לא לגילנות באמנות!

אין תמונה

מספר חתימות

418
 
500  

העצומה השיגה את מטרתה והקול קורא של מוזיאון הרצליה שונה ועתה הוא ללא מגבלת גיל.אנחנו מודים למוזיאון הרצליה על הקשב ועל הפעולה המהירה.יחד עם זאת, העצומה תישאר זמינה לחתימה לכל מי שמזדהה עם הנושא ומעוניין/ת להמשיך להיאבק בגילנות בתחום האמנות. הרשימה תישמר כדי שנוכל לפנות אליכם בפעם הבאה שזה יהיה רלוונטי. 

==================לכבוד מנהל.ת "קרן פרופ' מיכאל אדלר ז"ל" ומוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית

ברצוננו להביע את מחאתנו על מגבלת הגיל בקול קורא קול קורא לרכישת "יומני קורונה" לאוסף מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית.

ככלל, הנוהג להגביל קולות קוראים רק לאמניות ואמנים צעירים כרונולוגית הוא אפליה מקוממת על רקע גילנות.ייתכן וברצונכם לפתוח הזדמנות לאמנים שהם בתחילת דרכם ולא לאמנים ותיקים. אדרבא, דבר זה מבורך, אך ניתן וצריך למצוא הגדרה רחבה יותר למי נחשבים אמנית/מן בתחילת דרכם. אמניות רבות (בעיקר נשים אך לא רק) מתחילות לבנות קריירה בגיל מבוגר יותר, והן לא אמניות פחות טובות או עם אופק מעניין פחות בשל כך. פעמים רבות ההיפך הוא הנכון, אמנים בוגרים יותר צברו נסיון חיים ויש להם ראייה שונה של הדברים. גם אמנים מעבר לגיל 45 זקוקים לתמיכה ולחשיפה של יצירתם.

ספציפית, לא ברור מדוע קול קורא בנושא של "יומני קורונה" אשר נוגע בצעירים ומבוגרים כאחד מוגבל לגיל מסויים, ואחת כמה וכמה לגיל כה צעיר. כל אחת ואחד מאיתנו חש את אותות והשפעת הקורונה והמגבלות החברתיות וההשלכות הכלכליות והנפשיות בחייו באופן מיידי, וכאמניות ואמנים הדבר בא לידי ביטוי ביצירה שלנו, לא משנה מה הגיל שלנו.

אנו מבקשים שתסירו את מגבלת הגיל מהקול קורא הזה.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

08/10/2020
העצומה השיגה 100 חתימות!
07/10/2020
העצומה נפתחה