התנגדות לאישור מועמדותו של אלדד יניב במפלגת העבודה

התנגדות לאישור מועמדותו של אלדד יניב במפלגת העבודה

מספר חתימות

52
 
100  
פורסם בתאריך: 16/12/2014
 

לכבוד חברות וחברי מזכירות הלשכה,

לאחרונה פורסם באמצעי התקשורת וברשתות החברתיות שאלדד יניב התפקד זה עתה למפלגת העבודה, ועתיד להתמודד לרשימתה לכנסת. כמו כן, מבירור שערכנו עולה שמר יניב לא היה חבר מפלגה בתאריך הקובע - 3/12/14 ועל כן, עליו להגיש בקשה מיוחדת וחריגה למזכירות הלשכה, על מנת שתאפשר את התמודדותו.

נבקש להביע את התנגדותנו הנמרצת לבקשה זו, כתומכי המפלגה, חברי המפלגה וכחברי וועידת המפלגה.

וועדת החריגים נועדה בתפיסתנו לאישור חברים, אשר מסיבות טכניות או מוצדקות אחרות לא יכלו להיות חברי מפלגה במועד הקובע. מר יניב היה בעברו חבר במפלגה ובחר לעזוב אותה, תוך שהוא מעביר עליה ביקורת חריפה ועושה כל שביכולתו לקבור ולהרוס אותה. כל זאת, לאחר שבתקופה בה היה חבר, עובד ופעיל במפלגה דאג להרוס אותה מבפנים ולהשחית אותה, כפי שהודה לא פעם באמצעי התקשורת ואף כתב על כך ספר. אם זה לא מספיק, מר יניב בחר לרוץ במפלגה מתחרה למפלגת העבודה, ובחר לחזור למפלגה רק לטובת הריצה, כאשר מפלגת העבודה נמצאת לראשונה בשיא מאז עזב אותה בבושת פנים. 

אנו רואות ורואים בחזרתו של מר יניב למפלגת העבודה כאופורטוניזם טהור! איננו מאמינים כי אדם אשר הודה בפני כל עם ישראל כי היה עד למעשי שחיתות וטרם נתן על כך את הדין מול רשויות החוק, אכן עשה שינוי כיוון אמיתי! לא כל שכן, קיימות תלונות שלכאורה מר יניב לא שילם לעובדים ממערכת הבחירות הקודמת, בה התמודד ברשימה נפרדת, האם זה פרסום אשר מפלגת העבודה צריכה להתמודד עימו במידה ותאשרו לו להתמודד??

בנסיבות אלו, וודאי שאין זה ראוי שלמר יניב יותר להתמודד בבחירות, יתכבד מר יניב, יפעל כחבר מפלגה כיתר המתמודדות והמתמודדים הראויים, אשר פעלו למען הצלחת המפלגה בשנים האחרונות, ולאחר מכן יתמודד כדין בבחירות הבאות.

אנו דורשים כי במידה ותבחרו לאשר את התמודדותו של מר יניב, תוציאו הודעה מסודרת המבהירה את הסיבות להחלטה וכן נותנת מענה לכל הטענות שהעלינו במכתב זה.

בברכת חברים וחברות, 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו