גיבוי ותמיכה בהנהלת משרד הבריאות

גיבוי ותמיכה בהנהלת משרד הבריאות

מספר חתימות

80
 
1,000  

לכבוד ראש ממשלת ישראל, מר נפתלי בנט,

מגיפת הקורונה מהווה אתגר יוצא דופן לחברה הישראלית. אתגר בריאותי, חברתי, כלכלי וערכי, שמותח עד להתפקע את מעטפת האמון והערבות ההדדית החיוניים בזמן משבר מתמשך זה.

אנו, אנשי מערכת הבריאות, נענינו לאתגר והתגייסנו במלוא הכוח והמסירות למתן טיפול מקצועי במרפאות ובבתי החולים, במעבדות, בבתי המרקחת, באתרי הבדיקות ובמרכזי ההתחסנות. אנו עובדים בלי הרף בכדי לספק שירותי בריאות איכותיים בתנאים קשים ובעומס רב מנשוא.

שדרת הניהול המקצועית של משרד הבריאות מורכבת מנשות ואנשי מקצוע מעולים, שכמונו, נענו לקריאה במהלך המגיפה , ובהתאם לצו ליבם ולאתיקה המקצועית, התגייסו להוביל את המערכת בסערה של אי וודאות, תוך עמידה מול אתגרים אדירים למערכת האשפוז ומערכת הבריאות בקהילה, מתוך רצון להציל חיים ולשמור על רמה גבוהה של מתן מענה לרפואת השגרה לכלל תושבי ישראל.

מנכ"ל משרד הבריאות, ראשת שירותי בריאות הציבור, פרוייקטור הקורונה ושאר עובדי משרד הבריאות המסורים עושים מזה חודשים לילות כימים תוך הקפדה על מקצועיות, מנהיגות ויושרה, והצליחו מאז כניסתם לתפקידיהם לרכוש את אמונם של עובדי מערכת הבריאות, ולהוביל את המערכת לעמידה איתנה ונחושה בפני האתגרים.

כאנשי בריאות אנו מצפים מהנהלת משרד הבריאות להביע את דעתה המקצועית באופן ברור וצלול ולהביא את קולה של מערכת הבריאות שנמצאת בחזית ההתמודדות מול המגפה אל שולחן מקבלי ההחלטות. זוהי חובתם המקצועית והערכית להציג את עמדתם באופן חד וברור.

בחודשים האחרונים, ולאחרונה בפרט, אנו עדים למסע בזוי של דהלגיטימציה של הדרג המקצועי במשרד הבריאות, תוך הטלת ספק במקצועיותו, בערכיותו, בפעולותיו ומניעיו.

הדבר הגיע לשיא כשנדהמנו לשמוע את כבוד ראש הממשלה בוחר לציין מעל בימת עצרת האו"ם את "מגבלות הרופאים", במקום להעלות על נס את הישגי מערכת הבריאות הישראלית בהתמודדותה עם המגיפה, את חלוציות מבצע החיסונים ואת מסירות ומקצועיות הצוותים. לרגעים נדמה היה במהלך הנאום, כי שני האיומים האסטרטגיים על מדינת ישראל הינם הרופאים ואיראן...

בהתבטאויות אלו ובתידרוכים על ראשי מערכת הבריאות אנו רואים פגיעה בכלל עובדי מערכת הבריאות, המטילה ספק במקצועיותם, ערכיותם ומסירותם. אנו שוללים מכל וכל ביקורת לא עניינית זו, אשר פוגעת באמון הציבור ובמאמץ הלאומי המורכב להמשיך ולהתמודד יחדיו עם האתגר שכולנו ניצבים בפניו.

אנו קוראים לך ולחברי ממשלת ישראל להשאיר את מערכת הבריאות מחוץ למשחק הפוליטי, להימנע מפגיעה באמון במערכת, בעובדיה ובמנהיגיה, להקפיד על שיח מקצועי, ענייני ומכבד ולהעניק את הגיבוי המלא והמוחלט לאנשי מערכת הבריאות גם במצבים של אי הסכמה מקצועית, וזאת תוך הכרה בסמכות ובאחריות של הדרג הפוליטי שמקבל את ההחלטות בסופו של יום.

אנו מגבים את שדרת הניהול הבכירה של משרד הבריאות - את פרופסור נחמן אש, את ד"ר שרון אלרעי פרייס, את פרופסור סלמאן זרקא ואת העובדים לצידם בשעה קשה זו של משבר,

ומייחלים לימים של שלווה, בריאות ושגרה.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

30/09/2021
העצומה השיגה 50 חתימות!
30/09/2021
העצומה נפתחה