בעד שלום, בעד דו קיום - נגד מינרבה

בעד שלום, בעד דו קיום - נגד מינרבה

מספר חתימות

133
 
400  

האוניברסיטה העברית שלום רב,

אנו החתומים מטה, סטודנטים וסטודנטיות מהאוניברסיטה העברית, פונים אליכם על מנת לבטל באופן מיידי את התכנית של האוניברסיטה אשר עובדת בשיתוף פעולה עם מרכז מינרבה.

התכנית של מרכז מינרבה מציעה לסטודנטים 4 נ"ז תמורת קורס עיוני והתנדבות ב"ארגונים חברתיים", להלן חלק מהארגונים:* בצלם - כולכם מכירים את הארגון, ניתן היה לראות את חגי אלעד מנכ"ל בצלם על בימת האו"ם מול נציגי כל העולם. חזינו כולנו כיצד אלעד מפציר במדינות העולם לפעול כנגד ישראל.* המוקד להגנת הפרט - ארגון שמגן על מחבלים ומשפחותיהם בבג"צ. לאחרונה עתר נגד המדינה במטרה למנוע הריסת בתי מחבלים שלקחו חלק ברצח בני הזוג הנקין והנערה הלל אריאל שנרצחה בשנתה. בתמונה ניתן גם לראות את תגובת אמה של הלל ז"ל שנדהמה לשמוע על שיתוף פעולה בין האוניברסיטה לארגון שהגן על רוצחי בתה.

עד לפני שבוע, תמך משרד החוץ במרכז מינרבה. לאחר שנחשפו למידע זה, השעו במשרד החוץ באופן מיידי את הקשרים לארגון.חשוב לציין שכבר נעשתה פנייה ראשונית לאוניברסיטה העברית אך תגובתה כפי שגם מצוטטת בכתבה בישראל היום (מודגש באדום בתמונה) היתה מבישה: "תפקידם של ארגוני החברה האזרחית הוא לאתגר את מדיניות הממשלה". חברים יקרים, אין פה עניין של ימין ושמאל, אין פה קשר לחופש הביטוי, יש פה אבסורד שצריך להיפסק. ארגונים פוליטיים מובהקים, שחלק אף מגנים על מחבלים מקבלים חסות מהאוניברסיטה שלנו - גם חסות, גם 4 נקודות זכות וגם מלגה.אנחנו, סטודנטים מהאוניברסיטה העברית, לא יכולים לשבת בשקט כאשר האוניברסיטה מפעילה תכניות כאלו שמספקות נקודות זכות לסטודנט שמתנדב בארגון שמגן על מחבלים ומעודד חרם עולמי על ישראל.

אנו, החתומים, דורשים מהאוניברסיטה לבטל את שיתוף הפעולה לאלתר עם מרכז מינרבה. הגענו למוסד האוניברסיטה במטרה להחכים - בטח שלא לעודד שנאה חשוכה.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

23/10/2016
העצומה השיגה 100 חתימות!
22/10/2016
העצומה השיגה 50 חתימות!
20/10/2016
העצומה נפתחה