שרת התחבורה- עצרי את בתי הספר לטיסה במחניים

שרת התחבורה- עצרי את בתי הספר לטיסה במחניים

מספר חתימות

474
 
1,000  

לכבוד: שרת התחבורה מרב מיכאלי

שלום רב,

בתי הספר לטיסה במחניים – מפגע ממשי בחיי התושבים בצפון

גברתי השרה, אין לנו ספק כי את עוסקת בתחלואי התכנון הלקוי של ענף התעופה בישראל ומבקשת להסדיר זאת בהקדם האפשרי. על הפרק נושאים כבדים ומשמעותיים אך ברצוננו לבקש כי תתערבי באופן דחוף באחד הנושאים הכואבים ביותר לתושבי הגליל העליון והוא פעילות בתי הספר לטיסה הפועלים בשדה מחניים.

נפתח ונאמר כי אין לנו דבר וחצי דבר נגד פעילות השדה בחרום ובשגרה. תושבי הגליל למדו לחיות לצידו של השדה אשר הוקם כבר בשנת 1943 ומאז פועלת בו תנועת מטוסים צבאיים כמו גם אזרחיים לרבות תקופה בה פעלו טיסות פנים לדרום הארץ.

מעולם לא ביקשנו להזיז את השדה ומעולם לא פעלנו נגד טיסות צבאיות או אזרחיות אך הפעם אמרנו די. פעילות בתי הספר לטיסה היא אסון לחייהם של התושבים הגרים בסמיכות לשדה ובעתיד אף לתושבים נוספים הנמצאים בישובים סמוכים.

פעילות בתי הספר לטיסה במחניים נולדה בחטא. תקופת דמדומים של הכנת תוכניות מתאר וחוסר שקיפות בפעילות רש"ת הביאו לחתימה על העברת בתי הספר לטיסה משדה רמון אל מחניים וזאת משיקולים כספיים צרים של בעלי בתי הספר לטיסה בהם הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ.

למעשה, בהסכם שנחתם עם חברת CAA המפעילה את בתי הספר לטיסה, מאפשרת רש"ת לחברה המפעילה חופש פעולה נרחב בהפעלת המטוסים. טיסות יום ולילה, סופי שבוע, חגים ולמעשה בכל מועד העולה על רוחם.

ההשפעות הם הרסניות. טיסות לימוד מרעישות כל דקות ספורות ממריאות במרחק של עשרות מטרים מבתי תושבים לרבות בסמיכות חסרת תקדים למוסדות חינוך. גם אם נשמע כי מדובר בטיסות של מטוסים קטנים המפגע הוא עצום. מדובר במטוסים מרעישים במיוחד, העושים תרגילי טיס בגובה נמוך, הקפות אין סופיות מעל בתי התושבים עד כדי מצב בו התושבים נאלצים לסגור את חלונות בתיהם בכל שעות היממה.

אנו מבקשים את התערבותך הדחופה. לא ייתכן ושיקולים מסחריים של חברה פרטית יגברו על האינטרס הציבורי בקיום אורח חיים תקין של תושבי ותושבות האזור. לא ייתכן מצב בו עשרות חניכים בשנה, המשלמים מעל 250 אלף ש"ח לקורס יוקרתי המהווה תחביב עבורם, ימררו באופן כה קשה את חיי התושבות והתושבים במרחב.

אנו מבקשים כי תפעלי למצוא מנחת מתאים לבתי הספר לטיסה, מקום שלא יהווה מפגע לתושבים, אנו בטוחים כי הדבר אפשרי ויודעים כי קיימים מנחתים המאפשרים זאת.

בברכה ותודה,

תושבות ותושבי הגליל העליון

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

13/06/2022
העצומה השיגה 100 חתימות!
13/06/2022
העצומה נפתחה