פתרון לבעיית האופניים החשמליים

פתרון לבעיית האופניים החשמליים

מספר חתימות

56
 
50  

בשנים האחרונות האופניים החשמליים הפכו לכלי תחבורה פופולרי מאוד. לצד היתרונות שבכלי זה, ישנו חיסרון בולט ומשמעותי והוא הסכנה הבטיחותית: התאונות הרבות כל כך שכוללות כלי רכב זה. הסיבות לבעיה זו הן חוסר ציות לתקנות ולחוקים מצד הרוכבים והמשווקים, מיעוט אכיפה מצד הרשויות ומחסור בתשתיות ייעודיות (שבילי אופניים). נושא האכיפה של האופניים החשמליים נפל בין הכיסאות היות ולמשטרה אין את כוח האדם והתקציבים הנדרשים לכך ומצד שני לפקחי הרשויות המקומיות, עליהם מוטלת כיום האחריות, אין את הסמכויות, הכלים והגיבוי לצורך מילוי המשימה. כמו כן אין אף גורם שמחוייב לפתור את בעיית התשתיות.

אנו תלמידות כיתה י"ב מתיכון אלון רוצות להציע פתרון שנוגע בשלושת גורמי הבעיה. אנו מבקשות מהממשלה להקים גוף מיוחד שיעסוק בתחום האופניים החשמליים. לגוף זה יהיו את הסמכויות ואת כוח האדם הנדרש לצורך ביצוע אכיפה אפקטיבית ולטיפול בתחום התשתיות הייעודיות. גוף זה יהיה אחראי גם על הגברת המודעות בקרב ציבור הרוכבים ובני הנוער. 

אנחנו מאמינות שסוגיה זו רלוונטית לכל אזרחי המדינה ושבעזרת עצומה זו נוכל לגרום לשינוי אשר יצמצם משמעותית את כמות התאונות שנגרמות מכך.

עזרו לנו במטרה זו ותמכו בעצומה שלנו

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

10/05/2022
העצומה השיגה 50 חתימות!
08/05/2022
העצומה נפתחה