קריאה להעביר את המדען הראשי של משרד החינוך מתפקידו

אין תמונה

מספר חתימות

עד כה נאספו: 203 חתימות.

מכתב לשר החינוך

לאחרונה התפרסמו ברבים דבריו של ד"ר גבי אביטל, המכהן כיום כמדען הראשי של משרד החינוך, בהם הוא מטיל ספק בתורת האבולוציה של דרווין. הדברים נאמרו לא מנימוקים מדעיים, אלא מסיבות אמוניות דתיות בלבד. דבריו של מר אביטל מדליקים נורת אזהרה לחברה הישראלית בכלל ולמערכת החינוך בפרט!

כאשר דברים מסוג זה נאמרים על ידי אישיות, האמורה לייצג את מערכת הידע בחינוך הישראלי, אסור להם לעבור ללא תגובה חריפה וחד משמעית של המערכת. דברים כאלה עלולים לחלחל לאיטם לתוך הזרם המרכזי של החינוך ואף לתוך חומרי הלימוד בבתי הספר. ההשלכות של אמירה זו יכולות להיות מרחיקות לכת. האמונה הדתית כבודה במקומה מונח, אך הכנסתה "בדלת האחורית" אל תוך מערכת החינוך המדעי הפורמאלי עלולה להשפיע בבוא היום על יכולתה של מדינת ישראל להתפתח, להתחדש ולהתקדם.

כאשר אין צורך לשאול את השאלות כי התשובה כבר קיימת, אז אין מקום לחקר הלא ידוע והנסתר, ואין עוד צורך לשאוף לגלות את החדש ולשפר את הקיים. התוצאה – חושך, בערות, שקיעה בחזרה לתוך ימי הביניים.

נכון להיום אין הדברים עומדים כך, אך אמירה זו עלולה לבשר על הבאות, ולא לטובה.

אדם זכאי לאמונתו הדתית, אך אדם המבקש להכניס אמונות דתיות, שאין בינן לבין המדע כל קשר, לתוך הוראת המדעים במערכת החינוך איננו יודע מדע מהו, ולפיכך אינו מתאים לתפקיד המדען הראשי של משרד החינוך.

אנו קוראים להעביר את מר אביטל מתפקידו לאלתר.

בברכה,

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

16/03/2010
העצומה השיגה 100 חתימות!
08/03/2010
העצומה נפתחה