חניכי מעלה יוסף משמיעים את קולם- לא חוזרים לנוער העובד והלומד

חניכי מעלה יוסף משמיעים את קולם- לא חוזרים לנוער העובד והלומד

מספר חתימות

עד כה נאספו: 260 חתימות.

בס"ד

לכבוד,

ראש המועצה האזורית מעלה יוסף שמעון גואטה, ראש המתנס הקהילתי מעלה יוסף ליאת כהן, מנהל מחלקת הנוער במועצה יוסי בן זקן, וועדות הנוער במושבים, הישובים הקהילתים והמצפים, הורים ומד"בים במועצה האזורית מעלה יוסף.

דבר חניכי מעלה יוסף :

אנו, החניכים, המדריכים, הטרומפים, הפעילים וכל הנוער של מעלה יוסף רוצים בהזדמנות זו להביע את עמדתנו בנוגע למהלכים המתרחשים בבני המושבים ככלל, ובמועצה האיזורית מעלה יוסף בפרט. במכתב זה אנו מצהירים כי אנחנו לא מוכנים לחזור אחורה, לא מוכנים לחזור לתנועת הנוער העובד והלומד מהסיבות הבאות :

א) כבר 38 שנים שתנועת בני המושבים לוקחת חלק פעיל בעיצוב שגרת היום יום שלנו, מקנה ערכים, נותנת מקום ביטוי לכל נער ונערה מכל סוגי האוכלוסיה ללא יוצא מן הכלל, עיצוב שקרה גם בתקופת ההורים שלנו וגם בתקופתנו. התנועה הפכה לחלק בלתי נפרד מחיינו, התנועה מבחינתנו שייכת לכולם, לחניכים, למדריכים, להורים ולדורות הבאים. אנחנו לא ניתן לפוליטיקה להתעלות מעל תנועה שהיא בית מבחינתו ומבחינת כל מי שלקח בה חלק במשך השנים הארוכות והנפלאות .

ב) אנו בטוחים כי פועלה של תנועת הנוער העובד והלומד אינה תואמת לאופי החניכים במועצה, אנו לא מוכנים לקבל קומונרים שבאים מערים אלינו למועצה, קומונר שאינו מבין את אופי המושב, את עקרונותיו, ואת אורח החיים הכפרי שלנו. בנוסף לכך, נכון להיום, מלבד עמק יזרעאל ישנן שתי מועצות אזוריות שפועלות בתנועת בני המושבים אשר הצהירו על הצטרפותן לחטיבת בני המושבים בנוער העובד והלומד. פירוש עובדה זו הוא שמגוון החניכים במפעלים של הנוער העובד והלומד יהיה קטן. חלק גדול מהחוויה של מפעלי התנועה הוא המפגש עם חניכים מהתנועה ברחבי הארץ והיכרות עם חברים לשכבה הארצית, דבר שלא יתאפשר במידה רבה במפעלים של חטיבת בני המושבים בנוער העובד והלומד. השכבה הארצית היא חלק מרכזי בחוויה התנועתית של בני המושבים. החיבור הטבעי שלנו הוא עם חניכים שיוצאים ממועצות איזוריות, מושבים ויישובים, ולא חניכים מערים!

ג) לאחר קריאה של המתווה שתנועת השומר החדש בשיתוף פעולה חסר אינטרסים הנובע אך ורק מתחושת רעות של יושב ראש תנועת השומר החדש, יואל זילברמן, בוגר תנועת בני המושבים, אנו מאמינים כי החבירה של בני המושבים לשומר החדש הינה האופציה הטובה ביותר אשר תשמור על ערכיה, המרחב הכפרי וזהותה של תנועת בני המושבים. חיבור אשר יפיק את התוצאות הטובות ביותר למועצות האיזוריות שיבחרו באופציה זו . (המתווה מצורף בסוף המכתב).

לסיכום, אנחנו מדגישים בזאת כי אם תגיע החלטה לחבור לנוער העובד והלומד ולחזור אחורה אנחנו, המדריכים לעתיד, המדריכים בהווה וכל הלוקחים חלק במפעל התנועתי לא נעבור על כך בשתיקה, לא ניתן לפוליטיקה מלוכלכת להרוס את הטוהר שבתנועת נוער. #לאחוזריםאחורה #לאחוזריםלנועל #נוערמעלהיוסף

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

21/05/2019
העצומה השיגה 100 חתימות!
21/05/2019
העצומה נפתחה