24 שעות לעצירת מחטף מכירת מאגר הגז ״לוויתן״ לאוסטרלים

24 שעות לעצירת מחטף מכירת מאגר הגז ״לוויתן״ לאוסטרלים

מספר חתימות

170
 
7,707,042  

מחר, יום חמישי, עומדת להיחתם בברכת ממשלת ישראל עסקה למכירת חלק ממאגר לווייתן, עתודת הגז הגדולה ביותר של ישראל, לחברה האוסטרלית וודסייד .

חייבים לעצור את מכירת לוויתן לאוסטרלים עד לחשיפת כל פרטי העסקה

העסקה מתבססת על החלטות במספר נושאי ליבה אשר התקבלו במחשכים - ללא יידוע הציבור וללא דיון ציבורי:

  • "שטר החזקה" ללווייתן שעומד להוציא משרד האנרגיה נסתר לחלוטין מעיני הציבור. שטר החזקה מגדיר שורה של תנאים מהותיים מבחינה כלכלית, וקריטיים אף לבטחון המדינה, כמו - למי תהיה קדימות לקבלת גז במקרה של חוסר בגז במשק הישראלי, או במצב של משבר בטחוני.
  • החלטות על שיעור המיסוי של הגז המיוצא
  • ההחלטה של הממונה על ההגבלים העסקיים בנושא המונופול של השותפות הנוכחיות ב"לווייתן".

למרות שמדובר על משאב השייך על פי דין לאזרחי מדינת ישראל, כפי שגם חברות הגז עצמן הודו בדיון בבית המשפט העליון, התהליך והמידע, ובעיקר שטר החזקה, מוסתרים מעיני הציבור בטענה ל "סודיות מסחרית".

אנו קוראים לממשלה לפרסם לאלתר לציבור את שטר החזקה, וכל מידע נוסף, שנוגע לעסקה כלכלית שתשפיע על העתיד הכלכלי של מדינת ישראל, בנכס השווה מאות מיליארדי שקלים.

חתמו על העצומה והצטרפו לארגונים השותפים למאבק למען הגז הישראלי: הפורום הישראלי לאנרגיה, העמותה לכלכלה בת קיימא, העמותה לדמוקרטיה מתקדמת, המשמר החברתי, מגמה ירוקה, עמותת צלול, ישראל יקרה לנו, צדק חברתי-חדר מצב.

בואו להפגנה הערב מול ביתו של שר האנרגיה סילבן שלום ברמת גן:איבנט בפייסבוק: https://www.facebook.com/events/1475719349310922

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

26/03/2014
העצומה השיגה 100 חתימות!
26/03/2014
העצומה נפתחה