מניעת הקמת הגן על המדשאה הסמוכה לכלבו

מניעת הקמת הגן על המדשאה הסמוכה לכלבו

מספר חתימות

67
 
50  

 שלום רב,

בהמשך לצורך העולה במתן פתרונות לחינוך הוחלט במועצה על הקמת שני גני ילדים בניר עם בשטח הפתוח הסמוך לכלבו והארכיון.

בעוד שהגן הראשון, שהינו צנוע בגודלו, הוקם בסמוך לכביש בשטח מוזנח שלא נוצל כראוי מזה שנים. הגן השני כפול ומשולש בגודלו, הוא תוכנן באופן שלא הולם את השטח בו הוא עתיד לקום כיוון שהוא פשוט הועתק מישוב אחר על מנת לנסות לחסוך בעלויות התכנון. 

המבנה הענקי הזה שאתם יכולים לראות בשרטוט המצורף, יהיה מבנה בבעלות המועצה! בבוא העת כשלא נוכל למלא אותו הוא ישמש את המועצה לצרכים שתבחר.

לו היה ממוקם במקום פחות מרכזי מושקע ומטופח ניחא! אך הגן מתוכנן לקום על הריאה הירוקה שבין הגנים, המדשאה הסמוכה לכלבו, הנקודה בה מתיישבות המשפחות לאחר שעות הגן למפגש חברתי לאחר הצטיידות בחטיפים בכלבו. הגן לא תוכנן בהתאם לשטח הנתון ולא בפרופורציות הגיוניות, הגן העצום הזה מכיל שתי כיתות למעשה, הוא ממוקם בשטח בו הושקעו תקציבים - בגינון שלו, בשבילים ועמודי תאורה שכעת יידרש הקיבוץ להרוס ולהקים מחדש. ללא ספק בזבוז משאבים בשעה שאנו מחכים שנים לתקציבי פיתוח לשכונות החדשות.

שורה תחתונה- הקיבוץ נדרש להשקיע כספים בבניה הזו, עליו לתת מצ'ינג לכספים שמשקיעה המועצה כשבפועל המבנה יהיה שייך למועצה. הצטרפו אלינו בבקשה מהנהלת הקהילה להמנע מלתת את חלקה לקידום הפרויקט עד מציאת מיקום הולם יותר והפקת תכנית שתותאם לשטח ולא להיפך. ויש מקום מתאים! לניר עם יש משבצות המשוריינות למטרת בניית מוסדות ציבור, הן סמוכות לגנים ועדיין יש בהן מקום לבניית גן. אותן משבצות מכילות שטח שאינו מטופח ומושקע כמו המדשאה הזו.

אנו קוראים למועצה לשקול מחדש החלטתה, ולתכנן מבנה בגודל ומיקום שהולם את צרכי הקהילה, מתחשב במבנים הקיימים ובסביבה ומותאם אליהם ויותר מהכל, ממוקם בשטח פנוי ולא בריאה ירוקה כה מרכזית. העתקת מבנה ממקום אחר שאינו תואם את השטח אינה מענה הולם.  

נשמח לתמיכתכם בשמירת הריאה הירוקה.

בכבוד רב,

משפחת פז

ניר עם

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

07/09/2020
העצומה השיגה 50 חתימות!
31/08/2020
העצומה נפתחה