דורשים מרשת ניצת הדובדבן להפסיק את השימוש בפלסטיק

דורשים מרשת ניצת הדובדבן להפסיק את השימוש בפלסטיק

מספר חתימות

40
 
8,000  
פורסם בתאריך: 27/07/2019
 

רשת ניצת הדובדבן היא רשת החנויות האורגניות הותיקה ביותר בארץ. היא התחילה מאדם אחד שצמח והתפתח מחנות קטנה לרשת ארצית. לרשת עשרות אלפי לקוחות, והיא מוכרת מוצרים מיוחדים ונצרכים כמו פירות וירקות אורגניים, מוצרים ללא גלוטן, תחליפים טבעוניים ומוצרי בריאות נוספים.

השקיות החד-פעמיות של רשת ניצת הדובדבן, כמו גם השקיות הרב פעמיות שלה עשויות מפלסטיק. שקיות וקופסאות האריזה למוצרים בתפזורת גם הם עשויים מפלסטיק. בימים אלו מתקיימות אסיפות והפגנות נגד השימוש בפלסטיק אשר פוגע בסביבה שלנו - בעלי חיים בים וביבשה נחנקים למוות מחלקיקי פלסטיק קטנים וגדולים, ובסופו של דבר חלקיקי הפלסטיק האלו גם מגיעים לגוף שלנו - בין אם דרך האוכל שלנו או דרך האוויר. מוצרים העשויים מפלסטיק מתפוררים עם הזמן לחלקיקים קטנטנים אשר נישאים באוויר ונכנסים לריאות שלנו. פלסטיק הוא חומר אשר אינו מתכלה בצורה טיבעית במשך מיליוני שנים, ויוצר השפעה הרסנית על הסביבה שלנו. עלינו למזער את הנזק עד כמה שניתן. אין זה מתקבל על הדעת להשתמש בפלסטיק כמוצר חד פעמי, על אחת כמה וכמה מרשת השמה את "בריאות הקרקע היא הבריאות שלנו" על דגלה. כיום קיימים תחליפים אקולוגיים ברי השגה ונוחים לשימוש למוצרי פלסטיק חד פעמיים. כוסות, סכו"ם ושקיות העשויות מתירס, אשר מתכלה בקלות ואינו משאיר חותם אקולוגי.

 אנו דורשים מרשת ניצת הדובדבן לשנות את נוהליה, ולהפסיק את השימוש בפלסטיק במוצרי האריזה שלה - שקיות חד פעמיות, שקיות רב-פעמיות, קופסאות - על כל אלה להיות עשויים מתחליף אקולוגי.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו