אימרו לא לחוק המאגר הביומטרי לפני שיהיה מאוחר מדי

אימרו לא לחוק המאגר הביומטרי לפני שיהיה מאוחר מדי

מספר חתימות

19,486
 
777,777  

בואו נעצור את החוק לפי שהוא יעצור אותנו!________________________________________________________

 להלן העדכונים האחרונים:
    ב-9 בנובמבר 2008 פירסמנו כאן לראשונה את העצומה נגד חוק המאגר הביומטרי. חוק המאגר עבר ב-2009, וביולי 2013 החל הניסוי (הפיילוט) למאגר, שאמור להימשך שנתיים.    בשנים שחלפו מאז עבר החוק נפרצו והודלפו אינספור מאגרי מידע, ונחשפו פרשיות ריגול ומעקב של ממשלות אחרי אזרחיהן.    בהסתמכות על מחקרים ודעתם של מומחים בתחום, אנו יודעים כי קיימות חלופות זולות ובטוחות יותר למאגר הביומטרי, שעיקרן תעודת זהות חכמה ללא מאגר.    אין מומחה אחד עם ראש על הכתפיים בתחום אבטחת המידע שממליץ על הקמת מאגר מידע ביומטרי, אבל יוזמי החוק ממשיכים להוביל אותנו בעיוורון אל עבר אסון ביטחוני תוך רמיסת הפרטיות שלנו ברגל גסה.    אנו קוראים\ות לממשלת ישראל להפסיק מיד את הניסוי המסוכן הזה ולספק לאזרחי\ות ישראל תעודות זהות בטוחות בלי מאגר ביומטרי!    אנו קוראים\ןת לאזרחים לשמוע בעצת מומחי האבטחה החשובים במדינה ולא לתת את נתוניהם\ן הביומטריים למאגר בתקופת הניסוי!- הודעה חשובה: אנא אל תחתמו על העצומה עם שם בדוי כמו "לא לביומטרי" או "לעולם לא" מכיוון שלשמות אלו אין ערך והם יימחקו מיידית.
___________________________________________________

"חוק המאגר הביומטרי" עבר בקריאה ראשונה בכנסת ב-29.10.2008, לאחר שכבר עבר את אישור הממשלה בחודש אוגוסט 2008. ע"פ החוק, שהוצע על ידי ח"כ מאיר שטרית, מי שיסרב למסור טביעת אצבע צפוי לרצות שנת מאסר.  החוק נועד להנהיג בישראל "תעודות זהות חכמות" אשר כוללות אמצעי זיהוי ביומטרים, כגון טביעות אצבע ותמונות ממוחשבות של הפנים. הנתונים האלה יקודדו בשבב מסוג RFID שיוטמע בתעודת הזהות ובדרכון. "תעודות הזהות החכמות" ייוצרו על ידי תאגיד מסחרי גדול.  כמו כן, החוק מורה על הקמת מאגר שיכלול נתונים ביומטריים על כל תושבי המדינה. לאף מדינה דמוקרטית מערבית אין מאגר כזה בקשר לאזרחיהן. הניסיון בעולם ובארץ מלמד שמאגרי מידע שמוקמים למטרה אחת – ימצאו שימושים נוספים. המאגר הביומטרי יהיה גם בשימוש המשטרה וכוחות הביטחון בזיהוי חשודים.  כמו כן, לא הוסברה כראוי הדרישה מדוע יש צורך גם בטביעת אצבע וגם בתווי פנים דיגיטליים.

חשוב לציין, שרק 19 ח"כים מתוך 120 האמורים לייצג את כלל האזרחים נכחו בזמן ההצבעה על חוק כה רגיש שישפיע עמוקות על כל אחד ואחת מאיתנו. מה פשר החיפזון? לא הסבירו לנו עדיין. לפי ד"ר מיכאל בירנהק, מרצה בכיר בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב,"להצעת החוק יש השלכות קשות על זכות היסוד לפרטיות, היא מורכבת מבחינה טכנולוגית ומנהלתית, היא מעוררת שאלות משפטיות-חוקתיות מורכבות, ויש לה השלכות כלכליות, מדיניות וביטחוניות." לציבור יש מה לומר בנושא הזה, אך הכנסת לא אפשרה לציבור למסור את חוות דעתו (למרות שהפוליטיקאים אומרים לנו שאנחנו חיים במדינה דמוקרטית).

קיימות כבר עדויות שמראות שהחוק הביומטרי הינו צעד נוסף חשוב למעקב כולל של המדינות דרך מיקרוצ'יפ (שבב תת עורי) שיהיה מוטמע באזרחים. כידוע לכולנו, כאשר הטכנולוגיה הולכת ומתפתחת כך גם שלבים נוספים שיפגעו עוד יותר בפרטיות ובזכויות האזרח יגיעו במהרה לאחר החוק הביומטרי. הצעת החוק מתייחסת מראש לכל האזרחים כאל עבריינים בפוטנציה, ולמידע האישי שלהם ולחירות הבסיסית שלהם, כאל הפקר. חשוב לזכור שאם לא נפעל כעת, הצעדים הבאים של המדינה יהיו חמורים יותר.

תושבים שיתנגדו למסור את הנתונים יענשו וישלחו לשנת מאסר, על פי ההצעה. כלומר, זהו חוק נוראי שמציע מאסר המוני לכל אותם אזרחים שיסרבו לו. ידוע גם שכאשר אזרח נלקח למאסר, לוקחים ממנו את טביעות האצבע שלו. מכאן ניתן להעריך עד כמה רציניים המחוקקים בנושא, כאשר הלכה למעשה החוק כופה על כל אזרח לתת את טביעת האצבע.

משרד הפנים מנהל כבר מאגר מידע אחד רגיש, ואמור לאבטח אותו, מרשם האוכלוסין. כל נער בן 12 ימצא לכם את המאגר באינטרנט, תוך מספר דקות. משרד הפנים עוד לא הוכיח שהוא יודע לשמור על המידע שלנו כמו שצריך. הדרך היחידה למנוע פריצה שכזאת הוא לא להקים את המאגר מלכתחילה. כאשר ניתן לשאת היום 64 ג'יגה ברכיב שגודלו אינו עולה על בול דואר, שום ממונה על בטיחות לא יעצור את זרימת המידע לאינטרנט, או לאנשים וגופים שאינם מורשים. ככלל, מידע אודות אנשים משול לחומר רדיו אקטיבי. כאשר הוא מופיע בצורתו הטבעית והמבוזרת, הוא דליל עד כדי כך, שלא יכול לגרום כל נזק, אבל כאשר מרכזים אותו במקום אחד, הוא הופך לצרה צרורה.  כאשר כרטיס אשראי נגנב, אנחנו יכולים להחליף אותו.  האם נקבע נוהל מסודר בנוגע לצעדים שיש לנקוט לאחר גניבה של טביעת אצבע ?  בעת בה השימוש בטביעות אצבע הופך להיות יותר ויותר נפוץ (נתב"ג, קופת חולים, לשכת התעסוקה וכולי), מה יהיו ההשלכות של גניבת טביעת אצבע ?  הפוליטיקאים אכן זורקים לנו סיסמאות כגון "אל תדאגו, בדקנו הכל", אך מה באמת נעשה בעניין ?  השר מיכאל איתן חווה את דעתו על המאגר:"זליגה של המאגר גרועה מאסון צ'רנוביל".

אם אתם אומרים לעצמכם - אין לי בעיה לתת את כל המידע האישי הסודי הזה, ואפילו אין לי בעייה שיטמיעו בתוכי שבב תת עורי שיהפוך אותי לפחות אנושי ובאותו הזמן מספר רב של אנשים יוכלו לדעת בכל רגע נתון היכן אני נמצא, אנא זיכרו בכבוד ובזכות שניתנו לכולנו בהיותנו בני אנוש חופשיים, וכל אחד מאיתנו הינו יציר נפלא ומופלא של הטבע ושל הבריאה הנפלאה הזו שכולנו קיימים בתוכה. חוק יסוד כבוד האדם וחירותו קובע בין היתר כי כל אדם זכאי לפרטיות ולצנעת חייו.  אנו מייעצים לכל מי שחושב שרק נוכלים ופושעים צריכים להתנגד למאגר הזה לקרוא ספרות נוספת בנושא (שניתן למצוא ממנה די והותר על גבי האינטרנט אם רק תחפשו אחר "חוק ביומטרי"), ולהקדיש זמן עבור הגברת המודעות המערכתית וקריאת המציאות הנכונה. כל אדם עם הגיון בריא לא יתקשה להריח את הסכנה.

בחיפוש אינטרנטי בגוגל או יוטיוב תמצאו מקורות רבים בהם תוכלו גם אתם ללמוד כיצד לזייף טביעות אצבע.  יש לזכור שלחלק מהאוכלוסייה טביעת האצבע נמחקת מסיבות מגוונות.

מדינה דמוקרטית יכולה להיאבק בפשעים באמצעים שפגיעתם בפרטיות פחותה בהרבה. אפשר להתחיל בתעודת זהות שקשה לזייף (שטר של 20 שקל או רישיונות הנהיגה החדשים קשים יותר לזיוף מאשר תעודת הזהות הנוכחית וכל זאת מבלי להקים שום מאגר ביומטרי). כולנו רוצים להפחית את הפשע, אך האם אמצעי הפחדה אלו של השלטון באמת ימגרו את הפשע או שרק יגבירו את המעקב אחר האזרחים הישרים ?  בנוסף, ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם שאושרה על ידי ממשלת ישראל ורוב ממשלות העולם קובעת ש"לא יהא אדם נתון להתערבות שרירותית בחייו הפרטיים, במשפחתו, במעונו, בחליפת מכתבים שלו ולא לפגיעה בכבודו או בשמו הטוב". "הקמת מאגר ביומטרי ראשי לכלל האזרחים תפגע בזכות היסוד החוקתית לפרטיות. הפגיעה תהיה כפולה: המאגר יהיה מצוי בסכנת פריצה על ידי גורמים עוינים, והמאגר הביומטרי יוכל לעמוד לרשות המשטרה וכוחות הביטחון ויהווה פוטנציאל למטרד לאזרחים, שיהפכו לפושעים פוטנציאליים בעל כורחם", אמר עו"ד דן חי, יו"ר הוועדה להגנת הפרטיות בלשכת עורכי הדין. עוד מתנגדים להצעת החוק גם המועצה הציבורית להגנת הפרטיות, לשכת עורכי הדין והאגודה לזכויות האזרח.

בואו לא נהפוך לארה"ב, שם המשפט הבא הופך ליותר ויותר מציאותי – In God we trust, all others we monitor.

זכור!

חירותך עומדת על הפרק!!!

בחתימה על עצומה זו, נפעל ליצירת מסה קריטית שתכבול את ידי יוזמי החוק ותמנע מהם את ביצועו.

צרף את חתימתך ופרסם עצומה זו כמה שיותר ברחבי הרשת.  http://www.atzuma.co.il/no2bio/

לאינפורמציה נוספת, מה אפשר לעשות וכו':

No2Bio

אתם גם מוזמנים להצטרף לקבוצת ה-Facebook

כאן אפשר למצוא רשימה של כל חברי הכנסת ודרכי התקשרות עימם, במידה וברצונכם לשלוח להם מכתב אישי בנושא.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

20/10/2009
העצומה השיגה 15,000 חתימות!
08/04/2009
העצומה השיגה 5,000 חתימות!
19/12/2008
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
12/11/2008
העצומה השיגה 100 חתימות!
10/11/2008
העצומה נפתחה