נשות יהודה ושומרון מגנות על הבית

אין תמונה

מספר חתימות

5,028
 
10,000  

לכבוד אלוף פיקוד המרכז יהודה פוקס

בימים אלה, כאשר רוב גברי היישובים מגויסים, נותרנו אנו האימהות והילדים הגיבורים לשמור על הבית. כיתות הכוננות ומחלקות ההגמ''ר המגויסות עושות עבודת קודש, אך אנו בימי מלחמה ולכן לא ייתכן שהמסיק ושגרת חיי תושבי הכפרים העוינים יימשכו כסדרם.

נראה כי רבים מקרב הערבים מנצלים את ימי המסיק על מנת להתקרב לגדרות היישובים, ולתצפת על היישובים.

לא מצאת לנכון לאסור את המסיק בקרבת היישובים, וכתוצאה מכך תחושת הביטחון האישית שלנו נפגעת קשות.במרבית יישובי השומרון אין מקום שהוא רחוק מספיק מהגדר, כולנו צמודות וחשות מאוימות. ילדינו כבר לא יכולים להסתובב בבטחה ברחבי היישוב והאיום מוחשי מתמיד.

במקביל לדאגה הדחופה מהמסיק אנחנו דואגות לא פחות מהיום שאחרי, כאשר הכוחות בשטח יתמעטו ונוכחותם של הערבים בקרבת הגדר תהפוך לעניין שבשגרה ואף יכלו ללמוד את הרגלי היישוב מקרוב.

יתר על כן, המסיק אמנם יסתיים בקרוב אך הוא רק דוגמה לאחת מתוך הבעיות הביטחוניות בסביבה. הכבישים, ההתפרעויות, הסרת המחסומים, הוראות הפתיחה באש - כל זה חייב להשתנות. לא ייתכן שנחשוב פעמיים לפני כל נסיעה ושנחיה בפחד בתוך בתינו שלנו.

לצערנו הרב כולנו נחשפנו בחודש האחרון לשאיפותיהם של רבים מקרב הפלסטינאים הסובבים אותנו. אשליית הבלתי מעורבים התפוצצה לנו בפרצוף, ואיננו מוכנות להיות קורבנות הטבח הבא.

אנו דורשות להפסיק לאלתר את המסיק בקרבת היישובים ובצידי הדרכים המרכזיות.

אנו דורשות לפעול באופן אקטיבי על מנת להחזיר את הביטחון בכבישים ולהחמיר משמעותית את התגובה על כל זריקת אבנים, הבערת צמיגים או ירי בכבישים. אנו דורשות לממש את זכותנו הבסיסית לחיים וביטחון במרחב שאמור להיות המוגן ביותר עבורנו, אך כבר תקופה ארוכה שאיננו.

בברכה

נשות יהודה והשומרון.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

23/11/2023
העצומה השיגה 5,000 חתימות!
08/11/2023
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
07/11/2023
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
06/11/2023
העצומה השיגה 50 חתימות!
06/11/2023
העצומה נפתחה