החזרי נסיעות להכשרות מעשיות בלימודי העבודה הסוציאלית

החזרי נסיעות להכשרות מעשיות בלימודי העבודה הסוציאלית

מספר חתימות

2,102
 
5,000  

סטודנט/ית יקר/ה.

הפנייה הבאה נוגעת אלייך ישירות. כל אחד מאתנו הסטודנטים לעבודה סוציאלית נדרשים לבצע שעות רבות של הכשרה מעשית החל משנת הלימודים הראשונה שלנו. זה חשוב ואפילו הכרחי אבל יש בעיה. במקרים רבים מקום ההכשרה דורש נסיעה ארוכה בתחבורה ציבורית. המשמעות הינה הוצאה חודשית של מאות שקלים שיוצאים מהכיס שלנו, בשעה שכל מקום שבו מתקיימת הכשרה מעשית מקבל אלפי ש"ח לחודש עבור הכשרה זו. בעצם, אנחנו משמשות ומשמשים כוח עזר חשוב שבלעדיו יאלצו המוסדות לקלוט עובדים קבועים או לפגוע ברמת השירות ללקוחות.

הוצאות הנסיעה להכשרות המעשיות מהוות למעשה עלות נוספת ולא מתוכננת לתשלומים הנלווים ללימודי התואר. מנתונים שנאספו באמצעות סקר ארצי שנערך על ידי עמותת "עו"סים שינוי" בשיתוף עם עמותת "ידיד", עולה כי סטודנט לעבודה סוציאלית מוציא בממוצע כ-338 ש"ח בחודש, ובשנת לימודים כ-2,367 ש"ח בממוצע, עבור נסיעות למקום ההכשרה ואלו הנלוות לתפקיד, כגון ביקורי בית ופגישות עם פונים .

יתרה מכך, הסטודנטים מהמוסדות הפריפריאליים נדרשים לסכומים גבוהים יותר מהממוצע הארצי. נכון להיום, חלק מהמוסדות האקדמיים מצאו פתרונות חלקיים לבעיה. בחלק מן המקומות פתרונות אלו מבוססים על מתן סיוע חלקי לסטודנטים על פי קריטריונים של מצב כלכלי בלבד. פתרונות אלו אינם מקובלים עלינו.

במהלך השנתיים האחרונות קיימנו סדרה של דיונים ושיחות עם נציגי המועצה להשכלה גבוהה במטרה להגיע לפתרון מוסכם. בשלב זה אין עדיין סיכום ולכן אנחנו מבקשים להעלות מהלך בפעילות הציבורית לשינוי המצב. אנו שואפים לביסוס פתרון ארצי אחיד ועקבי, שאינו תלוי מוסד לימודים. לדעתנו פתרון זה יבוא בדמות החלטת משרדי הממשלה הנוגעים בדבר, חינוך, רווחה, משרד הפריפריה הנגב והגליל ומשרד התחבורה להתחלק בעלות הנסיעות העומדת בסה"כ על סכום של כ- 10 מליון ש"ח לשנה או לחילופין בקידומה של הצעת חוק אשר תסדיר באופן גורף את בעיית החזרי הנסיעות, ותוביל לשוויון בין מוסדות הלימוד, תוך הפסקת הפגיעה המתמשכת בזכויות הסטודנטים לעבודה סוציאלית.

לסיכום – אנחנו צריכים את עזרתכם. אנא הוסיפו את חתימתכם לעצומה שתועבר לשרים, חברי הכנסת וראשי האוניברסיטאות והמועצה להשכלה גבוהה.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

09/03/2016
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
08/03/2016
העצומה נפתחה