התחדשות עירונית שפויה בהדר יוסף

אין תמונה

מספר חתימות

482
 
500  

שלום לכולם,

עצומה זו שימשה לצורך פניה לעירייה.

מוזמנים להכנס לעצומה החדשה שמופנית לעירייה, עם הצעה חליפית מטעם התושבים:

https://www.atzuma.co.il/savehadaryosef

 

אנו, תושבי הדר יוסף ומעוז אביב, מוחים על כוונתה של עיריית תל אביב להצטרף לאחת מחברות יזמי הנדל"ן כמגישת התכנית שמותרת על פי תכנית המתאר העירונית תא 5000, תכנית המאפשרת בניה של בניינים של מעל 20 קומות.

 

תכנית המתאר העירונית תא 5000 מאפשרת עקרונית בנית מגדלים ברחוב קהילת לודג' 1-37. בהתאם, תכנית מפורטת למגדלים של 25 קומות נמצאת בתהליכי תכנון מול העירייה. לאחר שיתקיים תהליך שיתוף ציבור, ניתן יהיה להפקיד את התכנית לוועדה המקומית על מנת לאשר אותה. לצורך אישור התכנית בוועדה המקומית יש צורך בהסכמה של רוב הדיירים או בהצטרפותה של העירייה לתכנית.

נכון להיום, עיריית תל אביב מתכננת להצטרף לתכנית, על אף שברור כי היא מתאימה לכיסו של היזם ולא רואה את טובת התושבים, הוותיקים והצעירים לנגד עיניה, ותפגע משמעותית באופי של השכונה ובאיכות החיים של הדיירים בשכונה: עלויות המגורים הגבוהות במגדלים לא יאפשרו לתושבים הוותיקים להשאר בשכונה, התכנית אינה מגדילה את שטחי הציבור כפי שנדרש, אלא מקטינה אותם, תוסיף עומס רב על המערכות הציבוריות ועל התשתיות (בין היתר, עוד פקקים ובעוד בעיות חניה) ואף פוגעת בערכי טבע, כגון עצי האשל העתיקים שבשכונה.

 

לפיכך, אנו תושבי הדר יוסף ומעוז אביב, חותמים על עצומה וקוראים לעירייה שלא להצטרף לתכנית, ולאפשר קידום תכניות חליפיות, שמתאימות לאופי השכונה, תוך שקיפות מלאה ותהליכי שיתוף כלל תושבי השכונה.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

15/05/2019
העצומה השיגה 100 חתימות!
15/05/2019
העצומה נפתחה