עצומה למניעת ביטול תוכנית הסיוע לקשישים סיעודיים

עצומה למניעת ביטול תוכנית הסיוע לקשישים סיעודיים

מספר חתימות

205
 
1,000  

עצומה נגד ביטול תוכנית הסיוע שניתנת כיום למאות קשישים סיעודיים!

משרד הרווחה, הביטוח הלאומי והג'וינט יזמו במשותף את תוכנית (פיילוט) "קהילה תומכת בסל סיעוד". מדובר בתוכנית סיוע המיועדת לקשישים סיעודיים בקהילה המתקשיים לתפקד באופן עצמאי. התוכנית העניקה סיוע למאות קשישים במהלך השנים האחרונות באספקת תרופות ומזון לביתה, לסיוע בניקיון ובתיקונים, כמו גם לליווי חברתי, והיתה צפויה להתרחב למאות אלפי קשישים בשנה הבאה בשל הצלחתה. אולם, הביטוח הלאומי ומשרד הרווחה הודיעו כי בינואר 2020 תופסק הפעלת התוכנית, בטענה שכדי להמשיכה יש להעביר שינוי בחוק הסיעוד ובתקופה זו הכנסת אינה מאשרת חוקים שאינם קשורים ישירות למגפת הקורונה.אנחנו כאן, בכדי להסביר לגורמים הרלוונטים שהתוכנית חיונית בשגרה ובתקופת הקורנה – שבעתיים!

אנו החתומים על עצומה זו, דורשים ממשרד הרווחה ומביטוח לאומי למצוא כל דרך אפשרית להכנסת התוכנית לגמלת השירותים של חוק סיעוד ולמנוע את הפסקתה בינואר 2021, מהסיבות הבאות:

  1. חקיקה בעלת קשר ישיר לתקופת הקורונה- שכן, ע"פ הגדרת משרד הבריאות, מדובר באוכלוסייה שנמצאת בקבוצת סיכון לתחלואה קשה אם יידבקו בנגיף וע"פ ההנחיות אמורה גם לצמצם פוטנציאל להתקהלויות (בית מרקחת, מכולת וסידורים נוספים) מחשש להידבק בקורונה. בנוסף אותם קשישים במקבלים את הסיוע הינם מתקשים לתפקד באופן עצמאי וכתוצאה מכל ההגבלות הקיימות, הם גם מתמודדים עם בדידות איומה. לנוכח הנסיבות, הפעלת תוכנית הסיוע לקשישים הכרחית בייחוד בתקופה זו, בכדי להגן והלנגיש את השירותים (ואף להרחיב) לעוד עשרות אלפי קשישים בישראל שזקוקים לה במיוחד בתקופה זו.
  2. העדר עלות תקציבית - לא מדובר בעלות תקציבית מכיוון שהסיוע ניתן על חשבון שעות הסיעוד של הקשישים.

חייבים להעביר את המסר: לא מפקירים קשישים בשטח – חותמים על העצומה ומפעילים לחץ ציבורי במטרה למנוע את ביטול התוכנית קל וחומר - לעת הזו, בה התוכנית הינה צו השעה! מי שמזניח ושוכח את האזרחים הוותיקים שהקימו את המדינה הזו ובזכותם אנחנו פה - לא ראוי לשרת את הציבור, יום אחד נוסף בחייו.

קודם כל בני אדם - אחר כך נבחרי ציבור לא ההפך.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

23/11/2020
העצומה השיגה 100 חתימות!
22/11/2020
העצומה השיגה 50 חתימות!
22/11/2020
העצומה נפתחה