מפסיקים להרעיל את ילדינו והסביבה!

מפסיקים להרעיל את ילדינו והסביבה!

מספר חתימות

267
 
500  

אנו, ההורים לילדים בעיר כפר סבא, קוראים לראש העיר להורות על הפסקה מיידית של השימוש בכלים מפלסטיק חד פעמי בארוחות של ילדינו בבתי הספר!

כיום ישנה מודעות רבה לשימוש בחומרים פלסטיים, וכן הרבה מחקרים מראים כי חומרים כביספינול A ופתאלאטים הינם שכיחים בכלי מזון חד פעמיים וזולגים לתוך המזון הבא במגע עם הפלסטיק. החשיפה לחומרים אלה עלולה להשפיע על מספר רב של מערכות בגופם המתפתח של אנשים בכלל וילדים בפרט, לדוגמא על ההתפתחות המינית, התפתחות המוח וכן מחקרים מראים קשר ישיר להתפתחות גידולים סרטניים. לא לחינם משרד הבריאות בעצמו ממליץ "להימנע משימוש בכלי פלסטיק או במוצרי פלסטיק אשר לא מוטבע עליהם סימון זה (הכוונה לסמל: סכין ומזלג) במגע ישיר עם מזון". צלחות הפלסטיק החד פעמי עליהן מוגש האוכל החם לילדינו אינן מסומנות בסימון סכין ומזלג!

בנוסף, כמות הפסולת הנוצרת כתוצאה משימוש זה הינה אדירה ובעלת השלכות חמורות על הסביבה. ראוי שהעיר כפר סבא אשר מצהירה "לשים את המאבק בהתחממות כדור הארץ ושמירה על איכות הסביבה - בראש סדר היום העירוני שלה" תפסיק לאלתר את השימוש בכלי פלסטיק חד פעמיים, שכן שימוש זה נוגד את ערכי העיר.

אנו ההורים דורשים שהעירייה תקצה את המשאבים הנדרשים כדי להפסיק באופן מיידי את השימוש בכלי פלסטיק חד פעמיים בצהרונים בבתי הספר!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

11/09/2019
העצומה השיגה 100 חתימות!
11/09/2019
העצומה נפתחה