העדר תחבורה ציבורית משכונות נופים וציפורים לחטיבות ותיכונים המרוחקים

אין תמונה

מספר חתימות

431
 
1,000  

לכבוד עירית מודיעין מכבים רעות וכבוד ראש העיר מר חיים ביבס,

שכונות ציפורים ונופים מונות כ 2800 בתי אב. כיום, 6 שנים לאחר איכלוס ציפורים ו-4 שנים לאחר איכלוס נופים, אין בהן עדיין חטיבה ותיכון ממלכתי (למרות הבטחות העיריה להקמת חטיבה ותיכון בשכונת נופים).

  • תלמידי החטיבה והתיכון משובצים על ידי העיריה לתיכונים מרוחקים, רובם בשכונות המערביות של העיר - רוב התלמידים משוייכים לעירוני ה׳ ולאחר מכן, בסדר יורד- עירוני ג׳, עירוני ד׳ , עירוני א׳ ואחרים.
  • עבור הלומדים בעירוני ה׳, עירוני ג׳ ועירוני ד׳ קיימות הסעות תלמידים (קו 95) בבוקר (07:20-07:40) ובצהריים (עד 15:00) אולם הן לא מספיקות בכמות, בתדירות ובשעות חריגות של התחלת וסיום הלימודים. 
  • עבור התלמידים מהחינוך הממלכתי דתי, ילדי נופים וציפורים לומדים ב4 מוסדות ברחבי העיר, תלמידי אמי"ת בנים ובנות עולים על קו 95 (אך כאמור אין מספיק מקום על הקו) ותלמידי הישיבה ואולפנא עולים על 82 (שגם אוסף אליו את תלמידי משואת נריה ואריאל) שהוא כבר מגיע לשכונת הציפורים מלא לגמרי.
  • קווי האוטובוס הסדירים בשכונה (56, 57) לא עוברים כלל בשכונות המערביות (שבהן התיכונים האלה) ושימוש בהם להגעה לשכונות אלה מצריך החלפת אוטובוס ולוקח למעלה משעה.
  • אי לכך, התלמידים מנותקים מחבריהם בשעות אחה"צ, ומפעילויות בבית הספר בשעות אלה, ונאלצים לוותר או להיות תלויים לחלוטין בזמינות ההורים להסעה. מעבר לכך, התלמידים אינם יכולים להגיע לבית הספר אם שעות הלימודים הן חריגות. בכך הם מופלים לרעה לעומת שאר תלמידי בתי הספר שלהם, שנהנים מקרבה גיאוגרפית וגם מזמינות של תחבורה ציבורית בשכונתם, לשכונות אחרות ולא רק למרכז העיר.

אנו מבקשים לשנות מצב זה לאלתר. אנו מבקשים מהעירייה לקחת אחריות על רווחת ילדינו כדי שיוכלו להיות עצמאיים במידת האפשר בחייהם ולא להסתמך רק על הסעות ההורים.

הפתרון שאנו נציגי השכונות מציעים:

אנו דורשים מעיריית מודיעין-מכבים-רעות לפעול בשקיפות ובשיתוף תוך הקשבה לתושבות ולתושבים. על הגורמים הרלוונטיים בעירייה לערוך מיפוי מקיף של השכונות נופים וציפורים בהיבט של הסעות תלמידות ותלמידים מ- ואל מוסדות החינוך, בכל שעות היום, מהבוקר עד הערב, עם תדירות מוגברת בשעות הלימודים. 

לאחר המיפוי, על הגורמים בעיריה להיפגש עם נציגות ההורים של שכונות נופים וציפורים כדי להחליט על יישום פתרון מיידי לבעיה. בהתחשב בתוצאות המיפוי והבנת הצרכים, יש לנקוט בצעדים הבאים:

  1. פתרון מיידי לשעות הלימודים 8:00-17:00, תיגבור מערך הסעות עירוני (במסלול קו 95 וקו 82) ייעודי לתלמידי ותלמידות חטיבות הביניים והתיכונים, בשכונות נופים וציפורים - שהינו בלתי תלוי במשרד התחבורה. 
  2. מערך היסעים בשעות חריגות, שייתן מענה גם בשעות אחה"צ - לילה, ויאפשר גישה נוחה לצעירים וצעירות להיפגש עם חבריהם, להגיע לחוגים, תנועות נוער, פעילויות בית ספר, וכדומה.
  3. תוספת קו אוטובוס סדיר חדש או שינוי מסלול של קו קיים מציפורים ונופים לשכונות המערביות.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

20/09/2023
העצומה השיגה 100 חתימות!
20/09/2023
העצומה נפתחה