ביקור תלמידי תיכון במשחטות, מחלבות ומדגרות

ביקור תלמידי תיכון במשחטות, מחלבות ומדגרות

מספר חתימות

2,051
 
5,000  

 במסגרת הנוהג החשוב לערוך ביקורי תלמידים במפעלים שונים כדי שיכירו תהליכי יצור של המוצרים החשובים ביותר הנצרכים בחברה, מתקיימים ביקורים במפעלים המייצרים מוצרי מזון ובמקומות בהם מתקיימת עשיה חקלאית, כגון קטיף ועוד. חשיבות הפעילות הזאת ברורה ומובנת, שכן מוצרי המזון הינם מהחשובים לקיום האדם.במרבית בתי ישראל, כמו ברוב החברות המודרניות בעולם, נצרכים יום יום מוצרי מזון מן החי, בין היתר: בשר בקר, עופות, ביצים, דגים ומוצרי חלב.

למרות מרכזיותם של מוצרים אלה בתזונה המודרנית אצל ילדים ומבוגרים, דווקא תהליכי יצורם נעדר באופן מוחלט מן העין ומן החינוך, בעיקר של מוצרי הבשר והחלב.

יתר על כן, בעידן התעוררות המודעות הירוקה בישראל כמו בעולם המתקדם, נועדה לסוגיות יצור מזון מן החי חשיבות עליונה, כפי שבא לידי ביטוי בין היתר, בדו"חות המוסמכים ביותר הקיימים, מטעם אירגוני האו"ם ואחרים (דו"ח סוכנות המזון והחקלאות של האו"ם FAO מ-2006 קבע כי תעשיות המזון מחיות הן -בין שאר הנזקים הסביבתיים והאחרים- הגורם מס' 1 לפליטת גזי החממה בעולם, יותר מסך כל התחבורה העולמית!).

חינוך ראוי לשמו של הדור הבא, של יצרנים וצרכנים כאחד, לא יכול להרשות לעצמו להעלים תחום פעילות מרכזי כל כך, מבחינה תעשייתית, בריאותית , ערכית, אקולוגית וסביבתית, כמו יצור המזון מן החי. חוקי החברה מענישים (בצדק) על פגיעה לא קטלנית וגרימת צער לכלב או חתול, ומאפשרים במקביל כליאה, ניצול, פגיעה והרג מאסיבי של חיות אחרות, חשות כאב וסבל לא פחות מחתולים וכלבים על בסיס יומי. מדוע?האם חינוך ראוי לשמו צריך להמשיך לשתף פעולה עם האינטרסים המעוניינים למנוע העלאת שאלות אלו? האם במאה ה-21 אנחנו חפצים בחינוך שינציח לעוד דור את מסורת ההתעלמות וההסתרה?תלמידי התיכון של היום הם צרכני החברה בשנים הבאות. על סמך מה אנחנו רוצים שיקבלו החלטות הצריכה החשובות ביותר שלהם? על סמך פרסומות מטעם התאגידים הגדולים עם תרנגולים מחייכים ופרות מתבדחות? או עובדות?

משום כך:

1. אנחנו דורשים ממשרד החינוך ומהשר העומד בראשו, להתחיל בהקדם האפשרי בשילוב ביקור תלמידי כיתות י"א – י"ב  במפעלי ייצור מוצרי מזון מן החי: משחטות, מחלבות, מדגרות, ומפעלי עיבוד הבשר והחלב למוצריהם.

2. לאור החשיבות הרבה של סוגיית גידול בעלי חיים לתעשיות המזון בהקשר ההשפעות הסביבתיות הגלובליות הידועות, אנחנו מצפים מהשר להגנת הסביבה לתמוך ביוזמה זו, כמרכיב חשוב בחינוך להגנה על הסביבה בדורות הבאים. כל מי שמאמינים שבחברה דמוקרטית ופתוחה במאה ה-21 אין עוד מקום לתעשיות אזרחיות סודיות ומוסתרות מציבור הצרכנים, מוזמנים לחתום ולהפיץ. בפייסבוק: http://www.facebook.com/home.php?sk=group_193897097321415

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

26/08/2012
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
07/08/2011
העצומה השיגה 500 חתימות!
25/04/2011
העצומה השיגה 100 חתימות!
22/04/2011
העצומה נפתחה