ביטול למידה מרחוק

אין תמונה

מספר חתימות

19,067
 
50,000  

שלום לכולם,

ימים קשים עוברים על מדינת ישראל ועל כל העולם כולו בעקבות משבר הקורונה. ימים אשר כולנו תקווה ויחלפו מהר.

בימים אלה כולנו שומעים חדשות לבקרים כי החזרה ללימודים לא תיתכן בזמן הקרוב והפיתרון שמציע משרד החינוך הוא לימודים מרחוק למשך מספר שעות ביום תלוי בכיתה ובגיל החל מגני ילדים והלאה. 

ידוע לכולם כי לרובן המוחלט של המשפחות בישראל אין ילד אחד אלא יותר אולם  לא ברור איך משפחה עם מספר ילדים שאינם בני אותו גיל ויש להם מחשב אחד בבית אמורים מספר שעות ביום ללמוד בהתאם למערכת שעות מובנת ועם שעות קבועות, יתרה מכך  שהלמידה מרחוק ויישום המטלות ייחשב להם לגיליון הציונים והתעודה בסוף השנה. 

משרד החינוך מחפש פיתרון על חשבון גבם של ההורים בזמן שישנם כאלה שעדיין עובדים( חיוניים), ישנם כאלה שעובדים מהבית וישנם כאלה שנמצאים במצב כלכלי שלא מאפשר להם לימודים מרחוק( כגון היעדר ציוד ומחשב מתאים בבית). 

אנו מבקשים לבטל את הלימודים מרחוק ולבחון פיתרונות נוספים כגון יישום לימודים על חשבון החופש הגדול( במידה וציבור המורים מרגיש שנפגע לרעה מהעניין יש לתמרץ את המורים כלכלית  בנוסף לשכר על מנת שילמדו ביולי אוגוסט, אין מה לעשות כולנו נפגענו מהמשבר הזה וכולנו צריכים להיכנס מתחת לאלונקה) .

למידה מרחוק אינה אפקטיבית ובמיוחד בשכבות גיל צעירות לחלוטין ויתרה מכך מה עושים במידה ויש מספר ילדים בבית בגילאים שונים ומה קורה אם ההורים יוצאים לעבוד על מנת להמשיך לפרנס את משפחתם ולמזער את הנזק הכלכלי? מי אמור לפקח בשעות הללו על ילד בן 5 וילדה בת 7 על מנת שיבצעו את המשימות המוטלות עליהם? שנותנים תוכנית פעולה צריך לשקול את כל הפרמטרים ואת כל המצבים ולא רק לתת תוכנית פעולה ללא פיתרונות ריאליים המותאמים למשפחות.

בנוסף במחקרים רבים שנעשו ניקבע באופן חד משמעי  כי שעות  מרובות של מסכים פוגעות בילדים וביכולתיהם ופוגעות בהתפתחותם, אז אם ככה מדוע משרד החינוך בא ומבקש ללמד 4-5 שעות ביום ילדים בכיתה א' לדוגמה דרך המחשב?  עכשיו כבר אין פגיעה בילדים? 

במידה והתחברתם למה שעצומה זו מבקשת אנא חיתמו עליה והעבירו הלאה ברשתות החברתיות על מנת שנוכל להביא לשינוי.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

19/04/2020
העצומה השיגה 15,000 חתימות!
18/04/2020
העצומה השיגה 10,000 חתימות!
17/04/2020
העצומה השיגה 100 חתימות!
17/04/2020
העצומה נפתחה