לא נפקיר את המפתח למוסדות החינוך בעין הים

אין תמונה

מספר חתימות

176
 
200  

ראש עיריית חדרה שלום רב,

אנו תושבי שכונת עין הים וכן הורי בית הספר מופת-חופים ואשכול הגנים הצמוד לו, מוחים על הסכמתך לאפשר לכל אדם זר, ללא פיקוח וללא שמירה, להיכנס לבתי החינוך של ילדינו – בית הספר מופת-חופים ואשכול הגנים הצמוד לו. נודע לנו לאחרונה, במקרה ובהפתעה גמורה, כי עיריית חדרה החליטה להקצות מקום בתוך אחד ממוסדות החינוך – זה התחיל בבית הספר היסודי הממלכתי מופת חופים ולאחר התנגדות ההורים עבר לגן בתוך אשכול הגנים - לטובת בית כנסת. נודע לנו עוד כי יש מחשבה עתידית להפקיע חלק משטח בית הספר חופים, לטובת בית כנסת זמני. זהו סדר עדיפויות לקוי מיסודו. יש עוד כל כך הרבה לשפר ולתקן בבית הספר לטובת הילדים, ולפעמים נדמה שטובת הילדים נמצאת אחרונה בסדר העדיפויות. מעבר לכך, אפילו אם שטח זה יופרד מבית הספר, הוא גובל בגנים ובבית הספר, ואנו מתנגדים לכך נחרצות. אין שום חציצה אמיתית מהילדים, ואין מקום שאנשים זרים יסתובבו שם ויעשו במקום כבשלהם. 

שכונת עין הים היא שכונה של אנשים עובדים, שומרי חוק, אשר מעוניינים בחינוך מיטבי לילדינו, מעוניינים בחיים קהילתיים ובשקט ובשלווה. אנחנו מתנגדים באופן נחרץ לכל מהלך המפקיע שטחי חינוך לטובת אנשים שאינם מהשכונה, מבוגרים, אשר באים הנה למטרות שונות ומשונות. מבלי להתייחס לנושא הנפיץ כל כך בנוגע לחופש הדת במדינה, אנו מתקוממים על ההחלטה להקצות מבני חינוך, שנועדו לשרת את הצרכים החינוכיים של ילדינו, לטובת שימושים שאינם חינוכיים:

1. מתן רשות כניסה לגורמים זרים לתוככי מוסדות החינוך בשכונה, תחשוף את ילדינו לסכנות שונות שאסור לזלזל בהן ואנו לא נשלים עימן.

2. כניסה של מבוגרים זרים לבית הספר או לגנים בבקרים ובסופי שבוע, ללא כל פיקוח, ללא אבטחה, ללא שיש יכולת לוודא כי כל מי שנכנס למתחם גם יצא ממנו טרם הגעת הילדים, עשויה חלילה להביא לפגיעה בשלומם של הילדים.

3. בכך שנותנים מפתח לגן לגורם זר ולא מפוקח, שבהגדרה פותח את שעריו לכל המעוניין בכך, אין שום דרך לעצור אותו מלהכנס ולהזיק, לפגוע, בזדון או שלא בזדון, במתקני בית הספר או הגן.

4. מבני בית הספר והגנים לא הוכשרו לשמש כבית כנסת. המשמעות היא שהילדים יקבלו כיתות מבולגנות, שירותים לא נקיים, וציוד שלא שייך ותופס מקום יקר - כפי שקרה במקרים אחרים דומים.

5. בנוסף ישנו ציוד יקר – מערכות הגברה, מיזוג וכן ציוד אישי וחסוי – תיקים אישיים של ילדים, אבחונים פסיכולוגים ועוד אשר יהיו נגישים לאנשים זרים, תוך סכנה חמורה לצנעת הפרט.

6. שכונת עין הים היא שכונה חדשה. למעט בית ספר וגנים העירייה לא מספקת לתושבי השכונה שום שירות ציבורי אחר בשטח השכונה, כדוגמת מתנס, בריכה, בנק, מכולת או קופת חולים. את כל השירותים האלה צורכים תושבי שכונת עין הים בגבעת אולגה השכנה. בדומה, אין כל סיבה כי גם המתפללים מקרב השכונה ימצאו את מבוקשם בשלל בתי הכנסת המצויים בצמידות לשכונה, וזאת עד למציאת מקום מכובד, מתאים וחוקי לעריכת תפילות, ותקצה אותו לגוף שעומד בקריטריונים שקבע החוק.

7. הגוף שהעירייה אישרה לו להיכנס לתוך בית הספר והגנים הוא גוף פרטי. למיטב ידיעתנו מדובר בעמותה ללא אישור מינהל תקין, שבלתי חוקי להקצות לה נכסים ציבוריים. לא התבקשו ולא התקבלו אישורים כי הגורמים שייכנסו לבית הספר או לגנים לא מהווים גורמי סיכון לילדים.

אנו ממתינים לתשובה מיידית בעניין והורדת הדבר מעל הפרק לחלוטין. בברכה, החתומים על העצומה.

   שתפו עכשיו בפייסבוק

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

28/06/2019
העצומה השיגה 100 חתימות!
28/06/2019
העצומה נפתחה