ביטול שינוי תוואי תנועה נוה שאנן

אין תמונה

מספר חתימות

94
 
100  

‏יום שני 13 ספטמבר 2021

לכבוד ראש העיר מר אלי שבירו הנדון – שינוי תוואי תנועה בשכונת גבעת האוניברסיטה. אנו ,תושבי שכונת גבעת האוניברסיטה, מגישים בזאת התנגדות לשינוי תוואי התנועה שאירע באופן פתאומי וללא כל הודעה מוקדמת לתושבי השכונה בתאריך ה 12.09.21 ( שעה 08:00 לערך ).

אנו כתושבי השכונה מבקשים להדגיש כי שינוי זה אינו מגשים את החזון שנקבע בשיתוף תושבי השכונה ואינה שומרת על צביון השכונה הקיים, השינוי אינו מטפל במצב התחבורתי בשלמותו ואת החיבור בין השכונה על כל חלקיה, לכבישים הראשיים הסובל מקשיים רבים כבר כיום, כמו כן השינוי אינו כולל טיפול בדרכי גישה לשכונה וליציאה מהשכונה כי אם מרע אותם.

ישנה חשיבות עליונה, כי תכנון של שינוי מהותי בהסדרי התנועה בשכונה ייעשה יחד עם העירייה והתושבים ובשיתופם, והכל מתוך מגמה ורצון לשפר ולתקן את התכנית, כך שתתאים לצביון השכונה הקיימת. אנו כתושבי השכונה תוהים האם נערכו בדיקות תחבורתיות לבחינת קליטת כלי הרכב והגדלת הצפיפות אל מול תשתיות עירוניות.

אין חולק, כי כבר כיום סובלים תושבי שכונת גבעת האוניברסיטה, מעומסי תחבורה ופקקי תנועה כבדים בכניסה הראשית הנמצאת בסמיכות לקניון מוריה, על אחת כמה וכמה בסופי שבוע . מדובר במקרה קיצוני של תשתיות תחבורה שאינן מתאימות כבר כיום להיקף האוכלוסייה בשכונה כולל ציבור הקונים המגיעים תדיר לקניון. שינוי זה מהווה ללא ספק הפרעה ופגיעה באיכות חיינו כיום, בייחוד לאור העובדה שבוטלה הכניסה לשכונה מכיוון בית ספר נחשונים ( החדש ) ומכיוון גן ילדים ניצני מוריה – כיום הורים לילדים קטנים ובכלל נאלצים לבצע נסיעה לא הגיונית ולבצע את כל הסיבוב ולהגיע לביתם רק לאחר ירידה לכיוון כיכר האוניברסיטה, ביצוע פרסה וכניסה לשכונה דרך הכניסה היחידה הסמוכה לקניון מוריה.

לאור זאת, אנו מבקשים להוריד לאלתר התמרורים ואו להקפיא התהליך עד להשגת הסכמות והבנות למול תושבי השכונה. בנימה אישית ולאור החגים הבאים עלינו לטובה אנו תמהים מדוע " מאלצים" את תושבי השכונה החילוניים לנסוע בסמוך לבית הכנסת של השכונה, עד עתה נהגנו בהבנה אחד כלפי השני ומתוך תחושת כבוד הדדי בימי חג שבת בחרנו לנסוע בדרכים חלופיות, לאור כל המפורט לעיל אנו מבקשים להחזיר מצב לקדמותו.

ולראיה אנו באים בחתימתנו : 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

14/09/2021
העצומה השיגה 50 חתימות!
13/09/2021
העצומה נפתחה