עצמה באר שבע

אין תמונה

מספר חתימות

273
 
250  

לכבוד: :מר   רוביק דנילוביץ', ראש עיריית ב"ש

הנדון: עצומה למען הקצאת מתקני אימון לילדי מועדון "עצמה" ב"ש

אנו ההורים החתומים מטה, הורים לילדים המשחקים במועדון "עוצמה" בבאר שבע מזה שלוש שנים, פונים אלייך בבקשה להתערבותך ועזרתך בעקבות אירועים שאירעו לאחרונה:

המצב הקיים עד השנה

בבאר שבע פועלים נכון להיום ארבעה מועדנים המפעילים בתי ספר לכדורגל ומאמנים קבוצות תחרותיות: הפועל באר שבע, מכבי באר שבע, מ.ס. באר שבע ומועדון עוצמה. חשוב לציין גם שמ.ס. ומכבי הם שני מועדונים קשורים המנוהלים בפועל יחד.

כל מועדון מתאמן ומשחק באזור שונה בעיר – הפועל במגרש וסרמיל, מכבי בטאובל ובנווה נוי, מ.ס. ברייסר.

מועדון עוצמה שוכר בתשלום (בניגוד לשלושת המועדונים האחרים בעיר, המקבלים את המתקנים ללא תשלום) מגרשי אימונים ב"נירים" שבשיכון ד' ומגרשים למשחקים ב"רייסר 4".

בתמורה לתשלום השכירות סיפקה העירייה דרך אב הבית מר עמי סויסה שירותי הדלקת תאורה, פתיחת חדרי הלבשה ואירוח בהתאם לשעות האימונים של המועדון. בנוסף, שמירה על הסדר וטיפול בגורמים מפריעים שאינם חלק מהמועדון. מגרש רייסר 4 הועמד לרשות המועדון כמגרש הביתי לצורך משחקי ליגה, בהתאם לאישור מחלקת הספורט בעירייה אשר הוצג גם בפני ההתאחדות לכדורגל. 

האירועים שאירוע לאחרונה

לאחרונה, נתקלנו במצב לא נעים של כיבוי אורות במהלך אימוני הבנים בנירים מה שכמובן לא מאפשר המשך אימונים סדיר בנירים, במיוחד בתקופת שעון החורף המתקרב. חשוב לציין, שתופעה זו לא קורית בימי האימונים של קבוצת הבנות של אותו מועדון!

בנוסף, קיימים קשיים לשכור את מגרשי רייסר לטובת משחקים,

מה שמשאיר את מועדון עוצמה עם אופציות רחוקות בדימונה או ירוחם לטובת אימונים ומשחקי ליגה.

לשלל אירועים אלה יש להוסיף את העובדה, כי כמו שכולם יודעים מועדון הפועל באר שבע צמצם פעילות משש קבוצות כדורגל לגיל הצעיר לשתי קבוצות, מסיבותיו הוא, מה שמשאיר כמות ילדים גדולה ללא מועדון (להבנתנו למעלה מ- 200 ילדים).

אל תגזלו מילדינו את מועדון עוצמה

  • ילדינו משחקים במועדון מזה שלוש שנים. נבנו קבוצות, קשרו קשרים, התחברו למאמנים.
  • זהו מועדון המנוהל בצורה ראויה, מקצועית עם תפיסה פדגוגית שאנו חשים שמתאימה ומקדמת את ילדינו. בראשו עומד מאמן מנוסה, בעל תואר שני בחינוך מוכר ומוערך על ידינו ההורים.
  • המדובר במועדון היחיד הפועל בשיכון ד' בבאר שבע, וקולט לבין שורותיו גם את ילדי שכונה זו לצד ילדי שכונת רמות –
    • המועדון מעניק מסגרת ופעילות ספורטיבית חשובה ביותר לילדי שיכון ד'.
    • אם תימנע מהם פעילות זו, סביר להניח שמרביתם לא יוכלו להגיע לשחק במועדונים אחרים בעיר. במקום לשחק כדורגל הילדים יסתובבו בשכונה ללא פעילות חיובית.
    • שילוב ילדי השכונות ד' ורמות בפעילות משותפת הוא בעל ערך חינוכי וערכי מהמדרגה הראשונה, גם לנו ההורים אך בוודאי ובוודאי גם לכם כעירייה.
  • להורים אשר אינם מעוניינים לשלוח את ילדיהם מסיבותיהם למכבי/מ.ס. (שמבחינתנו הם אותו מועדון) אין שום אלטרנטיבה אחרת, במיוחד לאחר הצמצום בהפועל.

אין הצדקה למנוע ממועדון עוצמה לפעול בעיר

באר שבע עיר גדולה ומתפתחת, רבת תושבים וילדים. פעילות ספורטיבית מקדמת, מעניקה מסגרת חיובית, מחנכת ומחזקת את ילדינו.

היצע המועדונים מצומצם ולא גדל מזה שנים רבות. כניסתו של מועדון עוצמה פתחה הזדמנות ומקום לילדי העיר כמו גם לילדי הפריפריה של העיר.  המיקום של המועדון מקל ומאפשר לילדים שגרים בסביבתו להתאמן ולהנות מהזדמנות חשובה לשחק כדורגל.

עם צמצום פעילות הפועל, דברים אלה הופכים חשובים ונכונים עוד יותר.

אסור שמשחקי הכדורגל יתמקדו רק ב"מצטיינים". משחק הכדורגל צריך להיות נגיש וזמין לכל ילד, בכל רמה, בכל גיל.

שטחי האימונים בנירים אינם מיועדים לכל פעילות אחרת, אינם פוגעים באימונים של קבוצה אחרת ולמעשה מועדון עוצמה הוא היחיד העושה שימוש במתקנים כך שלא ברורה הסיבה להערמת הקשיים – הדברים עוד יותר תמוהים לאור העובדה שקשיים אלה אינם קורים כאשר מדובר באימוני קבוצת הבנות של אותו מועדון. ונזכיר, זהו המועדון היחיד המשלם שכירות עבור פעילותו!

תנו לילדינו להמשיך ולהתאמן בעוצמה! בבאר שבע!

לשחק בחושך כמובן שאי אפשר... זו סכנה בטיחותית לילדינו.

העברת האימונים או משחקי הבית לדימונה/ירוחם מחוץ לבאר שבע תביא לנשירת ילדים רבים. ילדי באר שבע צריכים להתאמן ולשחק בבאר שבע. הן ברמה הטכנית והן ברמה הערכית.

היעלה על הדעת שילדי באר שבע, בירת הנגב, הגדלה והמתפתחת, לא ימצאו בית לכדורגל בעירם???

דברים כאלה לא יישמעו בערים אחרות כמו ירושלים, אשדוד, תל אביב. מספר המועדונים גדול בהרבה בערים אלה והכל זמין לילדי העיר בעירם. כך צריך להיות גם אצלנו.

לא ייתכן שקבוצות מהפריפריה ישחקו במגרשי באר שבע כמגרשם הביתי, בעוד ילדינו, ילדי באר שבע יצטרכו לנסוע מחוץ לעיר לשם כך [רק לשם הדוגמא: בתאריך 99 , יום חמישי , שעה 19:00 , מועדון שגב שלום מהמגזר הבדואי מארחת משחק בית במגרש הכדורגל רייסר 2 בבאר שבע וזו רק דוגמא לאירועים רבים כאלה].

אנחנו מנסים להבין את הרקע לדברים ולא מוצאים תשובה. הרי מדובר בפעילות לילדים ונוער – אין כאן מקום לפוליטיקה, מניעת תחרות או כל דבר דומה כזה. טובת ילדינו, היא שצריכה להוביל את כולם למציאת פתרונות ראויים. אתה, כמי שחלם כילד להיות שחקן כדורגל וחווה טראומה כאשר פרשת מהתחום לאחר שלא קיבלת אמון מספיק, בוודאי מבין כמה הדבר יכול להיות חשוב לילד. ילדינו אוהבים להתאמן בעוצמה, מרגישים ביטחון וחווים חווית ילדות מעצימה במסגרת המועדון הרבה בזכות הניהול המיוחד של אורי.

אנחנו מפצירים בך לסייע להחזרת המצב כך שמועדון עוצמה יוכל להמשיך להתאמן בנירים ולשחק ברייסר, כפי שהיה בשלוש השנים האחרונות.

אפשר להם להמשיך ולשחק בביתם, מועדון עוצמה, להתחרות, לחוות, להתחנך ולעשות פעילות ספורטיבית חיובית.

נודה לתשובתכם במייל חוזר למייל [email protected]

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

18/09/2021
העצומה השיגה 100 חתימות!
18/09/2021
העצומה נפתחה