מעבירים את תקציב תל-אביב-יפו מחולדאי לתושבים!

מעבירים  את תקציב תל-אביב-יפו מחולדאי לתושבים!

מספר חתימות

עד כה נאספו: 1,048 חתימות.

פותחים את הכספת של חולדאי - מחזירים את תקציב עיריית ת"א-יפו לתושבים!

לרקע ולפרטים קראו כאן את המכתב שנשלח לרון חולדאי ב-11.11.2009

נוסח להצטרפות:

לכבוד: ראש עיריית ת"א-יפו, מר רון חולדאי

אני מצטרפ/ת בזאת לדרישה לפרסם באתר האינטרנט של עיריית ת"א-יפו את הצעת תקציב העירייה כקובץ שרשומותיו פתוחות לשימוש חופשי.

סירובך לעשות זאת עד כה פוגע בדמוקרטיה העירונית, באמון התושבים בעירייה, ובעיקרון חופש המידע.

הפסק להסתתר מאחורי תירוצים קלושים - והעבר את המידע על התקציב אלינו, התושבות והתושבים, בעליה האמיתיים של העיר!

על החתום,

...

* תמיכה מחוץ לתל-אביב - חשובה גם היא

מחתימים את חברי/ות מועצת העיר: כתבו מיילים לנציגים שלכם במועצת העיר ודרשו מהם לחתום על הדרישה - כאן!

מדוע עדיין מתעקשים על אקסל? ומה אומר על זה הנשיא אובאמה?? קראו כאן!

5.7.2010 - ניצחון!!

אתמול הודיעה העירייה שהיא מבקשת למחוק את העתירה כי תמלא אחרת דרישת עיר לכולנו והתנועה לחופש המידע - להעביר את פרטי התקציבים העירוניים בקובץ אקסל, החל מהדיון בתקציב הקרוב (2011) והלאה! והיום קיבלה ההודעה הזו, לבקשתנו, תוקף של פסק-דין מחייב.

בקיצור - ניצחנו! להרחבה, מסמכים וכרוניקה - באתר התקציבולטור, אתר עיר לכולנו, אתר התנוועה לחופש המידע.

כל הכבוד מגיע לכל השותפים/ות לעצומה זו; העבודה המשותפת שלנו הביאה להישג תקדימי ומשמעותי מאוד, שחושף את התקציב ומאפשר לכל אדם גישה יעילה ומהירה לנתונים. אנחנו מקווים שראש העירייה חולדאי, כמו-גם חברות מרצ, ה"ירוקים", ה"צעירים", הליכוד, והקואליציה העירונית בת"א-יפו בכלל - שהתנגדו לאורך כל הדרך - הפנימו את המסר.

להתראות,

צוות התקציב של עיר לכולנו.

5.2010 - עוד הצלחה-זוטא - העירייה בצעדי צב, ממשיכים בדיונים...: עיריית תל-אביב-יפו הודיעה כי תעמיד עד סוף השנה מערכת אינטרנטית לניתוח מידע מהתקציב שלה! למרבה האכזבה, מדובר במערכת שלפי הודעת העירייה יכולותיה נחותות בהרבה מאלה של התקציבולטור - היא תאפשר מעט מאוד שאילתות, וללא גישה למידע הגולמי. זו הייתה כל תגובת העירייה להוראת ביהמ"ש הרשומה כאן למטה! כמובן שהודענו שאין בכך מענה לבקשתנו. עוד שלב בדרך לתקציב פתוח! נמשיך לעדכן.

11.4.2010 - אחרי דיון ראשון בביהמ"ש - העירייה מחויבת לענות תוך 30 יום האם יש ביכולתה הטכנית להעמיד קובץ של התקציב המאפשר שימוש חופשי ברשומות - כפי שדרשנו! אנו מתקרבים להצלחה, אך עדיין זקוקים לתמיכה; שלחו עוד אנשים לחתום על העצומה ולכתוב למערכות המקומונים והעיתונים הארציים! ראו הרחבה באתר עיר לכולנו.

23.2.2010 - התנועה לחופש המידע ועיר לכולנו מגישות תביעה לשחרור התקציב. אחרי מיצוי ההליכים הלא-משפטיים, פנינו לביהמ"ש לעניינים מנהליים. קראו את העתירה המעניינת, ובה, בין היתר, גם התגובות המבישות של העירייה לפניות לפי חוק חופש המידע - כאן.

6.1.2010 - הממונה על חופש המידע בעירייה מסרב לבקשה רשמית לפי החוק. אנו ממתינים למיצוי הליך נוסף, ואם לא יועבר המידע נפנה עוד החודש לבית-המשפט.

22.12.09 - מועצת העירייה מתנגדת, המאבק המשפטי והציבורי נמשך: מיטל "שקיפות" להבי ומרצ טענו שזה "לא מהותי", יעל "חופש המידע" דיין שתקה והצביעה נגד, "הירוקים" המשיכו במדיניות ה"אל תעשה" שלהם - וההצעה נפלה במועצה. תמכו: עיר לכולנו, יאפא. הוגשה בקשה לפי חוק חופש המידע, בצירוף חוות דעת תקדימית תומכת של התנועה לחופש המידע.

8.12.09 - צעד שני להצלחה: עיריית תל-אביב-יפו העלתה לאתר שלה קבצים של הצעת התקציב 2010 עוד לפני ההצבעה - לראשונה. זו תוצאה ישירה של הלחץ המשותף שלנו!

ציר הזמן של העצומה

23/12/2009
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
16/11/2009
העצומה השיגה 500 חתימות!
14/11/2009
העצומה השיגה 100 חתימות!
12/11/2009
העצומה נפתחה