווים האדומים !! וזה הרגע בו החלטנו לא לשתוק יותר.

המקרה המחפיר עם הסיגרייה אירע בפני כ 200  חיילים שהיו עדים לכך , בערב הווי פלוגתי. איזו דוגמא זו שקצין בצהל נוהג כך בחיילשלו, האם כך מתנהג מפ שהוא מוסרי ? האם ניתן לומר עליו שהוא מפ ערכי ? ממש לא זה מפ שנוהג באלימות ובלי חשש בחייל שלו כי הוא יודע שיש לו גיבוי לכל מעשיו.

המדיניות שלו היא מדיניות של הרתעה ופחד בתוך הפלוגה, מדיניות שמלווה גם באלימות פיזית כמו במקרה של הסיגרייה.

וכעת שהמצב הפך בלתי נסבל , מבקשים לשתף אותך במספר דוגמאות על התנהגותו הבלתי הולמת של המפ ד. ובטוחים שכל אחד שיקרא את הכתוב יזדעזע מכמה שזה חמור  :

בזמן תרגיל רטוב המפ ד. זרק 3 רימוני הלם על הצוות שנח בעוד שהצוות  האחר מתאמן. יש לציין שהחיילים נחו על כל ציוד הלוחמה שלהם , תחמושת חיה !! איזה מפקד זורק רימוני הלם על חיילים ששוכבים לנוח מהאימון המתיש שלצידם תחמושת חיה ? מזל שלא קרה שום אסון.  המקרה חמור ביותר מאחר ובנוסף לסכנה בזריקת רימוני הלם, החיילים היו ללא אטמי אוזניים. ומאותו מקרה אחד החיילים נפגע ויש לו ירידה באחוזי השמיעה, הוא סובל מצלצולים עד היום , וכשרצה לצאת לאחת ההפניות המפ סירב ולא אישר לו לצאת להפנייה !!

מקרה חמור נוסף המפ ד. הכריח חייל לרדת לשטח לאימון של 4 ימים רצוף כאשר לאותו החייל שהוא קצר רואי נשברו משקפי הראייה . הכריח אותו לרדת לאימון שהוא מבין ויודע את הסכנה מכל המשתמע מכך שאין לו יכולת לראות כלום. אותו חייל קיבל אישור לא לצאת לשטח מהסמגד אך המפ ד. הכריח אותו לרדת לשטח ואיים עליו שאם יסרב יענש, והעונש יהיה לרדת למפקדה למטבח. החמור מכל הוא שהמפ הכריח את החייל לירות בנשקו האישי , אש חיה, למרות שהיה מודע לכך שיכול היה לקרות אסון כי אותו חייל לא רואה כלום ללא משקפיו !!! אותו חייל התלונן על כאבי ראש ובחילות כל האימון שנבעו מהקושי לראות בחשיכה וביום, מהמאמץ לנסות לראות ללא משקפיים משך כל ימי האימון, אבל ברור שאת המפ ד. לא עניין כלום והוא השאיר אותו בשטח באימון ארבעה ימים.

והיה מקרה זהה נוסף עם חייל אחר שגם ביקש לא לצאת לשטחמאותה סיבה שנשברו משקפיו וגם אותו מפ ד. הכריח לצאת לאימון.

המפ ד. ממציא כל הזמן חוקים חדשים בכדי להקשות עלינו ולמצוא על מה להעניש אותנו. איך לא נהיה בדיכאון שהוא כל הזמן מחפש אותנו בכדי להעניש ? רק לתת דוגמא לחוק חדש שהמציא שאסור ללכת עם כובע מצחייה הפוך . ככה החליט מעכשיו לעכשיו ואת מי שתפס , כי לא ידע על החוק החדש , העניש .

חוק נוסף שמפ ד. המציא שאסור כובע עם פאצ'ים. וגם על זה מעניש אותנו. כובעים עם פאצ'ים זו מסורת של שנים למה שהוא ימציא פתאום חוק שאסור ? כי הוא רוצה לפגוע בכל מה שעושה לנו טוב.

בכל פעם שאנחנו מנסים לארגן ערב פלוגה להרים את האווירה ואת המורל הוא מוצא את הדרך להרוס לנו.

מקרה נוסף , מספר חיילים שסיימו שמירה ב 3 לפנות בוקר, ישבו להם לפני השינה מחוץ לחדרים, שלפתע מפ ד. הגיע (מאוד אוהב להפתיע) תוך כדי שהחיילים יושבים הוא מבקש מהם לרוקן את הכלמהכיסים ומריח את הסיגריות. איזה מפ ערכי ומוסרי נוהג כך בחייליו שכבר עשו כברת דרך ארוכה בגבעתי, נוהג בהם כמו טירונים , משפיל ומבזה !!!

מתנהג אלינו בזלזול, קורא לנו נרקומנים . איך הוא מעז  לקרוא לנו נרקומנים ?????? האם זה מפ ערכי ומוסרי שמכנה בשמות כאלה את החיילים שלו ??

לאחר שהתפרסמה הכתבה במאקו , הכתבה על התקרית שמפ ד. כיבה סיגריה על אחד החיילים שלנו הוא הגיע והתחיל לבעוט בשלטים לעיני כל. הוא בעט בשלטים שמשמשים אותנו בצוותי הווי שלנו , שלטים שעמלו עליהם רבות החיילים הוותיקים. היה זה מראה קשה לנו לחיילים לראות את המפ ד. בועט בברוטליות בשלטים ובכזאת אלימות .

ואם הוא לא בועט בשלטים האלה שלנו (של ערבי ההווי) הוא מחביא לנו אותם בחדרו.

באחת השיחות איתנו אמר לנו "אתם מחלקה איכותית וצבעונית, סומך עליכם שתובילו אותנו". ומאחורי הגב בשיחות עם מחלקות אחרות אומר עלינו "הם חבורה של מפגרים, אין לכם כלום מה ללמוד מהם, אתם פה יומיים ואתם כבר יותר טובים מהם". איזו דוגמא הוא נותן בדיבורים משפילים כאלה בפני מחלקות אחרות. למזלנו בכל פעם שהוא מלכלך עלינו , מיד באים ומספרים לנו. לצערנו שתקנו ולא התלוננו, אבל אנחנו יודעים את כל מה שהוא מלכלך עלינו מאחורי גבינו. הכל מגיע אלינו. כולם בהלם מהתנהגות הזו כלפינו , כי כולם מכירים אותנו ולא מבינים למה מגיע לנו היחס המשפיל והמזלזל הזה שלו כלפינו.

מפ ד. מגלה חוסר אמינות משווע , משקר לנו כל הזמן. בפנינו אומר לנו דברים מסוימים ומאחורי הגב מלכלך עלינו , מספר עלינו דברים שקריים ולא נכונים, ממש מוציא לנו שם רע. ולצערנו בפיקודמאמינים לו, אפילו את המגד הוא הצליח לשכנע בכל סיפורי העלילות עלינו שלא היו ולא נבראו. מהתנהגות פוגעת זו איבדנו את האימון בו.

האם עם מפ כזה נלך לקרב ? האם אחרי מפ כזה נלך באש ובמים ? אנחנו אמורים להעריץ את המפקדים שלנו, אך לצערנו עם המפ ד. זה ממש לא כך, להיפך .

התחושה שלנו שהמטרה שלו היא לשבור אותנו את פלחוד רותם. אנחנו שהתגייסנו לגבעתי ולא היה גאה מאיתנו !! חשים גאווה על הבחירה שלנו, אך היום אנחנו פגועים, מאוכזבים , מושפלים ממפקד שהיה אמור לשמש לנו אבא ואמא, מפקד שאמור היה לשמור עלינו מכל רע, להיות לנו אוזן קשבת , אך הוא עשה ועושה עדיין הכל בכדי לפגוע, להשפיל, מזלזל בנו , התנהגות שגורמת לפגיעה קשה במורל שלנו .  ובכל פעם שאנחנו מנסים להרים את האוירה בפלוגה , הוא דואג לדכא אותנו .

המחט, כעת שכתבנו לך הכל בטוחים וסומכים עליך שתעשה הכלבכדי לשנות את המצב. מבקשים ממך לטפל במקרה של המפ ד. , לדעתנו הוא לא ראוי להיות מפקד בצהל ! אחרי כל המקרים האלה נוצר אצלנו בפלחוד משבר אמון עמוק.

 

בברכה,  

                                     חיילי פלחוד רותם  

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

31/07/2020
העצומה השיגה 50 חתימות!
30/07/2020
העצומה נפתחה