נשים על הבמה?- לא בתאטרון ירושלים!

אין תמונה

מספר חתימות

2,826
 
3,000  
כמו בכל שנה, אנו, בנות אולפנת בנ"ע "שירת הים", אולפנה ליצירה יהודית בתחומי המוסיקה, מחול ותיאטרון, מעלות מופע שנתי מושקע, אליו מגיעות מאות נשים מכל רחבי הארץ.
כמו כל שנה, גם השנה סיכמה הנהלת האולפנה עם תיאטרון ירושלים תאריך למופע. אלא שבמפתיע, ביטל התאטרון את שריון התאריך ! ! !
זה התחיל בכך שהתאטרון ביקש פרטים טכניים וכשגילה שאנחנו מתכננות להופיע בפני נשים בלבד התחילו לעלות שאלות בטענה שהנהלת התאטרון החליטה לא לאפשר אירועים בעלי אופי מגדרי. בסופו של דבר ביטלו לנו את התאריך לגמרי בטענה שאין תאריכים פנויים באף אולם עד סוף השנה .
אנחנו לא מאמינות בזה ! וברור לכל כי הסיבה האמתית היא חוסר ההסכמה לאירוע לנשים בלבד.
קשה להאמין, שבדור אשר חרט על דגלו את ערכי הסובלנות וההכלה, עדיין יש מקומות שמונעים מצבור שלם להביע ולבטא את ערכיו ואת דרכו כפי השקפת עולמו. 
אנו, בנות בעלות כישרון בתחום אומנות הבמה מתמקצעות ועומלות רבות בתחומים אלו לאורך כל השנה ומופע זה הינו גולת הכותרת של פרי עמלנו. זו ההזדמנות שלנו להעלות תוצרים איכותיים  בפני קהל , מתוך מקום בו אנו נותנים ביטוי לעולמנו הפנימי בנאמנות לערכים עליהם אנו מתחנכים וגדלים.
הפגיעה הבסיסית בחופש הביטוי שלנו מתוך אמונתנו על ידי תיאטרון ירושלים, נוגד את כל ערכי הדמוקרטיה וההכלה החשובים כל כך לציבור הישראלי. כבנות דתיות, אנו נאמנות לערכי התורה ומצפות שיכבדו את זה גם מי שדעותיו שונות!
תיאטרון ירושלים פוגע בזכותנו לקיים אירוע פרטי על פי השקפתנו וכופה עלינו מערכת ערכים המנוגדת לתפיסת עולמנו.
אנו קוראים לכל מי שערכי התורה והדמוקרטיה, ההכלה וחופש הביטוי חשובים לו למחות! ולתיאטרון ירושלים אנו דורשים- חזרו בכם!!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

16/11/2021
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
15/11/2021
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
15/11/2021
העצומה נפתחה