עוצרים את הקמת תחנת הכח קסם

אין תמונה

מספר חתימות

789
 
10,000  

חברת קסם אנרגיה מקדמת הקמת תחנת כח מזהמת לייצור חשמל המונעת בגז וסולר במחלף קסם, בשטח חקלאי של קיבוץ גבעת השלושה, בצמידות לראש העין, כפר קאסם ומועצה אזורית דרום השרון.

תחנת הכח המסוכנת מקודמת בות"ל ללא היוועצות עם ראשי הערים השכנות, למרות היותה ממוקמת 800 מטר משכונות המגורים של ראש העין וממרכז תעסוקה חשוב מאוד לעיריית ראש העין, בשטח הגובל עם אזור מסחר ותעשייה של כפר קאסם ושונת מגורים שאושרה לבנייה.

גודל התחנה צפוי להיות 780 מגוואט, כמעט כפול מגודלה של תחנת רידינג, כאשר במקביל ברחבי העולם מפסיקים את השימוש במקורות אנרגיה מזהמים ועוברים לאנרגיה מתחדשת.

גז "טבעי" הינו חומר מזהם, בתהליך הפקת חשמל מייצר זיהום משמעותי הכרוך בשחרור גזים רעילים וחלקיקים הגורמים לתחלואה בסרטן, מחלות דרכי הנשימה וקיצור תוחלת החיים.

השפעתה ההרסנית של התחנה המתוכננת תתבטא גם בישובים הסמוכים לראש העין וכפר קאסם. על פי חוות דעת של מומחים תחנה בהיקף זה צריכה להיבנות במרחק מינימלי של 10 ק"מ מאזורי מגורים.

בנוסף, התחנה מתוכננת מעל מקורות הירקון ועלולה לפגוע ולזהם בקידוחי מי שתיה המגיעים לברזי התושבים ולסכן את בריאותם. מקורות הירקון הם משאב המים האסטרטגי של מדינת ישראל.

תחנת הכח מהווה סכנה בטחונית לאור הכמויות האדירות של חומרים דליקים ונפיצים עם הקרבה הרבה לצירי תנועה מרכזיים (כביש 6, כביש 5, 444) והסמיכות לבתי מגורים ואזורי מסחר, אשר הופכים את התחנה ליעד אסטרטגי לפעילות חבלנית.

משרדי הבריאות, איכות הסביבה וחברת מקורות מתנגדים באופן חד משמעי להקמת תחנת הכח.

חותמים על העצומה ונלחמים בהקמת תחנת הכח - לא נאפשר פגיעה בבריאות ילדינו

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

30/10/2019
העצומה השיגה 500 חתימות!
29/10/2019
העצומה השיגה 100 חתימות!
24/10/2019
העצומה נפתחה