תמיכה בזכות ההורה שלא למול את בנו, בניגוד להחלטת בית הדין הרבני

תמיכה בזכות ההורה שלא למול את בנו, בניגוד להחלטת בית הדין הרבני

מספר חתימות

עד כה נאספו: 524 חתימות.

אנו מביעים בזאת את התנגדותנו להחלטת בית הדין הרבני (בישיבת הרבנים ציון בוארון, מסעוד אלחדד וישראל שחור), לכפות על האם אלינור, שיוצגה על ידי עו"ד מרסלה וולף, למול את בנה בניגוד לרצונה.

אנו תומכים בזכות ההורה שלא למול את בנו. כל החלטה אחרת, כל עוד אין אינדיקציה רפואית למילה, תהווה כפיה דתית. אין מקום לכפיה דתית במדינת ישראל, והיא מתנגדת לערכי היסוד שלה כפי שבוטאו במגילת העצמאות.

הרבנים כתבו, "ברית מילה היא פעולה כירורגית סטנדרטית הנערכת בכל ילד יהודי". בניגוד לדבריהם, יש כיום בישראל לפחות מאות משפחות יהודיות שהחליטו לא למול את בניהם.

במידה ואחד ההורים מעוניין במילה בעוד שהאחר מתנגד, יש לדעתנו שלא למול את הילד. זאת מכיוון שראשית, המילה היא פעולה בלתי הפיכה. שנית, אין כל אינדיקציה רפואית למילה שגרתית של בנים, כפי שניתן ללמוד מכך שאין אף מדינה בעולם המחייבת מילה, ומכך שיש מדינות מתקדמות רבות בהן המילה כמעט שאינה קיימת. במקרה של אי-הסכמה בין ההורים יש לחכות עד שהילד יגיע לבגרות ויכריע בעצמו באיזו אפשרות הוא מעוניין.

הרבנים גם קבעו: "הסרת העורלה מכשירה את נפשו הרוחנית (של הילד) לקבלת עול מלכות שמים וללימוד תורת אלוקים ומצוותיו". לדעתנו, הרעיון שחיתוך העורלה מכשיר את נפש האדם ללימוד תורה הוא דבר שטות, ששום סמכות רבנית לא תוכל להעניק לו תוקף. נשים מוכשרות לשמור על הדת וללימוד התורה גם מבלי שיחתכו את איבר המין שלהן, ואין כל סיבה לחשוב שהדבר שונה עבור גברים.

מן הראוי שתמצא דרך חוקית לבטל את החלטת בין הדין הרבני.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

06/03/2014
העצומה השיגה 500 חתימות!
26/11/2013
העצומה השיגה 100 חתימות!
26/11/2013
העצומה נפתחה