אמנת השיח המקצועי - עמותת עתיד

אמנת השיח המקצועי - עמותת עתיד

מספר חתימות

55
 
2,000  

אמנת השיח המקצועי - עמותת הדיאטנים בישראל - עתיד

הקידמה הטכנולוגית ויצירת תקשורת במדיות חדשות פותחות אפשרויות רבות, הכוללות בין השאר שיח חופשי של עמיתים בפורומים סגורים ופתוחים, שיתוף במידע ועוד. אולם טכנולוגיה זו כרוכה גם באתגרים אתיים וקולגיאליים.

להלן אמנה לשמירה על שיח מקצועי הגון אתי ואדיב ברשת:

  • אני מתחייב/ת להימנע מפגיעה או זלזול פומבי בעמיתיי גם אם איני מסכים/ה עם עמדותיהם.
  • אני מתחייב/ת להפגין כבוד כלפי עמיתי וכלפי אנשים אחרים.
  • אני מתחייב/ת לדבוק בדיאלוג בונה ובתקשורת חיובית.
  • אני מתחייב/ת לשמש דוגמה להתנהגות מקצועית קולגיאלית בכל התקשורת וההתבטאויות הפומביות שלי.

עקרונות לאמנת השיח המקצועי

הימנעות מזלזול והשפלה בין עמיתים – על דיאטנים ודיאטניות עמיתים למקצוע יש להימנע מלהשפיל או לעודד השפלה, של קולגות למקצוע. עליהם להימנע מסימון "לייק" או שיתוף של תכנים פוגעניים מבחינה מקצועית ואישית. יתרה מזאת, על הדיאטנים/יות להציע עזרה ותמיכה לקולגה שנפגע מ"שיימינג" ברשת. אין לאיים או לפגוע בזכות הבסיסית להביע דעה ולהשתתף במדיה חברתית. אין להטיל פחד או להחרים קולגה ע"י עמיתים למקצוע שדעותיהם המקצועיות שונות.

התנהלות מכובדת – מדע התזונה והדיאטטיקה נמצא בהתפתחות מחקרית מתמדת, בעבודה הקלינית ובהבנה של תרבויות שונות והרגלי התזונה שלהם. עם התפתחות מדע התזונה והמחקר יתכנו מקרים בהם יהיו חילוקי דעות ולא תהייה הסכמה לגבי נושאים שונים בקרב העמיתים למקצוע. אי הסכמה בין עמיתים תתכן, אך ראוי כי הדעות השונות יוצגו באופן מכבד וקולגיאלי בין אם בפרטי ובין אם בציבורי.

עידוד שיח בונה ומקדם בדיונים מקצועיים בפורומים דיגיטליים יש להתמקד בדיאלוגים בונים ובשיח ידידותי גם כאשר מעבירים ביקורת. אינטרקציות חיוביות ומכבדות בין עמיתים למקצוע תורמים למעמד סקטור התזונה בישראל ומהווים דוגמא ומופת לדור העתיד של הדיאטנים.

תודה רבה לדיאטנית טובה קראוזה על הרעיון ותרגום המסמך ממגזין Food&Nutrition

לחתימה דיגטלית על האמנה https://www.atzuma.co.il/nutrition

***האמנה עברה עריכה.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

14/09/2019
העצומה השיגה 50 חתימות!
09/09/2019
העצומה נפתחה