איסור פריסה תקשורת WiFi בבית ספר יגאל אלון

איסור פריסה תקשורת WiFi בבית ספר יגאל אלון

מספר חתימות

14
 
55  
פורסם בתאריך: 12/10/2020
 

אנו החתומים מטה, הורים לתלמידים בבי"ס יסודי יגאל אלון הוד"ש דורשים, כי מנהלת בית הספר גב' מירב פינקל-דרור תבטל לאלתר תוכנית להתקנת אינטרנט אלחוטי (Wi-Fi) בבית הספר.

דרישה לתקשורת קווית ולא Wi-Fi - 

 1. החתומים מטה אינם מתנגדים לקדמה או לטכנולוגיה. ישנה חשיבות רבה בשילובם של מחשבים בלימודים בבית-הספר כולל שיפור ושידרוג חדרי המחשבים. אולם השימוש באינטרנט לצורכי לימוד יכול להעשות על ידי שימוש ברשת קווית אשר לא תסכן את בריאות הילדים וחייהם ולא תפגום בקידמה. נהפוך הוא, תבטיח שילדינו יישארו בריאים כדי להמשיך ולהוביל את הקידמה וליהנות ממנה.
 2. דרישה זו עולה בקנה אחד עם המדיניות המוצהרת של משרד החינוך, אשר נקבעה על סמך וועדה מקצועית בנושא, שיש להעדיף התקנת רשת קווית בלבד, ולהקים רשת אלחוטית רק במקרים/במקומות חריגים (כאשר אין אפשרות להתקין רשת קווית).
 3. בבית ספרינו יש רשת קווית בכל כתה, ובימים אלה ניתן תקציב ומתבצעות עבודות בפועל לשידרוגה, התוכנית להתקנת רשת אלחוטית ברחבי בי"ס הינה בניגוד לנהלי משרד החינוך (לדוגמא נוהל 3.6-11).
 4. תקשורת Wi-Fi  בשימוש ביתי מצומצם כ- 5 משתמשים לכל היותר ומוגבל בסיסמא אינו שווה ערך למרחב ציבורי בבי"ס עם כ- 740 תלמידים/ות וכ- 45 מורות וסגל. האחריות הציבורית לגיל הרך וילדים בשלבי התפתחות הינה גדולה יותר ואינה בר השוואה למרחב פרטי/ביתי.

תקשורת Wi-Fi -

הינה טכנולוגיה המאפשרת למכשירים אלקטרוניים העברת נתונים אלחוטית בגלי מיקרו שהינם חלק מספקטרום קרינה אלקטרומגנטית (הפרעות אלקטרומגנטיות המופצות ע"י: מיקרוגלים, טלפונים אלחוטים, ראוטרים, אנטנות וכו.

ארגון ה-WiFi מתייחס לכל רשת אלחוטית במרחב מקומי ומתבסס על תקני IEEE 802.11 המאפשרים פריסת רשת תקשורת מ- 50 מ' ועד ל- 5 ק"מ ובהתקנים מיוחדים עד ל- 100 ק"מ ולכן עוצמות השידור הינן גבוהות מאוד ומסוכנות לציבור ובמיוחד לגיל הרך וילדים בשלבי התפתחות.

לאחרונה מתגבשת החלטה במס' רשויות מקומיות וביניהן הוד השרון לרשת את כל כיתות ביה"ס יסודי ע"ש יגאל אלון בהוד השרון בתשתית Wi-Fi בכל הכיתות ולהפוך את הלמידה באופן מקוון דבר המגדיל את החשיפה וסיכון ילדינו (כ- 700 תלמידים) לקרינה אלקטרומגנטית מיותרת ובתוספת לקרינה מייננת בתדרי סלולר במקביל להעצמת פערים החברתיים ותוכנית למידה נסיונית שטרם נבדקה ונכשלה במס' מדינות בעולם ללמידה מקוונת כתחליף ללמידה פרונטלית. 

חסרונות תקשורת Wi-Fi

 1. סיכונים בריאותיים - 
  1. מחקרים רבים עוסקים בהשפעות שליליות שיש לקרינה סלולרית/אלחוטית (ראו מחקרים וסרטונים מצ"ב) ובמיוחד על ילדים מוכיחים (1) כי הקרינה הסלולרית/אלחוטית פוגעת כמעט בכל מערכת וכל איבר בגוף, לרבות פגיעות ב-DNA (מס' 2,7), שבירת מחסום דם מוח (3), יצירת דחק חמצוני (4), שינויים בפעולת המוח (5), סרטן, פגיעות קוגיטיביות, התנהגותיות, פגיעות במערכת החיסונית, במערכת הרבייה (6), במערכת הדם והעצמות ובלב, וכי היא עלולה להחמיר בעיות רפואיות קיימות ולגרום לאי-סבילות לקרינה אלקטרומגנטית. בהתחשב ברגישותה המיוחדת של אוכלוסיית הילדים, התקנת אינטרנט אלחוטי אשר תחשוף את הילדים לקרינה אלקטרומגנטית ממושכת במשך עשרות שעות בשבוע היא בלתי סבירה, מנוגדת לעקרון ה'זהירות המונעת' ולמידת הזהירות הנדרשת של 'אב זהיר' (8) כפי שקבע בית המשפט העליון (ע"א 635/70 מנדלסון נ' קפלן).
  2. בספטמבר 2007 הכריז משרד הסביבה הגרמני כי רצוי להקטין את החשיפה לקרינה מציוד Wi-Fi, ולבחור במידת האפשר בקישור מבוסס כבלים והינו מתאים לחוזר מנכ"ל משרד החינוך בישראל.
  3. בשנת 2011 ארגון הבריאות העולמי (WHO) הכניס את השדות האלקטרומגנטיים של תדרי  Wi-Fi, רשתות סלולריות, רדיו, מיקרוגלים וטלפונים אלחוטיים לרשימה של “גורמים אפשריים לסרטן”.
  4. בחוזר מנכ"ל משרד החינוך שבמידה ונעשו כל המאמצים ולא נמצא פתרון לתקשורת קווית רק אז יותקן תקשורת Wi-Fi בשקיפות מלאה עם ההורים ולאחר בדיקות קרינה אלקטרומגנטית וקרינה מייננת ובלתי מייננת אלחוטית וסלולר. לתשומת ליבכם בדיקות כאלה טרם בוצעו ו/או לא נחשפו בפני ההורים בביה"ס יגאל אלון בהוד"ש זו השנה השניה ברציפות !
  5. תקן רף הקרינה בישראל גדול פי 10 ויותר ממדינות כמו סין, הודו, רוסיה, איטליה, שוויץ ועוד.
 2. סיכוני אבטחה - 
  1. תקשורת אלחוטית מתבצעת בתווך ציבורי, המידע המועבר חשוף להאזנה ולכן יש לנקוט אמצעי הגנה ואבטחה על הרשת האלחוטית ע"י אמצעי הצפנה המבטיחים שרק הצד המשדר והקולט יכולים לפענח את התוכן המשודר.
  2. מעבר לגלישה בהתחברות לרשת WiFi היא גם חשיפת הטלפון שלנו לפריצה על ידי האקרים ו"הזמנה" לשאוב מידע פרטי עלינו. בנוסף, ישנם אמצעים נוספים שיקטינו את הסיכון לפריצת הרשת האלחוטית.
  3. היום רוב רשתות ה-WiFi משתמשות באבטחת WPA2. בתחילת שנת 2018 נתגלו פריצות אבטחה בפרוטוקול WPA2 ובתגובה נמצא בשלבי פיתוח פרוטוקול אבטחה חדשה המכונה WPA3 ואינם יציבים ב- 100%. מוצרים ראשונים המבוססים על פרוטוקול זה מפותחים בשנה האחרונה אך סבירות נמוכה לשימוש בבתי ספר.
 3. אמינות -
  1. רוחב הפס של נקודת הגישה מחולק לכל הלקוחות, כלומר עם חילופי נתונים גדולים, רוחב הפס לכל לקוח יירד באופן דרמטי.
  2. מהירות החיבור האלחוטי תלויה בגורמים רבים: הפרעות, מרחק לנקודת הגישה, מספר הקירות ומחיצות אחרות בין נקודת הגישה לבין הלקוח וכו '.
  3. ככל שההגברה באנטנה חזקה יותר האות ישודר למרחק גדול יותר = קרינה גדולה יותר.
 4. מחיר -
  1. הפריסה של תשתיות אלחוטיות עולה כסף (ולעיתים קרובות עולה יותר מהתשתית הקווית).
  2. עדיין צריך למשוך כבלים (ולעשות את המעבר) - לפחות לנקודת הגישה.
 5. רובנו לא מוכנים לוותר על הנוחות כדי למנוע את נזקי  Wi-Fi. כדאי לפחות להגן על הילדים ! במיוחד יש למנוע מילדים קטנים להשהות כל היום בחדר שבו פועל הנתב. יש כללי חשיפה לכל הטכנולוגיות האלה - ככל שאתה צעיר יותר יש להקטין חשיפה לקרינה אלקטרומגנטית.

למידע נוסףhttp://www.norad4u.co.il/knowledge-h/wifi-in-schools-h

http://ehsfighback.blogspot.com

סימוכין:

 1. דוח ביואנישיאטיב מכיל 2000 מקורות, בספרות המדעית, המראים על שינוי, פגיעה ונזקים של קרינה בלתי מייננת - http://www.bioinitiative.org/report/index.htm
 2. שברים בדי אן אי (Lai H 1996- (DNA   - קישורhttp://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8627134
 3. שבירת מחסום דם מוח ופגיעה בעצבים סלפורד 2003 - http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1241519/pdf/ehp0111-000881.pdf 
 4. היווצרות רדיקליים חופשיים והשפעה על מערכת התקשורת הפנימית של התא -  פרידמן 2007 -http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17456048
 5. סלולרי גורם לשינויים ברמת הגלוקוז במוח -  נורה וולקוב -2011 - http://jama.ama-assn.org/content/305/8/808.abstract
 6. קרינת WIFI פוגעת באברי רבייה ביחוד אצל מתבגרים - http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22465825
 7. מחשבים אלחוטיים פגעו באיכות הזרע (כולל שברים ב DNA) -  http://www.fertstert.org/article/S0015-0282(11)02678-1/abstract
 8. בית המשפט העליון קבע כי מידת ההשגחה הנדרשת ממנהל בית הספר ומוריו כלפי תלמידיהם, היא כמידת ההשגחה שמקיים אב זהיר כלפי בנו". (ע"א 635/70 מנדלסון נ' קפלן).
 9. החלטת מועצת אירופה 2011- "8.3.2. ban all mobile phones, DECT phones or WiFi or WLAN systemsfrom classrooms and schools, as advocated by some regional authorities, medical associations and civil society organisations;"
 10. החלטת הפרלמנט האירופי משנת 2009 בדבר צמצום חשיפה לקרינת רדיו - http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?type=TA&reference=P6-TA-2009-0216&language=EN

*                                          **********************                                 *

סרטונים:

 1. קרינה רציפה מראוטר אלחוטי ללא תעבורה-  http://youtu.be/PiaBE5g8fRM
 2. קרינה רציפה ממחשב אלחוטי ללא תעבורה - http://youtu.be/LFJqU7x_5cg

הסרטון על WIFI בבתי ספר בקנדה:קישור - http://youtu.be/KN7VetsCR2Iסרטון הוידאו לו מצורף הקישור למעלה הוא כתבת טלויזיה של התוכנית 16X9 על בתי ספר בקנדה אשר הכניסו רשתות מחשבים אלחוטיות ושימוש במחשבים אלחוטיים. לאחר תקופה קצרה התחילו תלונות של תלמידים על תסמינים של רגישים אי סבילות לקרינה (בדקה 01:10).בסרטון נראת בדיקת קרינה שמבוצעת בכיתות ובמסדרונות (בדקה 01:30). רמות הקרינה הנמדדות שם הן  2600uW/m2 - 100uW/m2, רמות שעדיין נחשבות חוקיות על פי התקן הישראלי והן על ידי התקן הקנדי אשר לא לוקחים בחשבון שום אפקט ביולוגי של קרינת הרדיו ואשר מבוססים על התקן של ICRNIP (גוף הממומן בחלקו על ידי התעשה ואשר חלק מהנציגים בו הם יעצים של התעשיה). חשיפה כרונית לרמות כאלה של קרינה תביא לפגיעה מיותרת בילדים, בדיוק כמו בקנדה. בהמשך הכתבה מסברים רופאים ומדענים מדוע התקן לא מגן ולא רלוונטי ומדוע אין לחשוף ילדים לקרינת WIFI בבתי הספר.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו