הקמת גינת כלבים בנוה עמל

הקמת גינת כלבים בנוה עמל

מספר חתימות

211
 
1,000  

ראש העיר, מר משה פדלון,

מנכ"ל העירייה, מר יהודה בן עזרא,

מנהל אגף השאי"פה, מר רוני גאון,

וכמובן תושבים יקרים,

שלום.

אפתח ואומר שאנו תושבי נווה עמל מאוכזבים כבר בפעם השניה ממערכת הבחירות בעיר. מזה שנים שמבטיחים לנו כי לאחר מערכת הבחירות לראשות העיר של ראש העיר המכהן, מר משה פדלון, תבנה גינת כלבים באיזור רחוב פורצי הדרך, תקופה רבה שאנו מצפים לקיום ההבטחה כעת מרגישים מרומים.

אנו, תושבי בשכונה, משלמי מיסים, נתקלים כל פעם בקושי לממש את זכותנו לאיכות חיים נוחה והתחשבות בצרכינו.

כבר מספר שנים שקיימת הבטחה כי חלק בגינה הציבורית ברחוב ליל הגשרים פינת פורצי הדרך, תוקם גינת כלבים, אלא שהעניין אינו מטופל ואף מחמיר עם הזמן.

בתקופה האחרונה הרגשנו הפקרה מהעירייה בחוסר הטיפול, איסור כניסה לכלבים (גם קשורים) בגינות במרחב השוכנה, הוצאת עמוד שקיות האשפה לכלבים והגברת הפקחים באיזור.

כל זאת, כאשר אין פתרון חלופי לבעייתנו ונאצלים להזניח את צרכיהם של הכלבים.

כמו בני האדם, כלבים הם יצור חברתי, שזקוק למפגש עם בני מינו ומחייה כלהקה. מעבר לכך זקוקים לפעילות גופנית רבה.

על פי תקנות חוק צער בעלי חיים 16(10) בעלי כלבים מחוייבים לפעמיים ביום של חצי שעה פעילות גופנית לכל הפחות. זאת אומרת, מינימום שעה אחת מלאה של פעילות גופנית.

כמות בעלי הכלבים בשכונה גדל באופן מתמיד, כאשר באיזור סביב גינת ליל הגשרים וגן מנשה הכמות מאוד גדולה וממשיכה לגדול.

כיום, הפתרון של תושבים אלו נמצא במרחק של מעל קילומטר הליכה באיזור המגורים, פיתרון לא מציאותי עבור התושבים שעובדים שעות רבות, הורים לילדים, ילדים ונוער או אלו ללא אפשרות לנוע ברכב פרטי לעבר הגינה. מעבר לכך, מציאת שטחים פתוחים כמעט ולא אפשרית כאשר בכל קיץ ובימים החמים במהלך השנה אנו וכלבינו חשופים לסכנת הנחשים, איננו יכולים להיות שם בשעות הערב ללא תאורה ומלבד כל זאת, לא נותרו באיזור השכונה שטחים כאלו למטרת הטיולים. כל אלו והבטחות שווא מהעירייה מעיקות ומתסכלות את תושבי השכונה.

כעיר מתחדשת, מפותחת שעל פניו התושב והקהילה עומדים במרכז, לא מאפשרת לנו, קהילת בעלי הכלבים לחיות בנוח ובתנאים המתאימים עבורנו. שכן, ראש העיר בעצמו אמר כי "קהילת בעלי הכלבים גדלה כל הזמן ובהתאם לכך עולה הצורך שלהם בגינות ייעודיות."

הצורך אמנם עולה אך כמות הגינות כלבים במרחב נשאר סטטי.

בעת בה אנו חיים, גינות כלבים הן חלק משירותי העירייה, העונות על צורך, כמו שבעבר איכות סביבת המגורים הייתה נמדדת על כמות גינות הילדים , הגנים והחינוך, היום מתווסף פרמטר זה, עבור משפחות צעירות, סטודנטים וכמובן לאלו שמחפשים מלבד טיול עם הכלבים מפגש שכונתי וחברתי, זהו פרמטר שיעלה את ערך השכונה ובכלל כמות ופיזור נרחב יעלה את הביקוש למגורים בעיר ואת איכות סביבת הנכס, כך שזהו אינטרס עבור שני הצדדים בסוגיה זו.

גינת כלבים אינה רק מקום לכלבים אלא גם לבעליהם, היא מקום למפגש של אנשים וליצירת קהילה סביב הכלבים, כך מכירים אנשים נוספים החיים קרוב אליך וכך מתחזק הקשר למקום המגורים, לכן זהו אינטרס של הרשות לקדם גינות כלבים כמה שיותר.

אנחנו אוהבים את איזור מגורינו, נהנים מהקהילה שבה ולכן מאמץ זה הכרחי עבורנו. בסופו של יום, כל אחד מאיתנו רק רוצה לסיים את היום בערב רגוע בגינה ללא הפרעות או להוות מטרד לשכנים.

אנו פונים לעיריית הרצליה מצפים ומבקשים לקבל התייחסות הולמת כמו גם מקום הולם לנו ולכלבנו בשכונה.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

03/07/2019
העצומה השיגה 100 חתימות!
02/07/2019
העצומה השיגה 50 חתימות!
02/07/2019
העצומה נפתחה