שומרים על הבית

שומרים על הבית

מספר חתימות

200
 
200  

שכנים, קהילת מדרשת בן גוריון יקרה

בשנים האחרונות אנו חווים תופעה חדשה ומדאיגה, המוכרת מישובים אחרים - וילות מסחריות לארועים ומסיבות המארחות בסופי שבוע, חופשות וחגים, נופשים מהארץ ומחו"ל.

קשה לתאר את המפגע אלא אם כן אתה מתגורר בסמוך. איך ניתן להמחיש את העוול במילים - הרעש, עשן המנגלים והמדורות, שקשוק ארגזי האלכוהול, צרחות הרוחצים בבריכה, פריקת והעמסת המכוניות, מוזיקה למסיבות  וכו'.... מדי סוף שבוע וחג  24/7  דווקא כאשר אתה מתכנס בחיק משפחתך אחרי שבוע עבודה. 

לא על זה חלמנו כאשר החלטנו לקבוע את ביתנו במקום קסום זה.

ועד הישוב, על גילגוליו בשנים האחרונות, נידרש לסוגיה כואבת זו. רק בקדנציה של הועד הנוכחי, אחרי מהלך חשיפת התופעה לפידבק התושבים, הועד הציג ביולי 2020 את מדיניותו,  בקישור: http://www.mbg.org.il/v1jjNv   כאשר בסעיף הראשון של המדיניות נכתב: "מבנה מגורים לא ישמש וילת אירוח" 

במקביל, במהלך שנים אלו נעשו מספר פניות למחלקות הרלוונטיות של המועצה, על שימוש לתיירות בניגוד להיתר בשכונת מגורים וירידת ערך של בתי השכנים מסביב. אולם בפועל עסקי הוילות המשיכו (וממשיכים) לשגשג עד עצם היום הזה.  

עם עליית כמות הנופשים ותדירות המסיבות והארועים נאלצנו להזעיק את המשטרה בתדירות הולכת וגוברת, עקב מפגעי רעש וחניה על מדרכות אדום /לבן. 

בחודש ספט' 2020 פירסמה מהנדסת מועצה התראה על שימושים חורגים, בקישור:  http://www.mbg.org.il/Y1bSAA   ובו קריאה לתושבים  "להסדיר את השימושים כחוק או לחילופין להסדירם בהליך של שימוש חורג".  

האם וילת אירוח למסיבות וארועים בשכונת מגורים הינה בגדר שימוש חורג ?

שאלה מיותרת לחברי קהילה אמיתית, אכפתית ופעילה.   הרי כל מה שאנטי קהילתי ואנטי אקולוגי מתגלם בוילות המארחות עשרות נופשים אשר שילמו אלפי שקלים ללילה ומגיעים לנצל את החופשה עד תום, בחוסר מודעות לסביבה האנושית במקרה הטוב ובאלימות, במקרה הפחות טוב. 

שגרת חיי השכנים בסופי שבוע וחג בביתנו אשר במדבר על שפת שמורת טבע, כוללת זיהום אור, זיהום רעש, זיהום אוויר (עשן), חשיפת ילדינו להתנהגויות מבישות, לבוש לא הולם וביקורים תדירים של ניידות משטרה.

שינוי יעוד בית מגורים לוילת ארועים ומסיבות ואיכלוסה בנופשים מתרחש על חשבון קליטת זוגות צעירים עם ילדים המשוועים לגור במדרשה, ולהצטרף  לקהילה הייחודית של מדרשת בן גוריון. 

הנדלניסטים כבר כאן. הפוטנציאל המסחרי והכסף הגדול לא נעלם מעיניהם. זה רק עניין של זמן עד שהתופעה תתפשט כאש בשדה קוצים בנווה בוקר שלב ג' (ובמגרשים הפנויים בשלב ב), ומכאן הדרך לישוב מנוכר בסגנון קיסריה, תהיה קצרה.  

תושבים יקרים - שומרים על הבית !!! 

אנו קוראים לכם לתמוך במאבקנו בשמירה כל אחד על ביתו וכולנו יחדיו על הקהילה ולחתום על עצומה זו (הוסיפו את חתימתכם מטה).

בתום איסוף החתימות, הדרישה תוצג, במשנה תוקף, לרשות הממונה, מ.א. רמת נגב, ולראשה מר ערן דורון, על מנת שבתוקף תפקידו כיו"ר ועדת תכנון ובניה, יורה על סגירה לאלתר של המפגעים הלא חוקיים !!! 

איה אורון,  אלון אורון,  זאב אריאל,  נטלי אריאל,  דני גנות,  זהר גנות,  דנה מאיר

 

ציר הזמן של העצומה

06/11/2020
העצומה השיגה 100 חתימות!
01/11/2020
העצומה השיגה 50 חתימות!
29/10/2020
העצומה נפתחה