לא מוותרים על נציבות הדורות הבאים!

לא מוותרים על נציבות הדורות הבאים!

מספר חתימות

1,102
 
4,000  

דואגים לעתידנו ועתיד ילדינו: לא מוותרים על נציבות הדורות הבאים בכנסת!

בחודש דצמבר 2010 ביטלה הכנסת את נציבות הדורות הבאים. הנציבות הנה גוף שפעל בתוך הכנסת במטרה לבקר את תהליכי החקיקה מתוך ראייה רחבה ומחשבה ארוכת-טווח ששמה בראש את טובת הדורות הבאים. 

במשך חמש שנים בהן כיהן בכנסת "נציב הדורות הבאים", פעלה הנציבות לאזן את החשיבה המקובלת בקרב מקבלי ההחלטות, המגיעה רק עד סוף הקדנציה וכפופה לשיקולי הפריימריס, ולהחליש במידה מסוימת את השפעת הלחצים והמידע המוטה המוגשים לחברי הכנסת על-ידי לוביסטים וגורמים אינטרסנטיים. בכך תרמה הנציבות רבות לחיזוק מעמד הכנסת, לשיפור תהליכי הדיון והחקיקה, ולשילובם של שיקולים מערכתיים ארוכי-טווח בתהליכי קבלת ההחלטות. הקמת הנציבות הציבה את ישראל בשורה אחת עם מדינות העולם המתקדמות בכל הנוגע לקידום מנגנונים לחשיבה מערכתית ותכנון מושכל וארוך טווח, ואף קמו לה חיקויים במקומות שונים ברחבי העולם.

מאז סיום תקופת כהונתו של נציב הדורות הבאים הראשון בשנת 2006 לא מונה נציב חדש, וכעת בוטל התפקיד כליל בחוק אותו יזמו חברי הכנסת יריב לוין ומשה גפני.

בחתימה על עצומה זו אנו מביעים את קריאתנו להמשך קיומה של נציבות הדורות הבאים ולהמשך הטמעתה של חשיבת עתיד בתוך הכנסת.

אנו החתומים מטה קוראים לחברי הכנסת להראות שהם אינם מונעים רק משיקולים קצרי-טווח, להפגין את תמיכתם בעתידנו ובעתיד ילדינו, ולהקים מחדש את מוסד נציבות הדורות הבאים.

המטה למען נציבות הדורות הבאים משותף להתאחדות הסטודנטים הארצית, חיים וסביבה - ארגון הגג של ארגוני הסביבה בישראל, התנועה לאיכות השלטון, החברה להגנת הטבע ועשרות ארגונים אזרחיים. המטה פועל להבטחת מעמדה של נציבות הדורות הבאים בכנסת כמוסד חשוב המגן על זכויותיהם של ילדינו ונכדינו.

להצטרפות ותמיכה במאבק:

מייל: [email protected]

הצטרפו לקבוצה בפייסבוק: 

   http://www.facebook.com/pages/hmth-lmn-nzybwt-hdwrwt-hbym/141328635915389

 

למידע נוסף היכנסו לאתר המאבק - www.nextgen.co.il 

 

 

 

 

 

 

(התמונה לקוחה מויקיפדיה, הקרדיט לצילום: בני שלביץ)

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

13/12/2010
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
24/11/2010
העצומה השיגה 500 חתימות!
12/11/2010
העצומה השיגה 100 חתימות!
07/11/2010
העצומה נפתחה