מצוקת חניה בשכונת נאות אריאל

מצוקת  חניה  בשכונת נאות אריאל

מספר חתימות

111
 
300  

תושבי קריית אונו,

 בימים אלו מוקמת שכונה חדשה בצמוד לצומת בר אילן.   השכונה החדשה תכיל אלפי יחידות דיור, שטחי מסחר ובילוי רבים.     

אחד הפרויקטים המרכזיים  בשכונה יכיל 5 מגדלי מגורים של 22-28 קומות עם מאות יחידות דיור וחזית מסחרית.  בתכנית שאושרה הקצו ליזם רמי שבירו 4 קומות חניון תת קרקעיות.

היזם החליט שהוא יבנה רק 2 קומות במקום 4 קומות כמו כן לא הקצה חניות לאורחים וגם צמצם מאוד את כמות החניות לדיירים. מי שאמורים לאשר או לא לאשר זאת ליזם הם ראש העיר ישראל גל ושאר חברי הועדה לתכנון ובנייה. ראש העיר הצהיר מספר פעמים ובפומבי מה מדיניות החנייה שהוא יתעקש עליה:"ראש עיריית קרית אונו ישראל גל:   "מדובר בשערורייה. "מדיניות החניה שהיתה נהוגה מאז ומעולם בקרית אונו, ונכונה לכל חלקי העיר, כולל במיזמי פינוי-בינוי שכבר בוצעו כמו של מצלאוי ומשהב וגם בפרויקטים שטרם בוצעו כמו בבר יהודה, היא של שתי חניות לדירה חדשה, וחניה אחת לדירת מפונה. בתוכניות שאינן פינוי-בינוי מדובר רק בשתי חניות."      "מדיניות תכנון עירונית המאשרת תקן חניה של שני מקומות חניה לדירה, בתוכניות חדשות, נותנת מענה לצורך קיים", מסביר גל. "מדיניות העירייה אינה יכולה להתחשב בתוכניות לרכבת קלה שיגיעו לעיר בעוד 30 שנה. לא אסכים להגדיל את הצפיפות ולהוריד את תקן החניה, ולא אסכים לפגוע באיכות חיי התושבים. אני רואה בחומרה את הנסיון של הוועדה המחוזית להתערב במדיניות התכנון העירונית שלנו ולנהל את העיר.

 "העירייה היא זו שמכירה את צרכי התושבים טוב יותר מהיושבים בוועדה המחוזית.."

 כולנו מכירים כבר את מצוקת החניה באזורי המגורים ובייחוד באלו המשלבים מסחר.  

האם נכנע לקבלנים שמעוניינים לחסוך בכסף וניתקע עם מצוקת חניה שתהייה בכייה לדורות. האם אנו רוצים שגם האזור החדש יהיה עמוס, פקוק וללא חניה כמו האזורים הסמוכים לקניון?איך תראה קריית אונו בעתיד?   זה ביידיים שלנו. אנו מבקשים מהתושבים לסייע לראש העיר ולהביע תמיכה בעמדתו ועמדת העירייה על מנת שיוכל לדרוש וליישם פתרונות חניה למניעת הצפיפות באזור. אמנם מדובר בקבלן הנחשב אחד הגדולים והחזקים בארץ וכמו שפורסם בתקופה האחרונה מצליח לכופף את התנאים לטובתו אבל אנו מאמינים שראש העיר יעמיד את אינטרס התושבים בעדיפות.

מבקשים את תמיכתכם בפנייה לראש העיר וחברי המועצה בדרישה ליישם את מדיניות החנייה המוצהרת של העירייה. עזרו לכולנו לשמור על הצביון ואיכות החיים של קריית אונו.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

15/06/2019
העצומה השיגה 100 חתימות!
11/06/2019
העצומה השיגה 50 חתימות!
06/06/2019
העצומה נפתחה