לעצור את האצטדיון

לעצור את האצטדיון

מספר חתימות

881
 
1,000  

עיריית רחובות מקדמת הקמת אצטדיון ענק של 5,000 צופים בשטח הפתוח שמדרום לשכונת סביוני נצר בנס ציונה. האצטדיון יהיה במרחק של כ-700 מטר מבתי השכונה, ומסביבו יהיו מגרשי חניה לכאלף מכוניות, כ-1,000 מ"ר של שטחי מסחר, מגרשי אימונים, פארק עם אגם ומתקני שעשועים ועוד. האצטדיון והמתקנים האחרים ייצרו ללא כל ספק מטרדי רעש עצומים לשכונות דרום-מזרח נס ציונה, ובכלל זה מטרדי רעש בלילות ובשבתות, סינוור ממערכות התאורה, עומס תחבורה וחניה ועוד. 

בנוסף לנזק שייגרם לאיכות החיים של התושבים (נסו להרדים ילד כשבמרחק 700 מטר מכם צועקים 5,000 אנשים "גוללללל") ולעומס על רחובות השכונה עקב אוהדי כדורגל שינסו לקצר את הדרך או למצוא בה חניה, המטרדים שייווצרו יפגעו קשות בערך הדירות בשכונה, ויגרמו לדיירים הפסדים כספיים. כמובן שכל טענה לעיריית נס ציונה על פגיעה או מטרד תופנה מיידית לעיריית רחובות, שבתחומה שוכן האצטדיון, ואין לצפות ממנה לטיפול יעיל יותר מאשר היה מול מפגע הטיסנים. 

עיריית רחובות ניסתה במשך שנים למצוא אתר מתאים להקמת האצטדיון, אך נתקלה בהתנגדות עזה של תושביה שלא רצו שהמפגע הזה יקום לידם. הבחירה במיקום הנוכחי הצליחה, בעיקר בשל ההתנגדות הרפה מאד של עירית נס ציונה. 

לכל מי שדואג לקידום הספורט נציין, כי קיימים מספר רעיונות חלופיים לאצטדיון לרחובות, שהם זולים ומעשיים הרבה יותר. למשל יצירת שותפות באצטדיון העירוני של נס ציונה, העומד ריק במרבית הזמן, או לבנות אותו במזרח רחובות, בסמוך לבית העלמין העירוני, תוך שימוש במגרשי החניה הקיימים וחסכון בשטח ובתשתיות. 

אנו, תושבים למען נס ציונה ירוקה, קוראים לכל תושבי דרום נס ציונה וצפון רחובות להצטרף להתנגדות להקמת המפגע המסוכן בדמות האצטדיון החדש. את החתימות על העצומה נעביר לוועדה המחוזית לתכנון ובניה, ולמשרדי הפנים והספורט, עם דרישה חד-משמעית לבטל את התכנית להקמת האצטדיון. רק פעילות נחרצת ומשותפת של התושבים תביא את מקבלי ההחלטות לטפל בנושא ולהתחשב באיכות החיים שלנו. 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

12/10/2018
העצומה השיגה 500 חתימות!
08/10/2018
העצומה השיגה 100 חתימות!
07/10/2018
העצומה השיגה 50 חתימות!
07/10/2018
העצומה נפתחה