דרישה לזכאות לשאת נשק אישי במשקפיים

דרישה לזכאות לשאת נשק אישי במשקפיים

מספר חתימות

335
 
300  

לכבוד ראש העיר, ד"ר עליזה בלוך

השעה דוחקת.

אנו הח"מ תושבי שכונת המשקפיים בבית שמש, מגישים בזאת בקשה דחופה מאד.

כידוע, כמה אזורים בעיר (בפרט רמה ג' ד' ו-ה') קיבלו לאחרונה מעמד זכאות לנשיאת נשק אישי. אנומעריכים מאד את מאמצייך להשגת הזכאות הנ"ל. האזורים קיבלו זכאות בעקבות אתרי הבניין המרוביםשבהם עם פועלים ערביים, וגם מכיון שהם שוכנים בפאתי העיר וחשופים יותר לתקיפות מבחוץ, חלילה.

ברם, אירעה שגגה בכך ששכונת המשקפיים לא נכללה בהיתר הזה. אין לנו ספק שמדובר בשגגה, כי שכונתהמשקפיים חשופה לכל אותן הסכנות כמו האזורים האחרים שקיבלו היתר.

אמנם המשקפיים הם טכנית אזור בתוך שכונת רמב"ש א', אך אנו יושבים ממש על קצה העיר, ויש כאן אתריבנייה רבים עם פועלים ערביים. הפועלים מסתובבים בינינו על בסיס יומיומי, מכירים ובקיאים בשגרתהחיים שלנו בשכונה. 

יתרה מזאת, שכונת המשקפיים יושבת על גבולה המזרחי של בית שמש, בסמוך ליערות הנמשכים ברציפותעד הקו הירוק שבמרחק ק"מ ספורים. מעבר לקו יושבים כפרים עוינים כגון חוסאן וצוריף.

מן הידוע העובדה המפחידה שבמשך שנים, ועד ימים אלה ממש (אפילו בחודשים מאז פרוץ המלחמה), עוברים ערבים דרך קו התפר החדיר מאד ומגיעים בחסות היערות לבית שמש מבלי להיחשף. מג"בוהמשטרה מדווחים כל הזמן על תפיסת שב"חים ביער במבואות המשקפיים.

מכאן קל להבין ששכונת המשקפיים פגיעה ביותר, הן מצד הפועלים שבשכונה, והן מצד המסתננים אלינודרך היערות.

ערבים שעובדים בהווה במשקפיים, ואלה שעבדו בעבר, יודעים הכל אודות השכונה ותושביה. אנו שכונהחדשה, רק בת שש שנים, ולא השתנתה הרבה מאז תחילת בנייתה. הפועלים שבנו ובונים את הבניינים כאןיכולים לחלוק את המידע עם חבריהם ומכריהם, דבר שמעמיד אותנו בסכנה. אנו זוכרים היטב אתהמחבלים מטבח שמחת תורה שידעו בדיוק איפה ללכת ביישובים, בזכות מודיעין שקיבלו מפועלים שעבדובעוטף. ובעקבות המסתננים מהיערות, שכבר נוהגים כך שנים וממשיכים בכל גם היום, השכונה גם חשופהחלילה לסכנת פשיטה רחבת היקף דרך היער.

מכאן ברור ששכונת המשקפיים נמצאת בחזית של בית שמש, ויכולה להיות הראשונה שמותקפת, לפניששום כיתת כוננות או כוח הגנה יספיקו להתארגן. יש כאן משפחות רבים, בתי ספר (עם מאות תלמידים) ובתי כנסת בשכונה. הסכנה גדולה ואנו חייבים שיהיו לנו אמצעים להגן על עצמנו.

בהתחשב בכל אלה, את מבינה שהמצב מסוכן, עניין של חיים ומוות ממש. לכן קשה לנו להבין מדועהשכונה שלנו לא נכללה במתן הזכאות לנשיאת נשק אישי. כאמור, המסקנה שלנו היא שמדובר בשגגה, כזאת שיש לתקנה בהקדם האפשרי.

אנו מבקשים בכל לשון של בקשה לתקן את השגגה הזאת, וללא שהייה. אנו חייבים להיות מסוגלים להיערךלהגנה עצמית, והשעה כבר מאוחרת. ארוע בטחוני יכול להתרחש בכל רגע, ואנו צריכים להיות מוכנים(אויבינו לבטח כבר מוכנים). אנא זרזי את הוספת הרחובות שלנו לרשימת הזכאות בימים הקרובים, בכדילמזער את החשיפה המסוכנת שלנו.

הרחובות המבוקשים הן:

הרב קוק

הרב אברהם שפירא

הרב מרדכי אליהו

הנצי"ב

הרב יעקב יוסף

האדר"ת

הרש"ר הירש

הרב ברוק

נחל פרת

נחל פולג

נחל קדרון

אנו נודה לך בהערכה על התייחסותך המהירה והרצינית לעניין, ומצפים לשמוע ממך כבר בימים הקרוביםעל הוספת הרחובות שלנו לרשימת הזכאות.

קשר בעניין זה ניתן להפנות לתושב השכונה אריה סטריקוף בטל' .058-532-5012

בתפילה לימים של שקט ובטחון.

בהוקרה ובהערכה,

תושבי שכונת המשקפיים

בית שמש

 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

08/02/2024
העצומה השיגה 100 חתימות!
08/02/2024
העצומה נפתחה