לא נגרם נזק לא היו נפגעים

אין תמונה

מספר חתימות

עד כה נאספו: 1,404 חתימות.

" לא נגרם נזק, לא היו נפגעים"

שלטון דמוקרטי מבוסס על העיקרון בו האזרח מפקיד את זכויותיו בידי השלטון, ובתמורה לכך מעניק לו השלטון, בין היתר, הגנה על חייו.

עוטף עזה סובל באחת עשרה השנים האחרונות מירי מתמשך אל עבר אזרחיו. במשך אחת עשרה השנים האחרונות, הופר סעיף עיקרי בחוזה בין האזרחים לבין השלטון- הזכות לחיים ולביטחון. אנו החתומים מטה, מודיעים על ביטול החוזה. אם חלק אינטגראלי ממדינת ישראל, מופקר באופן יומיומי, מעל לעשור, הוא אינו מחוייב עוד לחוקיו של שלטון שמתעלם מאיום יומיומי על חייו.

 מאז אותו יום ארור, בו החלה מסכת הטילים להוות חלק בלתי נפרד מנופיו של עוטף עזה, הבטיחו לתושביו הבטחות סרק. אירגנו פסטיבלים לניקוי המצפון ושלחו פילנתרופים, שיכסו בפלסטר, גידול ממאיר, שממשיך לגדול בצעדי ענק. כיפת ברזל אינה פתרון. היא סותם פיות זמני שפג תוקפו.

הביטויים השגורים באמצעי התקשורת ובפיהם של חברי הממשלה: "לא נגרם נזק, לא היו נפגעים" ו"העורף איתן", הם שקריים ומקוממים. יש נזק, יש נפגעים והעורף לא איתן בכלל. אנחנו לא עורף, אנחנו בני אדם, שמתגעגעים לשגרת חיים נורמאלית. כזו שבה הקפה של הבוקר לא מלווה באזעקת "צבע אדום" וטריקת דלת לא מקפיצה את הסובבים בבהלה. 

הפניית השאלה אל עבר האזרחים בדבר פתרון היא מגוכחת. אין בכוונתנו להציע תוכניות מגירה לפתרונות אפשריים, כיוון שאנחנו לא בעלי ההסמכה לכך. ישנם גורמים בממשלה שתפקידם לספק פתרון לתושבי עוטף עזה. אנחנו וילדינו אינם שפני ניסיון של מערכות הגנה.

אנו דורשים שבכל פעם שישוגר טיל אל עבר הדרום, תשמע אזעקת "צבע אדום" בכל רחבי הארץ. זאת על מנת שאזרחי המדינה יוכלו להיחשף לאחד המחדלים הבטחוניים הגדולים שהיו פה אי פעם. הפקרת אוכלוסייה אזרחית.   ליאור הרטוב וסיוון סטרומזהסטודנטיות לשעבר במכללת ספיר  

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

04/11/2012
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
01/11/2012
העצומה השיגה 500 חתימות!
31/10/2012
העצומה השיגה 100 חתימות!
31/10/2012
העצומה נפתחה