קריאה לפיטוריו של ד"ר מרדכי קידר

אין תמונה

מספר חתימות

2,659
 
1,500  

‏יום שני 21 יולי 2014

לכבוד:

הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, נשיא אוניברסיטת בר אילן

ד"ר מרדכי כ"ץ, ראש חבר הנאמנים, אוניברסיטת בר אילן

ד"ר לבנת הולצמן, ראש הסגל האקדמי, המחלקה לערבית

הנדון: בקשה לפטר לאלתר את ד"ר מרדכי קידר עקב הסתה לביצוע פשעי מלחמה ופשעי מין

אנו, קבוצת נשים וגברים ישראלים החרדים לעתיד המדינה, קוראות להנהלת אוניברסיטת בר אילן לפטר לאלתר את ד"ר מרדכי קידר עקב אמירותיו הקוראות לבצע פשעי מלחמה מחרידים בנשים חפות מפשע.

בראיון לתוכנית "הכל דיבורים" ברשת ב ' בתאריך 1.7.2014 אמר ד"ר קידר: "הדבר היחיד שיכול להרתיע מחבל מתאבד הוא הידיעה שאם ייתפס, אחותו או אמא שלו תאנס."

המראיין, יוסי הדר מהתכנית ענה שזה "נשמע רע [...] אנחנו לא יכולים לנקוט כמובן בצעדים כאלו." קידר השיב "זה נשמע רע מאוד...מדבר כרגע עליהם. לא מדבר מה אנחנו עושים או לא עושים. מדבר מה הנתונים. הדבר היחיד שירתיע מחבל מתאבד - אם הוא ידע שאם הוא לוחץ על ההדק אחותו תיאנס".

מדבריו של ד"ר קידר משתמע שהוא אינו מסתייג מהדברים אלא מתכוון אליהם הלכה למעשה.

למען הסר ספק: אונס הוא פשע חמור ומזעזע אשר אסור בחוק הישראלי והבינלאומי. אונס של נשים חפות מפשע בעת מלחמה הנו פשע מלחמה נתעב אשר לא יעלה על הדעת במדינת חוק.

מוסיף הדוקטור חטא על פשע כשהוא קורא לבצע פשעי מין באוכלוסית הנשים מתוך החפצה שלהן וראיה של הנשים כאובייקט או רכוש הגבר, כך שאותו אונס נתעב מטרתו פגיעה בכבוד הגבר בלא קשר בפגיעה האנושה והאכזרית באישה עצמה.

לא ייתכן כי אדם זה יהנה מחסות האקדמיה לדברי ההסתה והבלע החמורים שלו. קריאה לביצוע פשעי מלחמה הינה הסתה בוטה שעלולה לגרום לביצוע פעולות אלימות בפועל והיא אסורה בחוק. פירסומה ברבים אף פוגע בכבודם של הגברים בכלל ובפרט בכבודם של לוחמינו אשר עושים ככל הניתן להמנע מפגיעה בחפים מפשע. קריאתו הנה מדרון חלקלק להפיכתם של אזרחים וחיילים לעברייני מין ופושעי מלחמה.

אנו דורשות מהנהלת האוניברסיטה הנכבדה לפטר את ד"ר קידר לאלתר. המשך העסקתו תיחשב לדידנו לתמיכה בהסתה ותמיכה בריש גלי בקריאה לביצוע פשעי מלחמה, ופשעי מין מהמתועבים והבזויים שיעלו על הדעת. על האוניברסיטה להתנער מדברי ההסתה החמורים לבל ידבק בה כתם מוסרי כבד מנשוא.

---

לינק לקטע השיחה: http://clyp.it/1e4eajir

לאחר איסוף החתימות נשלח את בקשת הפיטורים לאוניברסיטת בר-אילן ולמרכז בגין-סאדאת ללימודים אסטרטגיים

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

23/07/2014
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
22/07/2014
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
21/07/2014
העצומה השיגה 500 חתימות!
21/07/2014
העצומה נפתחה